Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маховик патрол 2.8 у61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маховик патрол 2.8 у61

    Здравейте, колеги може някой да е писал по темата но аз не намерих и затова моля ако някой е правил нещо по въпроса да сподели. Ето за какво става въпрос,маховика на патролът 2.8тди у 61 1999 ми е тръгнал да се разваля /демферен е/и може ли да се замени с друг от у 60 които е нормален и лесно ли става това. Благодаря предварително

  • #2
    От: Маховик патрол 2.8 у61

    Аз съм виждал на Y61 феродов диск - демферен на демферен маховик. Тоест, най вероятно феродов диск от Y60, което логично значи, че шлици и маховик като размери са еднакви.
    Но, логиката не стига за да е сигурна работата, може да има някоя изненада. За да е сигурна работата сравняваш двата маховика и комплекта съединител.

    Коментар


    • #3
      От: Маховик патрол 2.8 у61

      Той маховика пасва от Y60 и от Y260 2.8td, но тези маховици са по-прибрани към мотора и следователно и съединителя ще се измести към мотора. Трябва да се сравнят двата маховика и камбаните на скоростите- да се види от къде идва разликата. При мен имам маховик и свалени скорости от Y60.
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • #4
        От: Маховик патрол 2.8 у61

        Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
        Той маховика пасва от Y60 и от Y260 2.8td, но тези маховици са по-прибрани към мотора и следователно и съединителя ще се измести към мотора. Трябва да се сравнят двата маховика и камбаните на скоростите- да се види от къде идва разликата. При мен имам маховик и свалени скорости от Y60.
        Значи най вероятно има разлика в дължината на камбаната и първичния вал...

        Коментар


        • #5
          От: Маховик патрол 2.8 у61

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Аз съм виждал на Y61 феродов диск - демферен на демферен маховик. Тоест, най вероятно феродов диск от Y60, което логично значи, че шлици и маховик като размери са еднакви.
          Но, логиката не стига за да е сигурна работата, може да има някоя изненада. За да е сигурна работата сравняваш двата маховика и комплекта съединител.
          На състезателния ми Патрол, бях с двигател от Y61 с маховик , съединител и скорости от Y60. Ако не се лъжа разликата в съединителите беше само амбреажния лагер.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #6
            От: Маховик патрол 2.8 у61

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Значи най вероятно има разлика в дължината на камбаната и първичния вал...
            Точно.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              От: Маховик патрол 2.8 у61

              Това е хубаво, че имаш свалени, тоест мери се и става ясно.
              Иначе, производителите ги правят тия работи - уж еднакви скорости, ама с разлика в дължини на камбани и първичен вал ....

              Коментар


              • #8
                От: Маховик патрол 2.8 у61

                Здравей колега няма логика и на диска и на маховика да има демфер но е така. Може и това да е довело до по бързо износване на демфера на маховика. Не знам предния собственик какво е правил.

                Коментар


                • #9
                  От: Маховик патрол 2.8 у61

                  Първоначално публикуван от DOKTORA Преглед на мнение
                  Здравей колега няма логика и на диска и на маховика да има демфер но е така. Може и това да е довело до по бързо износване на демфера на маховика. Не знам предния собственик какво е правил.
                  Нищо не нормално не е правил.Така си е оригинално и това решение не е само при нисан а и при много други производители.
                  Тези които не са жалили пари при производството са с два демпфериращи механизма.
                  Но не можеш да сложиш маховик от У60 защото е по-нисък виж справка в темата за бмв двигател има един фланец който ти е спънката.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маховик патрол 2.8 у61

                    Какво ще кажете за вариант да си останат скоростите от бмв и да се куплират с раздатката посредством кардан?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X