Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
    В моя защита....изчел съм цялата тема...и не само тази.
    Само преди 2 страници pansim, който произвежда машини, казва, че с 150А 5мм не може да се заварява.
    Друг пък казва ,че 150 ампера телчарка става само за ламарина. Но пък с още свръх мощните 50 Ам. отгоре ,вече скачаме на дебелина, даже над 20, 30 и повече милиметра....
    Трети пък друго казва ....
    Та затова те и попитах
    какво разбра от прочетеното до тук от тия искрени съвети?След като си изчел цялата тема...и не само тази?
    И не, не ми се удължи пи*ката след тоя коментар,щото се въздържах да я меря с когото и да е било,щото последствията от подобни мерения са ми вече до болка познати!
    Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
    Вместо от хора като вас да получа ценен съвет ...
    Няма претенции че съвета ще е ценен ,но в твоя случай както и в други подобни най доброто според мен е да си вземеш едно инверторно електроженче и да си свиркаш и да не се занимаваш са "ЦеО"-та, бутилки и разни телове и жици !
    Последно редактирано от welderargon; 22-12-16, 17:39.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Аз пък ще поздравя колегата по форум,който не се занимава със заваряване,а само си поддържа дома и ще си накупи хей така за вкъщи количество материал с дебелина на стената над 4мм и ще се захване сам да прави нещо.Преди да решите каква мощност ви е необходима се запознайте със стандартите/дебелините и цените на материалите и вижте дали някога ще ви трябват 180- 200А в хобито или бита.
      Владо е абсолютно прав.Инверторно телоподаващо 160А спокойно се справя с битовите и "гаражни" проблеми от всякакво естество,а и не само с тях.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
        Владо е абсолютно прав.Инверторно телоподаващо 160А спокойно се справя с битовите и "гаражни" проблеми от всякакво естество,а и не само с тях.
        Ако обаче е комбинирано с ММА.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Всъщност 160А съвсем неса толкова малко ,колкото ги изкарват.Горе-долу при този ток тел 0.8 влиза в струен режим,и ако машината не е върла тояга ,то на 150-тка шланг ще му се вземе здравето.А си има гяволии-подрязване на човката,минимизиране на електродния излаз,позициониране на детайла във вертикал и тн.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Имам 140А Варстрой траф,която е заредена с 0,8 тел и си върши работата перфекно за дребни детайли до 5мм.За едрите ползвам селф-контрол 200А с 1,0мм тел,само прехвърлям маркуча със газа.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Малко ме е страх да споря с професионалистите, ама да кажа, че със 170 амперово редко(на което се учех да заварявам) не можехме да прихванем една ролка за огъване на 16 мм тръба към плота на масата-10 мм ламарина. Ролката е някъде към 200-220 мм в диаметър, и дебелина нещо като 20-25 мм. Беше преди 15 години, та размерите са по спомен.
              Та сериозни железа, и топлопренасят много бързо, и със 170-те ампера не ставаше добър шев, за да държи на огъването на тръбата(16х1,2) на диаметър към 300 мм.
              Та се наложи да вадим от склада стария "шкаф" и да заварим ролката към масата с електроди.
              А бас хващам,ч е същата заварка ще я направя с моето 200 амперово "цео" така,ч е нямада мръдне, даже и плътно 16 мм да огъваме. То и тогава щях да го заваря така де, искам да кажа, че не едо опит, а до възможности на машината.
              30 ампера, ама си казват думата.

              Отделно от това-ако се наложи заваряване на дебели детайли, естествено, че със скос, и на много ходове-със слабата машина може и да не се получи пълно сплавяне на ваната с основния метал. Заради ниската мощност на дъгата, и невъзможността да разтопи и да сплави двата детайла, заедно с добавъчния материал.
              При дебелина например 20 мм лист, и поне 10-15 хода за да се запълни скоса-със 150 амперова машина(миг-маг) ще има много дефекти в шева.
              Виж, със 150 ампера, при ММА няма проблеми.Това с възможностите на машината де.
              Остава и човекът да знае какво прави, и се получават нещата.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Малко ме е страх да споря с професионалистите,остава и човекът да знае какво прави, и се получават нещата.
                Много е важно задръкохватковото устройство!
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  То устройството може да е супер способно, ама ако техниката не може да работи според изискванията-кел файда...
                  Все едно да дам на Шумахер Франко, и да искам да е първи на пистата в Дубай...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    То устройството може да е супер способно, ама ако техниката не може да работи според изискванията-кел файда...
                    Все едно да дам на Шумахер Франко, и да искам да е първи на пистата в Дубай...
                    Идеята ми беше,че гарнитурата преди маската и след ръковатката трябва да прецени,дали аджеба със тая техника може или не може да се заври качественно ей този детайл.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      Всъщност 160А съвсем неса толкова малко ,колкото ги изкарват.Горе-долу при този ток тел 0.8 влиза в струен режим...
                      Не са нито малко ,нито много,всъщност не са ли точно на границата на режим на късо съединение и струен режим ?А и друго исках да уточним ,как определяте с колко ампера ви работи машината?Щото ако има дисплей за тока е ясно -гледаш си го,но ако няма?Какви са зависимостите между напрежение и ток(телоподаване),за да се изчисли с точност текущия ток с който работи машината в момента?Може би не съм формулирал правилно въпроса (щото толкова си мога,в крайна сметка съм един прос заварчик),но се надявам експертите в тая област да са разбрали за какво иде реч и да дадат отговор?
                      Последно редактирано от welderargon; 23-12-16, 00:51.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Не са нито малко ,нито много,всъщност не са ли точно на границата на режим на късо съединение и струен режим ?А и друго исках да уточним ,как определяте с колко ампера ви работи машината?Щото ако има дисплей за тока е ясно -гледаш си го,но ако няма?Какви са зависимостите между напрежение и ток(телоподаване),за да се изчисли с точност текущия ток с който работи машината в момента?Може би не съм формулирал правилно въпроса (щото толкова си мога,в крайна сметка съм един прос заварчик),но се надявам експертите в тая област да са разбрали за какво иде реч и да дадат отговор?
                        То и да има дисплей какво ти показва не е много ясно. Вероятно е някаква усреднена стойност на тока, защото тока от пълно късо - максимум, до максимално отдалечаване на тела от метала - минимум, играе драстично. Върти се в 4 основни точки по диаграмата. Моментните стойности стигат и до над 300 А за тел 0,8.
                        Поради тази причина не е много коректно да се говори за ток. Правилното е за напрежение на работната точка. Теорията казва за едни +/- 2 два волта на сто ампера ток твърдост на характеристиката.
                        Тока се формира от скоростта на телоподаване, като се скъсява или удължава дъгата. Простия пример за експеримент е като намалиш скоростта - капката ти се качва нагоре. Тогава имаш максимална стойност на напрежението и минимален ток. Ако подадеш повече тел, намалява напрежението и се увеличава тока. Тока се увеличава докато не минеш в режим на пълно късо съединение при което тела започва да не се топи, пука пляка пръска и нищо не става. Но тогава тока ти е МАКС.
                        При струен режим тока се успокоява защото нямаш къси съединения, а тела тече като малки капчици в струя.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Супер обяснение!

                          Благодаря. А може ли някъде из нета да се намери литература с по-подробни обяснения на тези въпроси.

                          И аз съм прозд заварчик, ама се интересувам от теорията, за разлика от 99% от колегите.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Аиг,пробвали ли сте на 200 А монофазна машина с газ цо2 как се получават нещата с тел.0.8.
                            Питам защото бях закачил един шунт с аналогов ампермер от Краси,пробвах на 180 А вики,в най тежкия вариянт с по бързо телоподаване и натиск от моя страна,амперметъра удари 165-170 Ампера.В тези режими обаче заваръчен шев,вана и т.н не се получават,по скоро някаква гавра.
                            На практика ,не си представям монофазна машина с тел0.8 на 200А реални на байонета,казвам реални а не моментни като кратък импулс,който и динамичната измервателна система не хваща.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Някъде нагоре в темата съм снимал как с 200 амрера ДЕЛ с тел 08 прерязах 10 мм планка .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Аиг,пробвали ли сте на 200 А монофазна машина с газ цо2 как се получават нещата с тел.0.8.
                                Питам защото бях закачил един шунт с аналогов ампермер от Краси,пробвах на 180 А вики,в най тежкия вариянт с по бързо телоподаване и натиск от моя страна,амперметъра удари 165-170 Ампера.В тези режими обаче заваръчен шев,вана и т.н не се получават,по скоро някаква гавра.
                                На практика ,не си представям монофазна машина с тел0.8 на 200А реални на байонета,казвам реални а не моментни като кратък импулс,който и динамичната измервателна система не хваща.
                                При въглеродния двуокис НЕ МОЖЕ да влезнеш в струен режим понеже не може да се йонизира достатъчно средата. Газа се разпада на СО и О2 което поглъща енергия, протичат металургични процеси във ваната - оксидация на силиция и мангана и дезоксидация на желязото. СО2 се нарича още и студен газ. Докато коргона и аргона спадат към горещите газове. Не е случайно, че на заваръчните шлангове им дават натоварване при СО2 и около 30-35-40% по-малко при коргон и аргон.
                                Реално веднъж си правихме експерименти и стигнахме някъде до 180-190 усреднени през амперклещите ампера, при което имаше и заваръчен процес. За повече не ни стигна напрежението на дъгата.
                                Ако искаш да мериш ампери - вкарваш във струен режим с коргон и мериш. Със СО2 няма как да получиш смислени резултати без шунт и осцилоскоп. Тогава гледаш по диаграмата и правиш изводи....
                                Последно редактирано от aig; 24-12-16, 08:17.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X