Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SantaFe, Frontera или Forester?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SantaFe, Frontera или Forester?

    Колеги здравейте! Знам, че сигурно е доста досадно постоянно да ви питат едно и също. Но след като четох доста във форума прецених, че тук ще можете да ми дадете най-смислен съвет. Става дума за автомобил, който ще се кара около 20 000км годишно. Смесено градско и извънградско. Живея на високо и зимата 4х4 ще ми е полезно, освен това искам нещо с по-здраво окачване от на колата, нещо което да карам по-нашите идеално изчистени пътища зимата и да съм поне една идея по-сигурен . Като цяло се спрях на СантаФе, Форестър и Фронтера. Първото май е с най-евтини части но не знам как е като 4Х4. Субаруто го хвалят доста, и има бавни скорости. Това със сигурност е плюс. Друг плюс е ниската цена. Бюджета не е много висок. До 5000лв. Ориентирал съм се към бензинов двигател, защото са старички и се съмнявам да намеря дизел в добро здраве. За Фронтера знам, че е проходима но ме притеснява разхода и това как ще се държи на извънградско.
    Ако можете да дадете съвет ще се радвам. Ако се сетите друг по-подходящ за целта модел предлагайте смело. Благодаря ви много!

  • #2
    От: SantaFe, Frontera или Forester?

    Малко метафорично ще ти отговоря. Какво ти се яде ? Сирене, кашкавал или извара ? Всичкото е от мляко.
    Едното е пълноценен джип, другото СУВ, а третото високо комби. Общото е , че всичките са пълноприводни.

    Коментар


    • #3
      От: SantaFe, Frontera или Forester?

      Заповядай, да не го пиша отново - http://www.offroad-bulgaria.com/show...24#post2892024

      Прочети темата до края, коментирали сме и задвижването.

      А специално бензиновите мотори, по-малките се от Хюндай Соната. Доказано здрав автомобил, имаше и многобройни таксита от този модел в София. Повечето се караха безпроблемно на газ и метан.

      Задвижването на Санта Фе-то, се различава от това на Субару Форестър с ръчни скорости, по това че няма бавни. И диференциала между предния и задния мост е несиметричен 60/40, но това не е недостатък.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: SantaFe, Frontera или Forester?

        За зимата = Форестър
        За гората= Фронтера
        За пред кафето = СантаФе
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: SantaFe, Frontera или Forester?

          Горкия човек, толкова обикаляне по снега, а кафе така и не намира накрая: https://youtu.be/uSSCqC7QQ1g
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: SantaFe, Frontera или Forester?

            Всъщност правилно. Първото сантафе е фултайм и си става.
            Незнам как е с тракшъна само. Фронтерата и някои форестъри отзад мисля са с лсд.

            Незнам защо бях решил, че става дума за второто сантафе.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: SantaFe, Frontera или Forester?

              Първото СантаФе е. Моя е грешката, че не съм уточнил. Прочетох темата с информация но не ми стана ясно със самоблокиращ диф ли е или с виско муфа? И другото е всички ли имат LSD ? Другото което не знам за него е как са с ръждите?
              Така като прочетох звучи много добре за разходки и сняг. Защото имам приятел с HR-V и честно казано никак не се справя на сняг. Започва да мирише на съединител в купето.

              Коментар


              • #8
                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                Диференциала се блокира от виското. Без виско(при повреда), дифа работи, но няма блокаж.
                ЛСД не съм сигурен дали е серийно отзад, но при повечето го има.
                Ръжда та не му е проблем.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: SantaFe, Frontera или Forester?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Горкия човек, толкова обикаляне по снега, а кафе така и не намира накрая: https://youtu.be/uSSCqC7QQ1g
                  Много добре си драпа Жалко, че не е намерил кафенце

                  Коментар


                  • #10
                    От: SantaFe, Frontera или Forester?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Диференциала се блокира от виското. Без виско(при повреда), дифа работи, но няма блокаж.
                    ЛСД не съм сигурен дали е серийно отзад, но при повечето го има.
                    Ръжда та не му е проблем.
                    Ами чудесно. Тази сутрин звъннах на мой познат и проверих цените на частите. Като цяло е доста прилична за поддръжка. Не видях космически цени.По-евтина е от БМВ 3-ката което имам сега като части. Само забравих да проверя дали маховика е демпферен, защото съм 90% сигурен, че ще го сменя скоро след като я взема. Май ще е СантаФе .
                    Последно редактирано от petrashkov; 15-01-16, 08:07.

                    Коментар


                    • #11
                      От: SantaFe, Frontera или Forester?

                      Имаше тема някъде за маховиците. Не помня специално за бензина, но имаше нещо че има и демпферни и обикновени, като може да се мине от единия на другия вид без проблем.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: SantaFe, Frontera или Forester?

                        По някакви спомени дизела е с демпферен маховик и за това им присаждат обикновен от бензинка.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #13
                          От: SantaFe, Frontera или Forester?

                          При СФ има само на предно, както и 4х4. При критерии за търсене на обяви: бензинов мотор, 4х4 и до 5000 лв. в единия от двата най-големи специализирани сайта за продажба на автомобили излизат 2 обяви с ляв и 1 обява с десен волан, а в другия сайт няколко обяви с ляв и само 2 с десен, демек избора е супер нищожен. И да увеличиш малко бюджета, пак не е кой знае колко голям. Та виж там една обява има един за 5 бона, 2.7 мотор, кожа автомат и т.н. Ходи го гледай докато е време, ако си се спрял на СФ.
                          Иначе за модела-препоръчвам автоматик. Съединителите при ръчните скорости са им доста слабо място, именно защото няма бавни скорости и се износват бързо. Не знам как е при по-тежък офроуд, но за какъвто и да е път и условия (дъжд, сняг, магистрала, градско, междуградско, дори тесни улици в София, паркиране и т.н.), колата е перфектна. При 140 км./ч. например си със усещането, че караш добър лек автомобил-имам предвид устойчивостта и поведението на пътя. Вече ряза зависи от двигателя. Съпоставено с Фронтера, ако няма да ползваш за офроуд, а за магистрално, градско и извънградско, според не може и да има каквато и да е база за сравнение. Управлението и усещането в СФ е доста различно, а съм карал и Фронтери, т.е. имам виждане. Фронтерата си е произведена с друга идея и насока. Форестър не съм карал и не мога да дам мнение, за офф сигурно е по-добър, но за останалите неща не знам.
                          Що се касае за цените на разни неща, предполагам вече си ги видял. Обслужването от към ангренажи на моята е около 600 лв., за бензиновите не знам, но другите джунджории-като части по-окачване, например, цените бих ги определил дори като народни. Предни корейски накладки-45 лв., задни около 20 лв. също корейски, шарнир 25 лв. и т.н. и т.н. То друго не съм ѝ сменял. Разните филтри и те така-10 лв., 15 лв., 20 лв. вече не помня.
                          Последно редактирано от Dydo; 15-01-16, 09:17. Причина: Допълнение
                          SUV

                          Коментар


                          • #14
                            От: SantaFe, Frontera или Forester?

                            Който не иска да се занимава с демпферни маховици си купува автоматик.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: SantaFe, Frontera или Forester?

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              За зимата = Форестър
                              За гората= Фронтера
                              За пред кафето = СантаФе
                              ??? "на кафе,
                              със Санта Фе"
                              ...и всичко това само за 5 бона

                              Въпросното СФ 1 има доста дългоходово окачване, но бензиновият вариант не е постоянно 4х4... Дизелът си е постоянно 4х4 и е доста приятен за каране, ако нямаш състезателни амбиции... Като купе е най-комфортен от трите. За нормално каране по пътища, били те със или без сняг, си върши работата много добре. Поради липсата на бавни скорости, ако го напънеш по голям баир извън пътя, съединителят може да изпуши...

                              По едно време се опитах да си купя Форестър, но предлагането беше на буквално "пълни кошници", а продавачите със самочувствие, че ти дават 8-то чудо на света... Та не ме огря... Иначе като концепция за универсален автомобил ги харесвам много...

                              Фронтерата - стара концепция с цял мост отзад - аз лично не бих си я купил за всекидневен автомобил, освен ако живея на село и карам доста "черно"... А пък и тогава пак едва ли ще си я купя, освен заради съотношение цена-качество /в бюджет 5000лв няма как да се вземе джип-мечта /

                              С две думи, гледаш Форестъри и Санта Фе и което намериш по-запазено за паричките, купуваш! Ако ти изпадне прекрасна Фронтера или друго МПС 4х4, например хонда CRV/HRV и т.н... В МНОГО ПО-ДОБРО състояние, естествено ще вземеш него!
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X