Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Взех си бутилката, наистина стана за 1 ден. Ако някой го интересува цената за Феролайн C18 (18% СО2 и 82 Ar) е 25.20лв за 7,5л бутилка.

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      На Orion пълненето на такава бутилка е нещо като 7 кинта. Проблема е че правят сместа в бутиката, по тегло. И уцелват различно, предполагам 15-25%. Ама за мен друг вариант за момента няма - всички други са ми далече и хептен не се връзва като цена. Затова планирам смесител, ама я стане до пенсия, я не.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        За един и същи газ ли говорим? Разликата в цената е почти 4 пъти...има грешка някаква.

        Как се ценообразува пълненето на газове? На обем/налягане, тегло...?

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Да, за един и същ газ говорим 82% аргон, 18% CO2. И аз се опулих като написа тая цена. На орион в малка бутилка "сипват" един кубически метър. Бутилката е на 150-160 бара след пълнене.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Дам, и моята е на 160...

            По принцип съм първия човек, който ще каже, че ако нещо струва повече от наглед аналогично друго нещо то има защо, но в случая направо съм в недоумение

            Между другото мислех, че нещата с тези газове на такива налягания са малко по-затегнати дори и в България. Там нито ме питат кой съм, нито какъв съм (аз съм с гола глава и брада тип ИДИЛ ), нито нещо за бутилката. На оставяне не маркират коя е моята бутилка, на взимане просто ме питат "тази ли е" и т.н. Няма никакъв по-сериозен документ, някаква пломба, заверка или знам ли и аз какво. Една лепенка с обща информация и касова бележка.

            Не съм специалист по химия ама с такива газове и налягания предполагам може да се спретне доста добра бомба.

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Нищо не можеш да направиш . И аргона и въглеродния двуокис са инертни газове . Въглеродния двуокис е гасящ газ и е най масово използван в пожарогасителите .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                Взех си бутилката, наистина стана за 1 ден. Ако някой го интересува цената за Феролайн C18 (18% СО2 и 82 Ar) е 25.20лв за 7,5л бутилка.

                Тия срам нямат!Вероятно нямаш представа че с тази бутилка ще можеш да работиш максимум ден-два.А с голяма бутилка 40л.(около 6-7 m3), ще караш с месеци,цената на тая голяма бутилка обаче едва ли надвишава 50лв.!!!За напред в малката бутилка си наливай само СО2,за лични нужди не ти е необходимо нищо повече.
                Последно редактирано от welderargon; 28-12-16, 19:33.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение

                  Тия срам нямат!Вероятно нямаш представа че с тази бутилка ще можеш да работиш максимум ден-два.А с голяма бутилка 40л.(около 6-7 m3), ще каращ с месеци,цената на тая голяма бутилка обаче едва ли надвишава 50лв.!!!За напред в малката бутилка си наливай само СО2,за лични нужди на ти е небходимо нищо повече.
                  Последно гледах фактурата голямата бутилка беше някъде 75 лева . Това месерска газ през фирма доставчик .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение

                    Тия срам нямат!Вероятно нямаш представа че с тази бутилка ще можеш да работиш максимум ден-два.А с голяма бутилка 40л.(около 6-7 m3), ще каращ с месеци...
                    Не излиза аритметиката. В малката вкарват кубик и е 7 литра. Ако в голямата вкарват 6-7 кубика и е 40 литра, или с нея няма да кара месеци, или с малката няма да кара дни.

                    Не мога да съм 100% сигурен, щото не съм мерил, ама ми се струва че с малка изгарям едни 3-4 кила тел 1-ца, при дебит около 9л/мин. Имам 2 бутилки. Която свърши - в багажника и за пълнене и продължавам с другата. После пак така. И за аргон имам 2, ама рядко пипам ВИГ или алуминий на телоподаващото, та доста по-рядко пълня чист аргон.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      И за аргон имам 2, ама рядко пипам ВИГ или алуминий на телоподаващото, та доста по-рядко пълня чист аргон.
                      Аз пък редовно пипам ВИГ и съм 100% сигурен че една такива малка бутилка стига максимум за два дни и то при разход на газ около 5л/мин.А с голяма ,ако рядко пипаш ВИГ може и година да изкараш!А положението при газовите смеси на основата на аргон не е по различно.Направо ти се чудя как така изкарваш 3-4кила тел с газова смес ?Ако е само с СО2 съм съгласен ........!Струва ми се че аритметиката ти наистина нещо не излиза !
                      Последно редактирано от welderargon; 28-12-16, 18:57.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Пресен спомен от преди два месеца от Месер Шумен,феролайн-6куб=54лв,СО-2 6куб=34лв,Аргон 6куб=27лв,цените са със ддс
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Е да им сера на "...лайна"! Чарковете за смесител са 200 кинта преко сили. Ако човек бачка активно ще се изплати сигурно за половин година че и по-малко. И имаш и аргон, и смес за неръждавейка, и смес за черно, и чисто CO2, като искаш да икономисваш.

                          На орион бутилка смес е горе-долу колкото бутилка CO2 или чист аргон. Поне за малка бутилка.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Последно гледах фактурата голямата бутилка беше някъде 75 лева . Това месерска газ през фирма доставчик .
                            75 лева вероятно е бутилка с 200 bar.налягане, не знам обаче колко е кубика са тия бутилки .Точната аритметика за кубици и цени ,може да сподели Владо. Разхода обаче зависи от потреблението .Голяма бутилка със 150bar-а може да бъде изразходена за седмица, може за месец, може и за година.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              75 лева вероятно е бутилка с 200 bar.налягане, не знам обаче колко е кубика са тия бутилки .Точната аритметика за кубици и цени ,може да сподели Владо. Разхода обаче зависи от потреблението .Голяма бутилка със 150bar-а може да бъде изразходена за седмица, може за месец, може и за година.
                              200 бара друг път . Повече от 150 не пълнят ни газови смеси нито кислород . Месер са си кожодери от край време .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Аз пък редовно пипам ВИГ и съм 100% сигурен че една такива малка бутилка стига максимум за два дни и то при разход на газ около 5л/мин.
                                1. ВИГ-a харчи повече, не заради повишения дебит, а защото докато аз ударя метър шев на телоподаващо, ти ще си много по-назад на ВИГ, при еднакви други условия. И това не щото аз съм бърз или ти си бавен - просто методите са такива.

                                2. Както вече писах, точно колко кила тел горя с една бутилка не съм смятал, но със сигурност са доста над 2. 3-4 кила тел на телоподаващо се горят доволно бързо, на 180-200А и тел 1-ца, както предимно работя. Може и за половин ден да отидат, че и за по-малко.

                                3. Коментирах твоята аритметика - няма как ако голяма бутилка стига за месеци и е 6-7 кубика, малка от един кубик да стига за ден, при положение че е 7 пъти по-малка, а 30 дни/7 е 4.28 дни. Тоест или голямата стига за по-малко от "месеци", или малката стига за повече от ден-два, при еднакви други условия. И понеже съм съгласен че малката при активна работа наситина стига за ден-два, то голямата би следвало да стига за седмица-две при същото натоварване, а не за "месеци".
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X