Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Ето как работи въпросното телЕподаващо:



    Ако звуците са показател за работата, моето китайче от Хасково направо пее в сравнение с това.
    То и моето така, но тоя може да не го е настроил както трябва

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Звука не е никакъв показател. Крайния резултат е показателя.

      То оставаше и на тоя мижав ампераж да има пръски, баси!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Звука не е никакъв показател. Крайния резултат е показателя....
        Добре де Спарки , какво се очакваше да стане ?
        Това "шевче" ми го правеше купеното преди 15 години уж италианско китайче.
        На 1,5 ламаринка - почти всички ще се справят.
        За кърпене на гърнета - става.
        За сериозна работа (еле пък със тоя звук) не мога да разчитам .

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Нищо не съм очаквал да става. Само казах че звука не е ниикакъв показател за това дадена машина заварява ли качествено или не. Виж пръските са, поне по отношение външен вид, което както добре се знае често пак няма нищо общо с качествата на шева.

          Телоподаващо при амперажи под 100-120А с нормална (нефлюсова тел) и коргон не трябва да прави пръски (освен инцидентни тук-там), дето да не могат да се махнат с ръкавицата или в краен случай с 1-2 минавания с ръчна телена четка. Ако има такива значи или машината не е настроена както трябва, или има проблем с газа, или самия заваръчен процес не е достатъчно доизкусурен електрически. Това при заваряване на "обикновено желязо", прилично почистено, с "обикновена тел".

          Нормален (забележи - казвам нормален, а не добър) МИГ/МАГ инвертор в днешно време трябва да заварява поне като на снимката. Китайците не са гламави та да не знаят това. Проблемите при тях са не от конструкцията, а от това че куцо, кьораво и сакато бълва продукция, понякога с компоненти N-то качество, изкопирани или направо бракувани от големите производители, практически с никакъв качествен контрол. И друг път съм казвал - попадал съм на машина, която очеизвадно никога през живота и не е пускана, камо ли регулирана. Просто не тръгна, и причините бяха такива че си личеше че просто е нарита в кутията и сложена в кашона без нишо повече да се прави или проверява. Понякога проблемите са дребни и лесно отстраними, друг път нормално изглеждаща отвън и отвътре машина просто е в сервиза през месец-два, а изглеждаща досущ като нея от друг производител просто си върши работата и изобщо не помирисва сервиз дулги години, ако изобщо.
          Последно редактирано от sparkybg; 20-03-18, 22:15.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            На мен звука на този китаец не само че не ме впечатли,но и въобще не ми хареса.И Дел 160 който имам,а даже и монофазния ми трансф. Есаб работят поне толкова добре на вид на шева но с много равномерен и стабилен звук.Всъщност до известна степен аз се водя точно по звука при настройките.Имам и аз един въпрос-наясно ли е някой коя е причината за това тъмно -сиво покритие на шева,точно с такива характрени петна тук-там по него,както се вижда и на клипа.А след минута-две,като започне да изстива такъв шев , започват с припукване да се отлюпват и да отскачат много тънки люспички от това сиво покритие,като шева отдолу остава направо лъскав...
            Последно редактирано от KOVESLAV; 25-03-18, 20:05.

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Колега, много добре си го обяснил,според мен ,това е максимума което може да се вземе от мрежа 220в. За трансформаторна машина ,амперите по малко с около двадесет %,това според мен от опит.

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
                .Имам и аз един въпрос-наясно ли е някой коя е причината за това тъмно -сиво покритие на шева,точно с такива характрени петна тук-там по него,както се вижда и на клипа.А след минута-две,като започне да изстива такъв шев , започват с припукване да се отлюпват и да отскачат много тънки люспички от това сиво покритие,като шева отдолу остава направо лъскав...
                Вероятно за такова нещо става въпрос ?Наподобява на много тънка шлака!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:373.5 КБ
ID:5784733И на мен ще мие интересно да чуя причините за появата на тия петна?Но на практика не оказват никакво влияние на шева.Нито на качеството, нито на здравината!
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Това е стъкло,естествен продукт на магията (физико-химията) заваряване.Кафяво-сивия цвят е индикация,че ваната е била прекалено гореща.Трябва да е изумрудено зелен.
                  "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                  Mark Twain
                  СтоЕнчA

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Един въпрос . Каква е разликата между Del Self Control и Del Eco Control ?

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      0MIG/MAG Self control.Заваряване по метода МИГ/МАГ в БЕЗПРЪСКОВ РЕЖИМ се поучава благодарение на контролиране на процеса по нов метод – САМОКОНТРОЛ НА ДЪГАТА независимо от материала – стомана, неръждаеми стомани, алуминий или МИГ спояване /brazing/. При конвенционалните MIG/ MAG машини (в режим чести къси съединения) при всеки допир на заваръчния тел до детайла се получава мини взрив, при което се отделят пръски с различна големина, водещи до опасност от дефекти в шева, разход на материал, необходимост от допълнителна обработка на завареното изделие (почистване от пръски).Вариант апаратите да работят с минимум пръски е режим пулс или двоен пулс, характерен за транзисторни и инверторни машини. Резултатите са много добри, но недостатакът е трептенето на дъгата с честотата на импулса (дразни зрението) и излъчвания звук (дразни слуха). Разработеният от нас метод MIG/MAG Self control позволява заваряване без пръски при високо качество на шева, благодарение на контролиране на основните фактори влияещи на процеса.

                      Eco Control -a е обикновено инверторно телоподаващо!

                      За повече подробности предполагам че производителя ще ни информира.

                      Аз съм направил цитат от обяснението на ДЕЛ за осбеностите на модела.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        И в крайна сметка пълен комплект може ли да се вземе за около 1к и да е читав?

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                          И в крайна сметка пълен комплект може ли да се вземе за около 1к и да е читав?
                          Ами, в крайна сметка - въртиш един телефон на AIG и питаш какво могат да ти предложат за тази сума. Това естествено, ако те интересува машина от реален производител с още по-реален сервиз, което е най-важното за активно работеща машина.

                          П.П. Горното го написах, защото аз съвсем целенасочено си купих хасковско китайче. Знаех, че през повечето време кротко ще си почива под масата в гаража За почти две години съм го ползвал 10-тина пъти, та и с реален сервиз и без него, се тая. То пък, при всяко поискване си вършеше работата като хората и на МИГ/МАГ и на ММА. Даже миналата седмица заварихме една подматрачна рамка на комшията с електроди 2.5 и машинката само съскаше и лееше заварката. Та ще се повторя - ако ще работиш активно по няколко часа всеки ден, си струва да се огледаш за предложение от някой колега от форума дори и на малко по-висока цена.
                          Последно редактирано от коко келеша; 12-05-18, 06:56.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Вече съм собственик на дел селф контрол 160 искам да благодаря на момчетата от дел много коректни

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              П.П. Горното го написах, защото аз съвсем целенасочено си купих хасковско китайче. Знаех, че през повечето време кротко ще си почива под масата в гаража За почти две години съм го ползвал 10-тина пъти, та и с реален сервиз и без него, се тая.
                              То реален сервиз си има!Само че гаранционния сервиз е 1год.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Имам въпрос - тази бутилка става ли да се напълни с “каргон”
                                Това са и чарковете. Пълна е с CO2.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X