Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана подгревна свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Скъсана подгревна свещ

    Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
    Гледам, че позатихнаха страстите, та рекох да използвам темата и да попитам: предстои ми смяна на подгревни свещи на Тойота Ланд Круизер KZJ70. Мотор 1KZ-T. Има ли някои тънкости при смяната им при конкретния двигател? Каква е вероятността да се вкарам във филм, подобен на описаните случаи в темата? Двигателят е на 245 000 км, джипа го имам от 11 години и не съм сменял свещи, а преди мен - божа работа! Поръчаните свещи са Денсо, ама при цена от 40 лв./бр. нещо са ми съмнителни от към качество! Благодаря на отзовалите се!
    Развивай както ти казаха колегите. За други двигатели цените на ТМ Ауто са съвсем приемливи, сигурно си питал. За седмица макс. са ги доставяли.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Скъсана подгревна свещ

      Както каза Спарки , а може и WD-40.Преди отвиване ги натискай леко на завиване.И не настоявай , ако върви трудно.Наляво-надясно , полека и без зорене.
      Успех!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #93
        От: Скъсана подгревна свещ

        Благодаря, колеги! Съветите ви определено ще са ми от полза! Днес закупих свещите и в понеделник ще ги сменяме. Каквото и да стане, поне темата вече е налична, та да не разпитвам как се вади скъсана свещ. Приятен уикенд на всички!

        Коментар


        • #94
          От: Скъсана подгревна свещ

          Накисвай системно с газ за горене, или спирачна течност - до понеделника има време.
          При поставяне на новите - използвай медна грес по резбата на свещта.

          И доколкото знам, Тойота не произвеждат свещи - от фабриката излизат с Денсо.

          Успех, и в понеделника да се похвалиш!

          Коментар


          • #95
            От: Скъсана подгревна свещ

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Както каза Спарки , а може и WD-40.Преди отвиване ги натискай леко на завиване.И не настоявай , ако върви трудно.Наляво-надясно , полека и без зорене.
            Успех!
            До някъде това е по вярното решение. С идеята че спрея действа като отлепи свеща. Никой не може да ме убеди ,че при затегната свещ с каквото и да пръскаш ще влезе в резбата.
            ПП Като сменях главата свещите ги отвих с гайковръта.

            Коментар


            • #96
              От: Скъсана подгревна свещ

              То и аз мога да пробвам с гайковерта, ама ще разменя порядъка на изказа - като отвих свещите, се наложи да свалям главата!

              Коментар


              • #97
                От: Скъсана подгревна свещ

                Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                То и аз мога да пробвам с гайковерта, ама ще разменя порядъка на изказа - като отвих свещите, се наложи да свалям главата!
                Не сменяй изказа . Главата я бях свалил вече и такава инерция бях набрал....

                Коментар


                • #98
                  От: Скъсана подгревна свещ

                  Има специални гайковерти точно за свещи. Все се каня да си купя
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #99
                    От: Скъсана подгревна свещ

                    На леката ми кола Митсубиши се развиха както каза "Спарки". Все едно, че вчера са завити.
                    17 години ако в австрийско не са сменявани.
                    При завиване на подгревни или запалителни свещи на топъл двигател ги завиваш на ръка и палиш една цигара или си отваряш една бира. Като се изравнят температурите си ги завиваш нормално.
                    Иначе студена свещ на топла глава - после е бучаво.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Скъсана подгревна свещ

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Има специални гайковерти точно за свещи. Все се каня да си купя
                      Явно на деди Владо е такъв ,ма той не знае. Майтап.

                      Коментар


                      • От: Скъсана подгревна свещ

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        До някъде това е по вярното решение. С идеята че спрея действа като отлепи свеща. Никой не може да ме убеди ,че при затегната свещ с каквото и да пръскаш ще влезе в резбата.
                        ПП Като сменях главата свещите ги отвих с гайковръта.
                        Яко пръскане с охлаждащ спрей работи, но ако някой малоумник се е престарал, работата си е ... чеп !

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        На леката ми кола Митсубиши се развиха както каза "Спарки". Все едно, че вчера са завити.
                        17 години ако в австрийско не са сменявани.
                        При завиване на подгревни или запалителни свещи на топъл двигател ги завиваш на ръка и палиш една цигара или си отваряш една бира. Като се изравнят температурите си ги завиваш нормално.
                        Иначе студена свещ на топла глава - после е бучаво.
                        Точно така, а и по една студена бира след толкова много работа е добре !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Скъсана подгревна свещ

                          Аз не знам на 30г+ Тойота или ВАГ да се скъса свещ или нещо друго с резба. Случаят тук е приблизително същия, но не е критерий. И това с пръскането нещо не сработва, за дюзи пък хич. С охлаждане става, но стават и още пакости- топла тиква, студена лимонада
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Скъсана подгревна свещ

                            Проблема при дюзите е, че разбирачите пропускат да слагат нови термощитове (а някои даже въобще не ги слагат) и дифтунги, и цЕлата гняс се набива м/у дюзата и главата.

                            P.S. Спарки, я кажи как мериш компресия през свщите, че аз до сега съм го правил само през дюзите ?
                            Некъв малък щуцер за компресомера ли си сътворил ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Скъсана подгревна свещ

                              Тия в зимбер май продаваха комплекти, включващи доста двигатели.
                              То не са чак хиляди размери, въпрос на избор къде е по- лесно. И какво как по- лесно ще го извадиш, ако се скъса и остане вътре
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Скъсана подгревна свещ

                                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                                До някъде това е по вярното решение. С идеята че спрея действа като отлепи свеща. Никой не може да ме убеди ,че при затегната свещ с каквото и да пръскаш ще влезе в резбата.
                                ПП Като сменях главата свещите ги отвих с гайковръта.
                                И аз съм насъщото мнение-ако спрея влезе през резбата, значи и компресията ще излезе от там.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X