Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Аз продължавам да не мога да вразумея причините, поради които пестите стотинки от нещо, дето е възможно да ви докара ядове за 4 цифрени суми.
    +1 като преди това си дал 4 цифрени суми...

    Коментар


    • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Благодарение на колегата u_bo, вече съм горд притежател на APC 750. Днес го свързах към малкия котел и голямата помпа.


      [ATTACH=CONFIG]897705[/ATTACH]
      Мина почти година. Предната зима изкарах с този юпс без проблеми, закачен непрекъснато за акумулаторите от снимките в по-горните ми постинги. Работеше на 450 вата почти постоянно при спиране на тока. Повече от 12 часа не съм пробвал засега. Пролетта акумулаторите запалиха Краза без замисляне. Работят вече цяло лято по обектите без видим проблем, вкл. и вчера на -3 запалиха от раз сутринта. Тази зима обаче ще търся други акумулатори, защото ще се работи с Краза и през зимата, при това далече от базата. В тази връзка имам питане - какъв тип акумулатори да си купя?
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

        Тягови или полутягови.
        Не съм чел цялата тема, но каква е консумацията на котела и помпите, има ли автоматично запалване и за колко часа запас трябва да има при липса на ел. енергия?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

          Аз ползвам това :12MVR100TA Производство на монбат.Дават му 12год живот.Ще съм доволен и на половината.

          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Тягови или полутягови.
            Не съм чел цялата тема, но каква е консумацията на котела и помпите, има ли автоматично запалване и за колко часа запас трябва да има при липса на ел. енергия?
            Замисъла се промени. Колегата u_bo пак ме спаси с един юпс 6 kvA за една задача, за което съм му благодарен и имам да го черпя при случай. Сега, като видях каква благина е големия юпс, съм решил да сложа на големия котел такова нещо. Там основните консуматори са два трифазни електромотора 370W, една помпа 250 W и вентилатор 90 W. Изглежда 1,5 kWA да стигнат. Като гледам цените на батериите, най-добре да инвестирам в трифазен ел.генератор с автоматично запалване. Поне няма да го сменям като батериите, а извън сезона става и за други приложения. Нужния ми трифазен юпс ще поеме само времето, необходимо на генератора да поеме товара. Колко е това време, бих попитал тези, които имат или продават и монтират такива генератори. Засега поне е ясно, че контролера на котела работи нормално в момента на превключване към акумулаторите.
            Колкото до забележките за икономиите откъм незамръзващи течности, вече се прежалих. Налях в системата 200 кг пропиленгликол и сега течността е на -4. Явно иска още, а цената му /5 лв за кг/ хич не е малка, но като съм почнал, ще карам докрай. Ще сложа още 100 кг, като се надявам да го докарам докъм -10 градуса.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение

              Колкото до забележките за икономиите откъм незамръзващи течности, вече се прежалих. Налях в системата 200 кг пропиленгликол и сега течността е на -4. Явно иска още, а цената му /5 лв за кг/ хич не е малка, но като съм почнал, ще карам докрай. Ще сложа още 100 кг, като се надявам да го докарам докъм -10 градуса.
              Интересно! Явно има периоди в които дълго време системата престоява неработеща при много минусови температури. След такива периоди не е ли вариант да се напълни отново с водица след предходно източване? Щото все си има риска от самоизточване и евентуална загуба на незамръзващата супичка. Все пак са си доста инертни такива системи по мои наблюдения и бая време трябва да си зимува самостоятелно та да има нужда да я докарваш до -10.
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                Питай мене. Почти всяка зима, обикновено по Нова година, тока спира за 2-3 дни. Източвам парното / не дай боже да ме няма навреме/. Каквото не се източи, замръзва. После, като дойде тока, го пълня на - 15 с гореща вода от бойлера, иначе замръзва по трасето. После 5 часа оправям ледени тапи и два часа го обезвъздушавам, защото системата е голяма и става трудно. За ЮПС-а дадох 200 лв заедно с кабелите и акумулаторните букси. Бонуса е, че акумулаторите и без това са налични. Смятам, че си заслужава спестяване на двата дни ангажименти годишно и стоенето на студено. Когато успяха да замръзнат два конвектора, дадох 800 лв за нови топлообменници. Решението е пропилен-гликол, ама още доста пари ще трябват и без юпс пак ще се стои на студено.
                Тук съм описал проблема. Реших тази зима да взема радикални мерки.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                  Кардиналните мерки са съобразен акумулатор, инвертор, зарядно, соларен комплект и антифриз. Другото са екстри.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Какъв свестен ЮПС за помпата на котела ?

                    ЮПС не е ли равно на зарядно и инвертор в едно? Съобразен акумулатор за две /три/ денонощия работа при посочената мощност си е сериозно нещо. Ако не работи котела, при температури под - 15, както е почти всяка зима напоследък /че и до -25 стигнаха по-лани/, всичко замръзва - водопровод, два бойлера, тоалетни казанчета, смесителни батерии и т.н. Затова - генератор, става и за други цели извън опасния сезон.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X