Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми със заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми със заден мост

    Здравейте колеги! Имам следния проблем с моята Сузана ( Витара 1,6 16в къса база ). При по-грубо потегляне се усеща удар откъм задния мост, ако се гали съединителя този удар се избягва. При по-обстоен преглед се установи че с задното окачване всичко е наред, т.е. няма хлабини по окачването а въпросния удар се усеща в задния мост, та въпроса ми е какво най-често се чупи там?
    Благодаря на всички предварително!

  • #2
    От: Проблеми с заден мост

    Проверете каретата на кардана.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с заден мост

      И аз имах такъв проблем на в6 и при мен се оказа каре на кардана.
      SUZUKI VITARA V6
      HONDA CBR 919RR
      MERCEDES ML
      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с заден мост

        Колко добре проверихте окачването?
        Шарнира на А-рамото как го проверихте?
        Ушите на които се хващат тампоните на надлъжните щанги? В смисъл понякога отворите за болтовете стават елипси, и щангата "ходи" напред-назад.

        Просто идейки.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с заден мост

          Типични симптоми за каре.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с заден мост

            Първоначално публикуван от aqva Преглед на мнение
            Здравейте колеги! Имам следния проблем с моята Сузана ( Витара 1,6 16в къса база ). При по-грубо потегляне се усеща удар откъм задния мост, ако се гали съединителя този удар се избягва. При по-обстоен преглед се установи че с задното окачване всичко е наред, т.е. няма хлабини по окачването а въпросния удар се усеща в задния мост, та въпроса ми е какво най-често се чупи там?
            Благодаря на всички предварително!
            Провери си шарнира на А-рамато.
            Качи я на канал, включи на някоя предавка, слез в канала хвани с едната ръка шарнира а с другата лашкай напред-назад колата.
            Ако сте двама ще е по-лесно.
            на сушата и град помага

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с заден мост

              Утре съм уговорил да я водя при един приятел и пак основно да я огледаме, така че утре ще има точна диагноза, надявам се .

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с заден мост

                Здравейте колеги, днес закарах моята Сузана при приятел в сервиза в който работи за обстоен преглед, Задното окачване е чук, каретата на кардана са ОК, блъскането е от завишени хлабини в пиньона и короната, за съжаление. От тука на татък сте вие, дайте съвети от къде и колко ще струва.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми със заден мост

                  Лично мнение ако е от към дифа карам го колкото изкара и след това друг заден все още се намират лесно и не са цифра Поздрави.Но не вярвам да е чак от дифа.. но не е изключено да бъркам
                  Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                  КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми със заден мост

                    Аз пък последно време не съм виждал здрав такъв...къде се намира тая кола?
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми със заден мост

                      хммм ,не забравяте, че хлабината в задния мост когато се тества от кардана се натрупва и от диференциалния механизъм(планети и сателити). демонтажа и диагностиката ако се прави от кадърен механик не е кой знае каква философия.е полуоски се вадят и т.н.болковете по А рамото да не хлабави. нормалнта хлабина за модула на зъбите на дифа е 0.1-0,15мм
                      899180483

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми със заден мост

                        и между другото там или се чупи и не можеш да караш или имаш неприятен шум при подаване на газ и при отнемане. т.е. както се казва в техниката - шум на преден или заден ход. не забравяй ,че при джиповете има дълга верига от зъбни колела и всяка двойка з.к. работи с определена хлабина , и се натрупва . и съединителя понякога лъже.
                        899180483

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X