Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип, SUV или нещо по-високо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

    Първоначално публикуван от sdt1359 Преглед на мнение
    А някой нещо добро или лошо може ли да каже за Jeep Compass?
    Мой познат имаше чисто нов автомат,бензинов 2,4.Под 10-11 разход не можеше да го свали.Типичен SUV ,за калта не става,карал съм го,новичка машина ,хубава,комфортна,стига да можеш да си го позволиш.Сменява по предницата накрайници,въпреки че го караше по асфалт,но може да си е била дефектна частта.Продаде го на 35 000 км и естествено не е имал проблеми с него.
    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

    Коментар


    • #47
      От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Сравних CR-V 2 с Акорд, защото след 2002-ра нещата леко се разминават. Окачването на CR-V 2 e различно от това на CR-V 1, вгражданите двг и ск.кутии в CR-V не се вграждат в Civic 7, но се вграждат в Accord 7, съответно и консумативите на CR-V 2 са по-скоро еднакви с тези на Акорд 7. Едва при Сивик 8 и 9, нещата стават горе-долу като при CR-V 3 и 4, що се отнася до консумативи за двг. Цените на останалите консумативи, като спирачки, окачване, гуми и т.н. няма как да са еднакви, както и цените на колите като нови. Все пак CR-V си е нещо като SUV отсекъде
      Разбирам. Значи стигнахме до извода, че разходите за поддръжка на нещо като SUV не са същите като тези за кола


      Да не съм съвсем офф топик.
      Подкрепям Sonda за Лексъс RX-300. Харесва ми че е малък и компактен. Мотора е добър, имах Камри с този мотор и нямам оплакване-много тих и плавен. Единствено проблемите с трансмисията го правят нежелан избор.

      Виж Лексъс RX-330 (2004-2006) е съвсем друга бира. За него дават много добри отзиви като здравина, и за съжаление държи висока цена.

      За поддръжката-ми знам ли, то е според очакванията. Аз предпочитам оригинални части.
      Вдигни телефона и звънни в Лексъс(не знам името на компанията която продава Лексъс в България), поискай да те свържат с отдела за резервни части и попитай за 4-5 неща които си си набелязъл предварително (ремъци, накладки, термостат, помпа...). След това същите неща ги потърси онлайн за да добиеш по-реална/нормална представа за цените, и накрая потърси контакт с Люцкан (колега от форума който доставя оригинални части на Тойота на добри цени).

      Успех
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #48
        От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

        Незнам дали ми се дрънка много по темата и дали има смисъл, ама се забравя едно много важно нещо при всичките тия теми "какво да си купя" . Не мисля, че лек автомобил (ако не е крайно рядък) може да запази и минимален процент за остатъчната стойност сравнен с какъвто и да е 4х4. Па дори и аналозите на лек вариант само с двойно предаване. Самурайте например за последните 20 години не са загубили и хиляда лева от минималните си стойности.... За уаз и нива ли да говорим..... Аз си пиша колите в едно тефтерче (36 съм имал досега) и дори ми се случи да си купя паркетник преди 5 години и чак ей сега да му падне цената в мобиле до цената на която го взех. Ама човека от автокъщата тогава ми призна, че 6 месеца нямал обаждане за него (хахаха). Просто четете. Ако отговорим на всеки какво да си вземе за нас после какво ще остане ония от Дупница кат прочетат и надуят цените . Лошото е, че при такива теми се изсипват много мнения от типа "от мойто по-добро нема" и "имах един френд дет имал друг. дет чул...... ". И се предлагат едни и същи супер разпространени, банални и държащи (някой от тях поне временно ) цени. Иначе да дам и един пример за нареждане от всеобщия рев в тия теми "какво да си купя" ( за Пенчо нема да пиша споко) -преди години като се питаше почваше сичко с рев : "Кия Соренто" - рама бавни и т.н.... После се утихна рязко след като се нареди яко народ и със сигурност доста джамбази се наядоха...... Ама бития бит ( или как беше) само специалисти съветници не свършват .
        висете отпуснато

        Коментар


        • #49
          От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

          Извън темата ама пак до ушите в нея.
          Мой приятел си смени 318 ИС със Х5
          поразпитахме се - аверчета сме , близки .
          Добре бе пич , нито си офтъпанар , нито ловец ,по-скоро тебе ще те ловят на въдица , и рибар с доказани поражения не си . За кво ти е тва джереме ?
          - Ми кефи ме . Искам да карам ТАЗИ кола.

          Нямам какво да добавя и да кажа .

          Коментар


          • #50
            От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

            Аз няма да давам препоръки, ще кажа при мен как се случи.Понеже и аз ходя за риба,но не на екстремни места исках нещо по-високо от пасата комби които карах тогава.Идеята беше да не оглеждам всяка по-дълбока дупка на черен път ,но и да мога да измина 500 кил. по асфалт при що годе прилична возия.Прочетох доста теми в този форум и се спрях на Хонда Цр-в.
            Предварително се запознах със най-честите повреди и консумативи за смяна.Показах модела на снимка на жената-хареса го.
            Вече го притежавам близо 4 години и жената заяви че следващата ни придобивка трябва да е пак "джип" и може би следващ модел Хонда.
            Съветвам автора на темата да си избере модел, да влезе в съответния под-раздел и да прочете всички теми.Да се запознае с плюсове и минуси ,разходи за консумативи и най-чести повреди.
            А купуването е като женитбата. Кола и жена се взимат на късмет.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • #51
              От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

              Изчакай да мине зимата,цените на джипките падат лятото.Разгледай и jeep cherokee бензин.Успех с търсенето.
              Лесно беше само вчера
              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
              Fab Fours Legend
              Nissan Terrano II 2,4

              Коментар


              • #52
                От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                Ако не искате да е джип може да обърнете внимание на Audi Allroad Quattro (4B C5),дизеловият мотор нещо не го хвалят като надиждност(зависи и как е поддържан преди това),но има доста въртящ момент и е сравнително икономичен 163 или 180 коня са.Другият мотор е 2.7 бензинов Би турбо и той има много ряз,250 коня е,но му е по-скъпа поддръжката. И двата мотора са V6. Аз само давам мнение ти си знаеш.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                  Имал съм я тая дилема и я реших с Honda CRV 2 серия.
                  Гледайки бюджета, смята че и нашия въпросоповдигател трябва да се ориентира натам. Гледах пазара, за тези пари има и фейслифтови (което според мен е задължително) около 2005-2006 г. Двигателя 2.0 бензин е с верига, така че обслужването опира до смяна на масло за 60-тина лв. Ако потърси от частно лице, може да се докопа и до каско, ГО и 2 комплекта гуми. Иначе комплект гуми е около 1к за нови. ГИ може да почака ако не е наличен. Смятам че външния вид е супер за това за което говорим, т.е. и госпожата ще е щастлива. Пък като й натовариш цялото домакинство в багажника, съвсем ще рахатяса. Успех.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X