Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип, SUV или нещо по-високо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    ..... и жената трябва да я хареса .........
    Фактора доволна жена е доста по-важен от мноооого други неща ) които пък на нас ни се струват по-важни ;((

    ПП. Сори за оф-а
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #32
      От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

      Ей даже и на мен ми писна от едни и също неща [emoji1] човека никъде не е споменал кал, а вие му обяснявате, че фриито се троши ако го зориш в коловозите.
      Към питащия- няма съв с евтина поддръжка. Смятай го така както ти е при колата ама х2
      Само гумите струват колкото приличен голф 2.
      И на много малко съвчета можеш да купиш само 2 нови за отпред.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #33
        От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

        До скоро имаше теми за джип до 5 бона, и въпреки че нямало такива, пак се намираше решение накрая. Сега тука за двойно повече пари, без големи изисквания и няма, та няма. В съседна тема търсят за по-малко пари, алтернативи колкото искаш.
        За 10 бона, можеш да купиш, да обслужиш, с дребни ремонти, гуми... И после поне няколко години ще сменяш основно масло и филтри. За гумите че трябва да са еднакви е така(много хора с много по-евтини коли си караме винаги с еднакви), но може да се спести цял комплект ако се вземат подходящи за всички сезони.
        Че ще смениш на няколко години и масло на заден диференциал и раздатка, много важно. Имаш още няколко карета на полуоски, които обикновенно надживяват колата, най много някой маншон да им се сменя. Шарнири, тампони според марката и модела, но не се сменят всеки ден, нито пък са непосилно скъпи, ако не е някой екзотичен модел или от излишно висок клас.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

          Айде да направим нещо като отчет за покупка на паркетник при покупка та му. Фрий 2001г. с низвергнатия матор 1,8 бензин 117 магарета. Цена 5500лв. включващ ГИ Фобос2, зимно гуми на 80% /ноемвери 2014 го купох/ летни с гаранция закупени август 2014г. Ремък и ролка смених преди месец / без да искам попаднах на сервиза който е потдържал колата та от так ми казаха кога са сменяни ролката и ремъка имах да ползвам още 40 000км./ . Това от предния собственик/взет е от ръка/. От мен: нотариус 90лв. застрахователна оценка 20лв. данак придобиване 12 лв. Смяна такпон централен на дифа 37 лв. тру от мен. Смяна масла СК, раздатка и диференсиал около 150 лв. Смяна термостат предполагам менте за 44лв. /в нета под 116лв. не намерих/ смяна антифриз /тъпчовците в сервиза долели син на казанчето изрично пише червен там отидоха още около 40лв. Застраховка април месец 155лв. данъка 85лв. Щот надхвърли 14г. преди това е бил 144лв. винетката ясна 67. Ролката и ремъка малко под 200 със труда 25% отстъпка в цената на чарковете. Общо взето това. Дане забравя вискомуфата сам сия рециилирах за под 50лв. Тук вув форума съм описал как става, колегите от форума дет я вършат тая дейност ме оплюха че не се оравило така, ама се свързах с едно момче пак от форума което си плати за това ими обасни как е направена; ами баш по същия начин като моя. Така че ако е спекла муфата да се предвиди и този разход от 250 лв. Ако не го мързи сам да сия направи сам. Да спомена и за разхода, на газ извън градско 10,5-11 градско в Джумаята 13,5-15, Варна 16-17 не пада. Колата не е жалена, рибар съм и калта не и е чужда, вярно несъм я окопавал до корем и да продължавам да шпоря, но съв се окантарва десетона пъти и си е излизала сама. Системата за контрол на спускането сие голяма благинка. Липсва и темпомат което ме дразни. На дълго и магистрала се държи повече от прилично, не аъм агресор ака 140-150 за кратко са си съвсем прилични км/ч.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

            Бих добавил и Лексус RX300 вече има на добри парици ,доста екстри и сравнително здрав (зависи на какво попаднеш).
            M.P.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

              Защо пропускаме и RAV-4 имам един познат шпория като замаян вярно че през по голямата част от времето е по асфалт ама и в гората влиза има фирма за добив на дърва. Вярно че кара снея докъдето сметне че е разумно и понататък с Нива или виетнамка.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                Тъй като и аз съм пред дилема за закупуване на сув с подобни финансови параметри, ето и моите 5 стотинки по въпроса.Общо взето възможностите са: по-нови двулитрови сувчета или нещо малко по-старо,но по мощно.Като гледам само бензинови с опция газифициране.Тъй като дизелът харчи доста градско и е съизмерим с разход на мощен бензинов агрегат на газ,а и има доста повече неща (дюзи,турбо и т.н.) за чупене, отпада като възможност.Също така зимата дизелът пали по-трудно и загрява доста по-бавно.
                Общо взето вариантите са:
                1.Honda CRV II 2.0 около 2003
                2.Hyundai Tucson/ Kia Sportage II 2.0 около 2006
                3. Toyota Rav4 2.0 II
                4.BMW X5/X3 3.0 2001/2 малко трудно за бюджета
                5.Lexus RX300 3.0 2003
                Тъй като искам автомобилът да може да поддържа скорост от 140км/ч,мисля че малките двулитрови двигателчета ще се тормозят доста,отделно че и разходът ще е горе долу еднакъв.
                За сравнение сегашната Хонда црв 1 2.0 при 140 спокойно лапа 14 газ,и доста се тормози особено на изкачвания,а градското под 15 рядко пада.Колкото и да е все пак се въртят дифове полуоски раздатки при някои.
                Та може би по разумната опция е по-мощен двигател.
                Последно редактирано от Chico; 13-01-16, 09:23.
                M.P.

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                  Послушах съвета, и пак погледнах заглавието и пост #1
                  Първоначално публикуван от sdt1359 Преглед на мнение
                  ... Насочили сме се към нещо по-високо и 4х4. ... целта ни не е някаква типично офф роуд машина, а по-скоро нещо, което е за леко пресечен терен, да става и за постоянно каране в града също. Най-важното е поддръжката да е по-евтина, а и по-рядко да се налага да влиза в сервиз ...
                  Според мен, четейки този пост, думичката "джип" в заглавието е просто синоним на нещо по-високо, и малко по-проходимо от Фиат-а на автора.

                  В този ред на мисли работата тръгна към SUV.
                  Tук обаче, веднага се прокрадна една мисъл, която някакси не я разбирам. Видите ли, поддръжката на SUV била 2х тази на кола.
                  Поради честото споменаване на CR-V в тази тема - поддръжката на моя SUV Honda CR-V, е точно, колкото на Honda Accord. Единствената разлика между двете е задния диференциал. Този диференциал натоварва бюджета ми за поддръжка с цената на 1л масло. А това, колко често се поврежда, и колко струва ремонта - практически е неубиваем при правилна експлоатация и поддръжка. В 99.99% от случаите ремонта приключва с 1-3 смени на въпросния литър масло.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                    Krasi-mir аз пък съм готов да се обзаложа на кило ракия (или банани) че поддръжката на фиат браво е под 50% от поддръжката на спортидж 2.0 дизел 2006-7-8 който влиза в бюджета.
                    Масло двг + филтри към 250-300лв; ангренажна група към 500-600лв; съединител над 1300лв, дискове и накладки над 250-300 (предните) като говоря за части с качество, а не от еврото.
                    То вярно, че има разлика от кола до кола, но в случая сравняваме с поддръжката на фиата.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                      Послушах съвета, и пак погледнах заглавието и пост #1


                      Според мен, четейки този пост, думичката "джип" в заглавието е просто синоним на нещо по-високо, и малко по-проходимо от Фиат-а на автора.

                      В този ред на мисли работата тръгна към SUV.
                      Tук обаче, веднага се прокрадна една мисъл, която някакси не я разбирам. Видите ли, поддръжката на SUV била 2х тази на кола.
                      Поради честото споменаване на CR-V в тази тема - поддръжката на моя SUV Honda CR-V, е точно, колкото на Honda Accord. Единствената разлика между двете е задния диференциал. Този диференциал натоварва бюджета ми за поддръжка с цената на 1л масло. А това, колко често се поврежда, и колко струва ремонта - практически е неубиваем при правилна експлоатация и поддръжка. В 99.99% от случаите ремонта приключва с 1-3 смени на въпросния литър масло.
                      CR-V не е ли на базата на Сивик? Поне така съм го срещал в нета. И ако разликата е само един диференциал, защо цената като нови не е горе-долу една и съща?
                      Имаш и Сивик и CR-V, какво е отношението на разходите за поддръжка за последните 5 години? Редовно обслужване плюс ремонти: масла, гуми, спирачки, тампони, маркучи, ремъци, антифриз....
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                        HR-V или CR-V
                        Grand Vitara 2L 140hp. 2006
                        LZ2BTK
                        AB+

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                          Малко се отклоняваме от темата - нещо като джип, ама с поддръжка на Фиат Браво, ама щом питаш ...

                          Да, CR-V 1-ва е на платформа Civic 6-та т.нар. "англичанка", която пък е 1/1 с Rover 400, от които съм имал 3 броя
                          Написаното по-горе сравнение CR-V 2-ра и Акорд важи с пълна сила и за CR-V 1-ва и Сивик 6-та, дори и за Акорд 6-та.

                          Сравних CR-V 2 с Акорд, защото след 2002-ра нещата леко се разминават. Окачването на CR-V 2 e различно от това на CR-V 1, вгражданите двг и ск.кутии в CR-V не се вграждат в Civic 7, но се вграждат в Accord 7, съответно и консумативите на CR-V 2 са по-скоро еднакви с тези на Акорд 7. Едва при Сивик 8 и 9, нещата стават горе-долу като при CR-V 3 и 4, що се отнася до консумативи за двг. Цените на останалите консумативи, като спирачки, окачване, гуми и т.н. няма как да са еднакви, както и цените на колите като нови. Все пак CR-V си е нещо като SUV отсекъде

                          edit:
                          HR-V e по-скоро Сивик 6-та "японка"

                          edit 2:
                          За да не ме обвините в лъжа, следейки бройката на колите ми - под "имал съм" разбирай аз и съпругата ми, за последните 10г.
                          Последно редактирано от krasi-mir; 14-01-16, 08:51.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                            Разгледах тези Лексуси RX-300, добре ми се струват, само не ми харесва много, че няма дизелови двигатели, което не знам плюс ли или минус. По принцип мислех за нещо дизелово, но пък на жената ще й хареса, че е на газ, защото може би излиза по евтино. А някой може ли да ми каже нещо за поддръжката на тези машини.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                              Първоначално публикуван от sdt1359 Преглед на мнение
                              Разгледах тези Лексуси RX-300, добре ми се струват, само не ми харесва много, че няма дизелови двигатели, което не знам плюс ли или минус. По принцип мислех за нещо дизелово, но пък на жената ще й хареса, че е на газ, защото може би излиза по евтино. А някой може ли да ми каже нещо за поддръжката на тези машини.
                              Принципно е скъпа поддръжката на RX-300, а и първо поколение имат изразен дефект след 200к.км в скоростите, таблото и т.н..,неслучайно цените им паднаха толкова. Доста по-добър избор е второ поколение от тези машини.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на джип, SUV или нещо по-високо

                                А някой нещо добро или лошо може ли да каже за Jeep Compass?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X