Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

    Здравейте, мой приятел са го върнали от SDI с добрата новина, че от тази година може и да не плаща ГО за туристическо ремарке. Стана ми любопитно, тъй като и аз си търся ремарке, и позвъних в централата на брокера, от където ми потвърдиха , че от 2016 -та , ГО не е задължителна за ремаркета до 750кг. Някакви коментари и информация по въпроса ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

    Вярно е, днес специално рових в Държвен вестник да търся. Обнародвано е в бр.102, мисля от 29.12.2015, стр.140, чл.481
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Вярно е, днес специално рових в Държвен вестник да търся. Обнародвано е в бр.102, мисля от 29.12.2015, стр.140, чл.481
      Да, и аз го видях - отпада задължителната Г.О. за ремаркета категория О1 /до 750кг/... Само трябва да се пробва в КАТ дали ще регистрират без представяне на полица...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

        Отиваш с принтирана страница на Държавен вестник, и ако откажат ги признах...ама няма да се учудя много
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Отиваш с принтирана страница на Държавен вестник, и ако откажат ги признах...ама няма да се учудя много
          е, аз мога да си подготвя страница от ДВ с произволен текст
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

            http://www.offroad-bulgaria.com/show...89#post2894289
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Тази тема я следя, ама не видях дали е обнародвано - това е указ за обнародване. Сега вече съм сигурен, видях го лично в Държавен вестник
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                Съжалявам ако съм я дублирал, но мястото и според мен е в този раздел
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                  Вчера регистрирах ремарке за 3 мотора - не се изисква вече Г.О. със сигурност!!!
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Вчера регистрирах ремарке за 3 мотора - не се изисква вече Г.О. със сигурност!!!
                    Аз бях миналия понеделник и ме върнаха за гражданска! Хем и при началниците ходих ......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                      Аз бях миналия понеделник и ме върнаха за гражданска! Хем и при началниците ходих ......
                      Вероятно след като си ходил, са получили инструктаж... или ремаркето е било О2 категория /над 750кг/
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Вероятно след като си ходил, са получили инструктаж... или ремаркето е било О2 категория /над 750кг/
                        Днес ходих пак! Според дежурния офицер на регистрацията в София още няма регистрирано ремарке без ГО!
                        Поиска ми номера на ремаркето, което е регистрирано без гражданска!
                        Ако искаш пусни ми на лични номера на ремаркето което си регистрирал!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                          Имам ремарке купено от баща ми средата на ноември, за да си сменя номера и да го ползвам ( беше с жълт и баща ми не искаше да го сменя) си направих гражданска на вноски. Получих СМС че дължа вноска. Отидох в офиса да питам за въпросното ремарке дали да плащам вноската или е отпаднало. Погледна ми талона и ми каза че ремаркета до 750кг не подлежат на застраховане вече, а се покриват щетите от застраховката на теглещия автомобил. За момента няма да ползвам ремаркето, притеснен бях да не ми спрат ремаркето от движение заради 12лв вноска.
                          Ще следя с интерес темата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                            Със сигурност от януари 2016 не е задължителна застраховката за ремаркета О1 (до 750кг).
                            Само не знам как стоят нещата при пътуване в чужбина.
                            В Гърция предполагам, че няма проблем - там тези ремаркета нямат и регистрация.
                            Интересно например в Сърбия, Румъния и Турция как ще стоят нещата...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отпада ли застраховка "Гражданска отговорност" за ремаркета до 750кг?

                              В момента съм в КАТ за смяна на собственост на колесар. Имам ГО до април. На гишето първото нещо ми поискаха ГО.Давам я и питам:-ГО не отпада ли от 01.01.16 . - Не , говореше се нещо, ама.... Евентуално за тези до 750(моето). Какво значи евентуално. -Ами.......
                              Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                              Това е положението.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X