Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    На Нива 2006г бензиновата помпа е в резервоара. Това не пречи при умрял термодатчик или термостат или дюза двигателят да работи богато и да налива бензин в маслото през сегментите.

    Филтърът ТРЯБВА да има и възвратен, и байпасен клапан. Това е филтър който се ползва в 1/4 от европейските леки коли и не е само за Лада. Ако не е менте, защото те ментетата понякога и хартия нямат. Лададжия да си купи нормална (т.е. по-скъпа от най-евтината) част е рядко явление, ама го има. Когато възвратният клапан е наред лампата гасне още преди двигателят да е запалил, докато се върти стартерът.

    15W40 в този сезон малко гадничко тръгва ама това е за напреднали. За този двигател правилното е 10W40 и може би 10W30 като е по-нов. 5W не винаги понася заради майколюбния хидравличен обтегач на веригата. Също така на този двигател филтърът се сменя на всяка смяна на маслото, а не през една както някой е внушил на жигулистите.

    Към останалите причини, събиращи се в 5% вероятност са подбит картер, събрани повече от два успокоителя на верига в картера под маслозаборника, събрана тиня в картера от смотано масло, утечка от маслената магистрала на хидравличните повдигачи, утечка в хидравличния обтегач на веригата, счупена пружина на регулатора на налягането на маслото и все пак някакъв проблем в привода на маслената помпа.

    Делко този двигател няма и честно казано не знам как точно е организирано задвижването на помпата след като не е през вала на делкото.
    Мерси Явка,
    както винаги се оказа прав.

    Тази сутрин сменихме филтъра с някакъв шампион за 16лв.
    На място я запалих и я изчаках да загрее и няма светване на лампата.
    Но не съм я карал още.
    Странното е, че при палене лампата пак загасва 1-2 секунди след като запали.

    Също така забравих да добавя в темата, че всичко започна от това, че веднъж като е палил баща ми чул силен шум от двигателя и я занесал да й сменят успокоителя на веригата, както той правилно диагностицира, че тропа веригата.
    В сервиза смениха успокоителя, но продължи да тропа и затова сложихме механичен обтегач, като на старите ниви и свалихме хидравличиня.
    Явно не стигаше дебит на маслото за обтегача да притисне добре веригата и удряше в капака.

    Сега след като смених филтъра и нямам мигане на лампата ще си върна хидравличния обтегач и ще чуя дали тропа пак, така ще съм сигурен, че маслото има и дебит и налягане, за да си върши работата.

    Относно 15W40 да, като е студено си трябва опит при тръгване

    Надявам се, че предположенията ти от останалите 5% няма да се сбъднат като от тях отхвърлям събрани успокоители в картера и събрана тиня в маслото.

    П.П. От първия километър на тази нива сам й сменям маслото и филтрите на всяка година или направени 10 000 км.

    Поздрави и ще пиша като сменя обтегача да кажа какво е станало

    Коментар


    • #17
      От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

      Вие хубаво сте сменили хидравличния обтегач, а захранването му с масло запушихте ли го? Не си спомням каква беше там ситуацията и дали трябваше още нещо да се прави.

      Коментар


      • #18
        От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

        Една тръбичка се вие от главата плътно покрай блока от ляво и се завира при обтегача на ангренажната верига.
        A Lone Rider

        Коментар


        • #19
          От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Вие хубаво сте сменили хидравличния обтегач, а захранването му с масло запушихте ли го? Не си спомням каква беше там ситуацията и дали трябваше още нещо да се прави.
          Ще те излъжа в подробностите, но датчика се завива директно в корпуса и се получава същата ситуация като на старите ниви.

          Коментар


          • #20
            От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

            Привет колеги!

            След като смених филтъра на маслото отидох пак да му премерят налягането и имаше наистина разлика с 0.3 атм на празен ход
            т.е. около 1 атм на 800-900 оборота
            2 атм на 2000
            и 3 атм на 3000
            С други думи благодаря за дадения акъл.

            Остава само да реша дали да си върна хидравличния обтегач и се чудя като го сложа дали това налягане ще го притиска добре, за да не ми се чупи пак успокоителя и двигателят ми да реве като звяр.

            Имате ли представа за двигател на ваз 21214 с хидравличен обтегач колко трябва да е налягането на маслото при празен ход и при обороти по книжка, за да има адекватно притискане?

            Поздрави и благодаря за съветите

            Коментар


            • #21
              От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

              Наляганията изглеждат почти прилични. Според мен трябва да са малко по-високи над празния ход ама изобщо казано това е работеща мазилна уредба.

              На твое място бих сменил и маслото. С промивка.

              Представям си следната последователност от събития:
              1. Хидравличният обтегач е направил обичайната си мизерия
              2. Счупил се е успокоителят
              3. Веригата е изронила част от главата и блока около и под успокоителя. Поне при мен така бяха направили и се виждаше.
              4. Продуктите от това триене (по-едрите) са задънили филтъра.

              По-дребните частици продължават да плуват в маслото и да дерат каквото докопат.

              Хидравличния обтегач не знам какво да го правиш. По-скоро го брой повреден и го изхвърли.

              Коментар


              • #22
                От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

                ...и другия път си купи нещо по-качествено от Champion за филтър. Това, заедно а Clear и подобни бих сложил единствено ако хавата е на "изуй гащи". Може би от 3 години съм само на MANN, и вЕрвай ми, има защо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Наляганията изглеждат почти прилични. Според мен трябва да са малко по-високи над празния ход ама изобщо казано това е работеща мазилна уредба.

                  На твое място бих сменил и маслото. С промивка.

                  Представям си следната последователност от събития:
                  1. Хидравличният обтегач е направил обичайната си мизерия
                  2. Счупил се е успокоителят
                  3. Веригата е изронила част от главата и блока около и под успокоителя. Поне при мен така бяха направили и се виждаше.
                  4. Продуктите от това триене (по-едрите) са задънили филтъра.

                  По-дребните частици продължават да плуват в маслото и да дерат каквото докопат.

                  Хидравличния обтегач не знам какво да го правиш. По-скоро го брой повреден и го изхвърли.

                  Супер, май наистина това се е случило.
                  Благодаря на всички за помощта без тези съвети поне на два пъти щях да тръгна в друга посока.
                  Спестихте ми доста време и усилия.

                  Мисля, че темата е изчерпана.

                  Поздрави и весело шофиране!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

                    Да бе, изчерпана...

                    Я да те питам-имаш ли сестра?
                    Ако да-кой набор е?
                    Ако не-нещо руса комшийка, това-онова...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

                      Първоначално публикуван от AZo Преглед на мнение
                      Привет колеги!

                      След като смених филтъра на маслото отидох пак да му премерят налягането и имаше наистина разлика с 0.3 атм на празен ход
                      т.е. около 1 атм на 800-900 оборота
                      2 атм на 2000
                      и 3 атм на 3000
                      С други думи благодаря за дадения акъл.

                      Остава само да реша дали да си върна хидравличния обтегач и се чудя като го сложа дали това налягане ще го притиска добре, за да не ми се чупи пак успокоителя и двигателят ми да реве като звяр.

                      Имате ли представа за двигател на ваз 21214 с хидравличен обтегач колко трябва да е налягането на маслото при празен ход и при обороти по книжка, за да има адекватно притискане?

                      Поздрави и благодаря за съветите
                      Защо не си купиш нов обтегач на веригата и не пробваш с него?Този който пишеш че си сложил трябва да се регулира ръчно от време на време,има и автоматични механични обтегачи които руснаците хвалят много.А налягането на маслото мисля ,че не играе голяма роля в натягането на веригата с хидравличен обтегач,той си има клапан и пружина които натягат веригата ,а маслото служи за компенсиране на дължината на буталото на обтегача.Аз също имах проблем с хидравличния обтегач ,веригата тракаше докато не загрее двигателя ,след смяната на обтегача веригата притраква няколко секунди при студен двигател и след това утихва.В един руски форум четох че притракването било нормално и според производителя.Нека колегите да споделят какво мислят по въпроса.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

                        Проблема в тракането ти е бил от неработещ хидравличния обтегач и след това следва чупене на успокоителя неметален! Върни си хидравличния обтегач за 30 лв. както си е проектирана Нивата и не се занимавай с ръчно натягане чрез ръчен обтегач и бутане на скорост. На практика си изолирал една част която поддържа хидравличния обтегач. Изтървеш ли ръчно да натегнеш веригата пак ще имаш същия проблем. Когато е студен двигателя и палиш Нивата е нормално да трака веригата, но след като се вдигне маслото и загрее тракането престава. За мен не стана ясно причината за дефекта на хидравличния обтегач.
                        Прикачени файлове
                        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лампата за маслото загасва при палене, но после светва

                          Притракването при палене не е напълно нормално. При мен притракваше когато беше счупен успокоителя и част от оптегача. Замениха се с нови, но тракането остана. Оказа се че е спукана маслената магистрала за компенсаторите на клапаните и трака докато не се напълнят. За радост не се сменя особено трудно.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X