Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива 97-ма година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лада Нива 97-ма година

    В повечето случи проходимостта е функция единствено на устройството зад волана . Не напразно има една максима в офроуда колкото ти е по наточен джипа толкова по далече ще ходиш пеша за трактор .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Лада Нива 97-ма година

      Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
      Колега сигурен ли си че е Субару Аутбек е по проходим от Нивата, за другото съм съгласен.
      Споменах, не тежък офроуд, нормално и софт. Защо ли там, където нивата брая ядове да излезне с чисто нови ВЛИ-5, едно смешно легаси, на години по-старо от ладата "изкочи", все едно е на асфалт. Легасито беше с гуми ласа 14цола.

      Коментар


      • #18
        От: Лада Нива 97-ма година

        Това нищо не означава.
        Твърде е вероятно да е било от шофьорите на двете коли.
        Но при всички случаи нивата е по-проходима от коя да е кола с 4х4 задвижване, каквато е легаси-то. Трябва обаче да знаеш да я караш.

        Аз като стар витараджия не мога да не препоръчам витара. В един сегмент са с нивата, но е много по-качествено изработена, съответно по-здрава, ако не се издевателства нарочно върху нея. То и с нивата е така де, но руското чудо се чупи и без да издевателстваш, просто от страната на произход...
        Единственото предимство на нивата пред витарата или кой да е друг джип от класа е това, че фабрично излиза с доста високи гуми. Нещо което е много важно за проходимостта.
        Обаче сега съм на вълна да си взема още една витара. А не нива, мисля, че е ясно защо.

        Иначе в тази цена влизат много джипове-освен споменатата витара-и самурайчетата, фероза и роки от семейството на дайхатсу, някое друго паджеро-единица или двойка, има дискавърита за такива пари, киа спортидж,, някое друго чероки...

        Абе избор има, колегата да се огледа за тест драйв, и което му пасне на душата.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Лада Нива 97-ма година

          Колега, не споменава "сериозен" офроуд или пък други какви ли не хардкор изпълнения. Иска да си джитка по снега, без да бере ядове. Прилагам едно видео, заимствано от руските братя.

          https://www.youtube.com/watch?v=O7iAkou0zFg

          Коментар


          • #20
            От: Лада Нива 97-ма година

            Първоначално публикуван от tribalistas Преглед на мнение
            Другия вариянт е да дадете мнение за 4х4 в ценови сегмент до 4500лв
            Става.
            Много дърта бе.
            Ако върви, значи е многократно "обслужвана". И някой е късметлия на ламарини.
            Аз карам служебно (ако не мога да излъжа някоя колежка да ме вози) веднъж месечно нива 1.7 вече 12 г. Последната карбураторна. Голяма работа е но ..... Не бих си купил такава. Когато е настроена както трябва, върви като змей (по-пъргава е от моята фронтера). Но в началото забиваше муцуна на всяко натискане на газта (беше сервизна, а сервиза беше .... с моята няма да вляза там, преди година по други причини щях да набия един образ там, размина се само с обръщане на кофата за боклук и търсене на датчик).
            В момента двигателя е в прекрасно състояние, само дето гори антифриз както опелите масло. И дава прилична икономия на бензин, което е голям проблем на колежката, на която се води. Аз не искам да си мия пломбите с бензин, заради 20 л бензин месечно(имам и метан и пропан инжекция, че и нафтово вебасто), а другите колеги ( и колежки) просто не знаят, как се вади бензин от резервоар на лада и почват едни фокуси ....., работа на място, докато включи вентилатора и каране на смукач през лятото, голям смях пада.
            Карана е 120 км на черен асфалт с блокиран раздатъчен дицеренциал и нищо и няма. Колежката мислела, че така се кара зимата. Вратите и изгниха (бяха и удряни) и са сменяни. В момента изгаря задната, но се правим, че не забелязваме.
            С нея преди доста години докарах до припадък един циганин кмет в едно циганско село (и околности). Като слезе, и като започна да говори отново, каза, че тая кола била голяма работа.
            В тия снежни времена, ако имам работоа в града, я предпочитам пред моята. Моята е с автоматични хъбове и трябва да се внимава, а нивата я паркирам в преспите и нямам проблеми с "лашкането". А и си пазя мястото за моята.
            Много е добра, ама да е служебна.
            Последно редактирано от bogilloff; 20-01-16, 20:43.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #21
              От: Лада Нива 97-ма година

              Взех я, като е сервизирана цялата освен маслото и филтъра на двигателя смених.
              с две седалки сменявани е, от зад е товарна изцяло обърната с рифелова ламарина. Лагери, спирачки, барабани, маркучета, нови гуми (Ласа) таралежки 5 бр., багажник на тавана с 4 бр. халогени там е и резервната гума, два на бронята, военни капаци на фаровете. Няма ръжда, пребоядисана е камуфлажна и очудващо няма нищо за правене. Има газ 15л./100км. като първия ден ринах сняг да и пробвам деференциалите (работят) сменени масла.
              Смениха ми и филтъра на газта. Днес оправих светлините на стоповете, бяха шах и мат кабелите, вече са ОК!
              Нивата искам да ме вади защото зимата в Бистрица (София) е бая снежна. Смисъл да не вадя автоматик-а Американец и да се чудя къде ще спря.
              Лятото ще я движа да не клеаса :-) и то само до магазин.
              Това е!

              Коментар


              • #22
                От: Лада Нива 97-ма година

                А да ви питам, каква е нормалната скорост с такава Нива? Стръмен наклон го качвам между втора и трета, като повече съм на втора.
                Има компресия по наклон, но нямам впечатления, като карам 2.2 бензин автомат и Дайхатсу Териос?

                Коментар


                • #23
                  От: Лада Нива 97-ма година

                  Зависи какво подозирате като "стръмен наклон", но в повечето случай е м/у втора и трета... Поне при мен, но съм с по различен карбуратор
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лада Нива 97-ма година

                    Ако иска и космически карбуратор да имаш, ладата е много, много, даже прекалено слаба за изкачване на баири. Там където гегата "изкача" на 3та бавна, ладата зорлем драска на 1ва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лада Нива 97-ма година

                      Гегата и Нивата си нямат нищо общо, Росене Няма база за сравнение... Та е излишно да ги сравняваш..
                      П.П Ако му се занимава на човека, да си метне 2 Вебера, пък да види тогава дали няма сила
                      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 31-01-16, 10:36.
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лада Нива 97-ма година

                        Витара има повече пауър от нива.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лада Нива 97-ма година

                          Ех, Rocco, съчувствам ти, май много си се напатил с тия Ниви и много те злобят!

                          tribalistas, щом си от с.Бистрица (Сф), знаеш трасето за изкачване на планеристите, което се намира след селото, по пътя за с.Железница, срещу пътя за манастира, но в дясно. Като млади, там си мерехме джипките, докато веднъж дойде един дядо с Москвич 412 ...и ни изгони всичките!
                          Последно редактирано от trapper; 31-01-16, 19:31.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лада Нива 97-ма година

                            Смених помпата и сервото и тръгна! Задържаше пресни колела. Сега сранително стръмен наклон го качвам между втора и трета.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лада Нива 97-ма година

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Ех, Rocco, съчувствам ти, май много си се напатил с тия Ниви и много те злобят!
                              По едно време ги бях направил 3 броя - Бял, зелен и червен, като трибагреника. Няма такова зло като ладата. Смятам, едната ми беше заводски нова на 3 000км. Няма нещо което да не съм сменял и няма детайл по купето да не е кърпен(освен тавана)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лада Нива 97-ма година

                                Нивовия мотор,особено 1.7 си е предостатъчен за здравината на трансмисията.
                                Куплиран с по-късата кутия-/от 2101/ си е напълно адекватен и никога не съм изоставал от болшинството машини с които съм карал по-разходки,даже често и напротив.......
                                За екстремни наклони също никакъв недостиг на мощност........-лошото е,че просто железата не държаха и често след екстремни преживявания се прибирах на един мост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X