Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SantaFe, Frontera или Forester?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: SantaFe, Frontera или Forester?

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    ??? "на кафе,
    със Санта Фе"
    ...и всичко това само за 5 бона

    Въпросното СФ 1 има доста дългоходово окачване, но бензиновият вариант не е постоянно 4х4...
    Сигурен ли си в това. Не споря, че не е така, ама както при бензин, така и при дизела, де що съм чел го дават постоянно 4х4, каквото и да значи. И какъв ще е смисъла и логиката, при единия двигател да го направят постоянно, а при другия не.
    SUV

    Коментар


    • #17
      От: SantaFe, Frontera или Forester?

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Който не иска да се занимава с демпферни маховици си купува автоматик.
      Може да се смени и комплект съединител /да се вземе без демпфер/. Възможно е и вече да е сменен или да не е демпферен... На мойто на времето направих обслужване ремъци, масла + съединител за 1000лв... Тогава другата ми кола беше Пасат 5.5 и там правих обслужване в същия месец и беше 1000лв без съединител Сега частите и за двете са по-евтини, но съотношението май е същото...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: SantaFe, Frontera или Forester?

        Санта Фе има бензинов вариант AWD. Двигателя е 2.4 и съединителя не е демпферен. Цените му са от 300 до 400лв. За бюджета който споменах не разчитам на сайтове и тукашните продажби. Имам приятели и смятам да се доверя на тях, за да си взема нещо от Италия. Ако не друго поне купето ще е сравнително запазено макар и ожулено тук-там. Естесвено с обслужването ще минем 5000 но това е ясно. Другото което е, че тук цените скочиха с 500-1000лв веднага след първия сняг
        Имам търпение, не бързам и ще изчакам "да клъвне". Автомата няма ядове с демпфера но на кола на тази възраст е риск. А си мисля, че ремонта му никак не е евтин ако се скапе. Кефа от шофирането обаче е неоспорим и ще видим какво ще излезе. А за Форестър... гледах 1-2 преди време и бяха доста зле технически. Явно като си купят Субару хората решават, че то няма нужда от поддръжка. Иначе там първоначалната инвестиция е блазнеща, защото за около 4000лв ще се намери приличен технически. Но пък е по-трудно с частите и майсторите. Освен това Хюндай-а май е по-комфортен и просторен
        Хондата не я искам. Първо, че ми е над бюджета и второ съм силно резервиран към възможностите и. Мой приятел има и на 3-тата минута на едно изкачване вътре меришеше на съединител. Странно защото не беше натиснат....

        Коментар


        • #19
          От: SantaFe, Frontera или Forester?

          Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
          ... Освен това Хюндай-а май е по-комфортен и просторен...
          не само през МАЙ - целогодишно е по-широк и комфортен

          Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
          ... 3-тата минута на едно изкачване вътре меришеше на съединител. Странно защото не беше натиснат....
          Не е нужно да е натиснат за да приплъзва... Но от това не си застрахован с никоя "ръчна" кола втора употреба... Пък и нова... Баща ми преди 10-ина години имаше такъв проблем с чисто нов авенсис от магазина... От едно просто паркиране се "вмирисваше"... На няма и 50 000км пробег съединителя /комплект/ беше сменен и нещата се оправиха...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: SantaFe, Frontera или Forester?

            Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
            Мой приятел има и на 3-тата минута на едно изкачване вътре меришеше на съединител. Странно защото не беше натиснат....
            Това намирисва на многодисковия съединител точно пред задния диференциал. Нали там беше с такова ако не бъркам....
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #21
              SantaFe, Frontera или Forester?

              Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
              Колеги здравейте! Знам, че сигурно е доста досадно постоянно да ви питат едно и също. Но след като четох доста във форума прецених, че тук ще можете да ми дадете най-смислен съвет. Става дума за автомобил, който ще се кара около 20 000км годишно. Смесено градско и извънградско. Живея на високо и зимата 4х4 ще ми е полезно, освен това искам нещо с по-здраво окачване от на колата, нещо което да карам по-нашите идеално изчистени пътища зимата и да съм поне една идея по-сигурен . Като цяло се спрях на СантаФе, Форестър и Фронтера. Първото май е с най-евтини части но не знам как е като 4Х4. Субаруто го хвалят доста, и има бавни скорости. Това със сигурност е плюс. Друг плюс е ниската цена. Бюджета не е много висок. До 5000лв. Ориентирал съм се към бензинов двигател, защото са старички и се съмнявам да намеря дизел в добро здраве. За Фронтера знам, че е проходима но ме притеснява разхода и това как ще се държи на извънградско.
              Ако можете да дадете съвет ще се радвам. Ако се сетите друг по-подходящ за целта модел предлагайте смело. Благодаря ви много!
              Витара или Кия спортидж дълги бази.
              Имат бавни скорости и парт тайм 4х4 което за баира към къщи е най доброто сравнено с тези сувчета без истински бавни скорости, само им трябват хубави зимни гуми.
              От друга страна не са хипопотами като фронтерата и това помага по баира.

              За София Пенчо дава кръгчета с Кия.

              П.п. Към Пенчо: когато кията е най доброто винаги го споменавам
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                За София Пенчо дава кръгчета с Кия.

                П.п. Към Пенчо: когато кията е най доброто винаги го споменавам
                Мерси, кръгчета давам, ама не продавам!

                Коментар


                • #23
                  От: SantaFe, Frontera или Forester?

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Това намирисва на многодисковия съединител точно пред задния диференциал. Нали там беше с такова ако не бъркам....
                  Така ни казаха и майсторите после. Имало нещо в системата дето не издържало при продължително натоварване и оттам понамирисвало.
                  А в случая "натоварването" беше наклонена заснежена улица в един от високите квартали на София. Не беше минал снегорин и имаше към 20-30см сняг.... Не само, че миришеше но и закъсахме доста нелепо. Зад нас минаха СОТ с някакво Дайхатсу Териос и минаха все едно е 1-ви юли Заради това съм малко предубеден. Иначе HR-v влиза в бюджета ми

                  Коментар


                  • #24
                    От: SantaFe, Frontera или Forester?

                    Само не разбрах за какво са му бавни, така докато четях условията... Че и парт тайм, като подарък.
                    Баш за снега, без да се излиза от пътя, бавните не са необходими. А и извън пътя, ако мощността стига - т.е. не е УАЗ с два тона товар - пак не са задължителни в снега.
                    Да не говорим че парттайма, за постоянно ползване с цел стабилност и сигурност при зимни условия, въобще не става.
                    Единствено съм съгласен, че гумите са доста важни.

                    ПП: Лично съм търкалял разнообразна техника цяла зима по планински път. Бавни така и не съм ползвал, с изключение при една УАЗ-ка фургон, която нямаше първа скорост. И то ми се наложи един единствен път, при половин метър пресен сняг, за около 200метра.
                    Последно редактирано от cecoa1; 15-01-16, 20:45.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: SantaFe, Frontera или Forester?

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Витара или Кия спортидж дълги бази.
                      Имат бавни скорости и парт тайм 4х4 което за баира към къщи е най доброто сравнено с тези сувчета без истински бавни скорости, само им трябват хубави зимни гуми.
                      От друга страна не са хипопотами като фронтерата и това помага по баира.

                      За София Пенчо дава кръгчета с Кия.

                      П.п. Към Пенчо: когато кията е най доброто винаги го споменавам
                      Обмислях и тези варианти. Но не знам колко ще са удобни за пътуване зимата и за ползване като основен автомобил. Защото си карам доста а и се съмнявам да намеря Витара без ръжди. Карам колите по повече от 2 години а няма нещо по-гадно от това машината да е здрава а купето да се разпадне.

                      Коментар


                      • #26
                        От: SantaFe, Frontera или Forester?

                        Някой може ли да каже нещо за Субару-то?
                        Страда ли от ръжди? Не можах да разбера на какъв принцип работи AWD системата там. Всички само ми викат, че "било много здраво"
                        https://www.youtube.com/watch?v=aSG-pF1LXHI

                        Коментар


                        • #27
                          От: SantaFe, Frontera или Forester?

                          Субарото с ръчни скорости е с диференциал с виско в паралел като на Санта Фе-то. Но е симетричен 50/50 и самото разположение е друго. Които имат бавни, не са много баш бавни(около 1,5), и то е при атмосферните мотори. Виж им цените на частите и на тях, ноо... нали са вечни, може да не ги взимаш предвид.
                          Японските коли май се справят с ръждата като цяло...след някоя година на производство.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: SantaFe, Frontera или Forester?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Само не разбрах за какво са му бавни, така докато четях условията... Че и парт тайм, като подарък.
                            Баш за снега, без да се излиза от пътя, бавните не са необходими. А и извън пътя, ако мощността стига - т.е. не е УАЗ с два тона товар - пак не са задължителни в снега.
                            Да не говорим че парттайма, за постоянно ползване с цел стабилност и сигурност при зимни условия, въобще не става.
                            Единствено съм съгласен, че гумите са доста важни.

                            ПП: Лично съм търкалял разнообразна техника цяла зима по планински път. Бавни така и не съм ползвал, с изключение при една УАЗ-ка фургон, която нямаше първа скорост. И то ми се наложи един единствен път, при половин метър пресен сняг, за около 200метра.
                            Ами иска да качва стръмни баири в сняг и лед.
                            От тези всичките в заглавието баш за стръмно не са.
                            Бих му предложил нещо фултайм с бавни ама бюджета....
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: SantaFe, Frontera или Forester?

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Ами иска да качва стръмни баири в сняг и лед.
                              От тези всичките в заглавието баш за стръмно не са.
                              Бих му предложил нещо фултайм с бавни ама бюджета....
                              Така де, какво ще му помогнат бавните?! Там човека си минава и с колата. Вероятно кара и на втора по същия път - бавни трябват за устойчива работа при доста ниски скорости, с които се кара по пресечен терен. На пътя, колкото и сняг да има или лед, скоростта е достатъчно висока за да се ползва поне нормалната първа предавка. Мощността е достатъчна, дори и при по-ниски обороти, на първа предавка, за достигане и преминаване границата на сцепление на колелата.
                              Освен всичко друго, СУВ е по-комфортен и по-икономичен, от повечето джипки с бавни. Достатъчни са им и по-слаби мотори да вървят добре и като цяло са много по-практични за описаната предимно шосейна експлоатация.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                                Става въпрос за каране по неизчистени пътища с настилка зимата и за някоя разходка по-черен път лятото на хубаво време. Не мисля да правя сериозен офроуд. Сега се оправям с колата с хубави гуми. Но си е мъка защото трябва доста да се работи с лопатата, за да си вляза в двора Идеята за нещо с постоянно 4х4 ми харесва заради пътуванията зимата по-магистралата. Заради това се насочих предимно към тези модели.
                                Сигурно и някое комби от рода на Ауди Quattro ще свърши работа. Но не ми харесва ниската позиция на водача и малкия просвет. А и окачването не е така здраво

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X