Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана подгревна свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скъсана подгревна свещ

    Бижо, точно се чудех ако ми се наложи да си подменям свещите и ги развия успешно после при монтажа освен почистване на леглото какви други мерки е хубаво да се вземе, защото покрай този мой познат като се поразрових доста са случаите на късане или в горната част или самият електрод от спичане.


    Благодаря на всички отзовали се.
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #32
      От: Скъсана подгревна свещ

      Те освен от спичане на резбата се късат и от натрупани сажди
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Скъсана подгревна свещ

        Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
        При отвиване и замяна с нова свещ, е достатъчно усили не по голямо от 8нм, ние също така използваме керамична грес до 1200 градуса която намазваме свещите, ако ни се наложи да ги развиваме пак след време
        Става и с медна и с Алуминиева грес/по-добре е с алуминиева/ Ние сме слагали на Wurt..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #34
          От: Скъсана подгревна свещ

          Антисайз или противозаклинваща паста на български, два вида - течна и на стик тип червило, и няма общо с грес.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: Скъсана подгревна свещ

            Майсторе, а високотемпературна ли е?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Скъсана подгревна свещ

              Има и такава до 871 градуса Целзий, смес от графит , мед и Халумин, устойчива на влага, сол, морска вода, спецификация по MIL Spec A-907.
              Има до 982 градуса, медна антисайз пак същата спецификация, и до 1316 градуса никелова.
              Първата и втората ги препоръчват за свещи.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #37
                От: Скъсана подгревна свещ

                Ние ползваме тази която писах, идва на флакони под налягане и за сега няма ядове Иначе всеки може да ползва точно каквото иска и да маже, обмазва, намазва със всичко предлагано на пазара. Важен е ефекта после
                Който оцелее ще закусва!

                Коментар


                • #38
                  От: Скъсана подгревна свещ

                  С такава алуминиева паста намазах свещите на Jeep-а ( 2.7 CRD ) преди две години. Дали има ефект още не знам, изненадващо все още работят и 5-те.

                  Старите свещи се развиха много лесно, почти без никакво усилие и бяха напълно чисти, нямаше следа да са мазани с нещо.
                  Развих ги на много студен двигател - под 5 градуса, без да го паля, въпреки че навсякъде се твърди че трябва да се прави на загрял.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20121216_150516.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5699193


                  Всъщност защо още в завода не ги мажат тия свещи с 'противозаклинващи' пасти?
                  Последно редактирано от Zarhi; 20-01-16, 17:31.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                  Suzuki Grand Vitara 1.6
                  LZ1ZPM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скъсана подгревна свещ

                    Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                    Аз съм съгласен, поеми отговорността ако нещо стане да му поемеш разходите по ремонта, и нека човека да кара така колата...
                    Ти съгласен ли си!!
                    Обоснови се защо според теб свеща ще падне вътре, а не говори само празни приказки.
                    Аз по нагоре обясних защо парчето няма как да влезе вътре.
                    Свещи запичат поради 2 причини:
                    1. Повреден или неуплътняващ конусен ръб след електрода. Тогава компресията набива сажди около стеблото на свеща нагоре, и съответно се къса горе. Комплекта за вадене на свещи тогава върши работа.
                    2. Каране дълго време с неработещи свещи. Тогава около края на електрода стърчаш в горивната камера се натрупват сажди, и съответно се къса електрода.

                    Ако скъсаната свещ изскочи на път работата по слагане на новата е 5 минути. Това ако са на достъпно място. Ако са забутани е според зависи.

                    Има и евтин вариант- ако клиента иска да мине тънко се завива подходящ болт със ситна резба на мястото на скъсаната свещ. Ако е скъсана повече от една свещ обаче по този начин може да има проблем с паленето.
                    Ники

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скъсана подгревна свещ

                      Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                      Бижо, точно се чудех ако ми се наложи да си подменям свещите и ги развия успешно после при монтажа освен почистване на леглото какви други мерки е хубаво да се вземе, защото покрай този мой познат като се поразрових доста са случаите на късане или в горната част или самият електрод от спичане.


                      Благодаря на всички отзовали се.
                      Късно видях поредната тема за скъсана свещ и е хубаво ,че проблема е решен. Към многото разумни предложения които се споделиха само да добавя,че винаги е желателно да се ползва противозаклинваща смазка и затягането да е в предписаните норми. Всички смазки на метална основа и тези които са за дюзите на телоподаващите вършат работа-внимавайте да няма графит в смазката (може молибден,но не и графит-въглерод) защото при температурата в цилиндъра тези смазки запичат. (Сами се убедихте колко добре затяга въглерода(кокса) и даже при запален двигател скъсания нагревател не излиза въпреки температурата и наляганията до 100-130 ат.)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скъсана подгревна свещ

                        Ха познайте. Имах много работа и не бях писал отдавна. Днес наминах да видя какво се случва:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0064[1].jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5701590

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0065[1].jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5701591

                        Няма какво да пиша много много. То е очевидно до къде са я докарали

                        Явно не са смукнали хубаво нещата вътре и най малкото парченце от върха на свеща прави тези "чудеса". Счупено и сплескано путало. Леглото на най горният сегмент се вижда как е сплескано. Мотора е почти готов. Така в крайна сметка си смени ангренажа, а хич не му се сваляше глава. Просто за отчета да знаете. Като не излиза или не сте сигурни какво е излезнало въпреки махнатите дюзи духане/смучене и т.н.т. -> свалете глава - по безболезнено и евтино.


                        П.П. Късмета е че не е спраскало и клапаните а точно им се е разминало. Между тях са другите отпечатаци.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скъсана подгревна свещ

                          Излъгал съм за П.П.-то

                          Ударило е 1 клапан; Ето и снимка на главата. (на снимката клапана е сменен и шлайфана) - счупеният клапан не беше при тях и няма снимка.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0068.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5701630
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скъсана подгревна свещ

                            Ние затова викаме професионалист, за неговите 100лв. ние спестяваме други 300-500лв. а за времето да не говорим. За сетен път се убеждавам че "да се мине метър" накрая излиза през носа
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скъсана подгревна свещ

                              Няма универсално решение... При всички случаи ако майстора не е сигурен, че е извадил всичко, е разумно да се свали главата, въпреки, че видимо всичко е ОК.......
                              При нас се видя, че накрая излязоха всички парчета от свещта ('сглобявахме' парчетата и на чисто място)...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Скъсана подгревна свещ

                                Казах аз че без махане на главата няма да мине...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X