Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Avia A 21 - плюсове и минуси ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Avia A 21 - плюсове и минуси ?

    От края време се чудя за тая машина Авиа 4х4. Май повечето "Майстори" не я харесват, но не знам обективни причини - някой тук може ли да влее светлина по въпроса?

    Специално се чудя за:
    http://www.hasicibm.cz/technika/ta_2f.jpg

    Доколко са и възможностите? Плюсове и минуси? Ресурс?
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Предполагам че главния и минус е че е рядка. Значи трудности с частите.

    Коментар


    • #3
      Авиа..

      Ще се опитам малко да помогна.Преди 7 г. си купих Авиа 4х4 , фургон. Карах я около3 г. и я продадох , за което още ме е яд.Модела и беше Авиа-Преслав , с мотор на Перкинс 3,9 лтр. , дизел с една подгряваща свещ в смукателния колектор.Единственото й слабо място според мен е именно мотора - слаб и зимно време , ако нощува навън/както беше при мен/ , паленето сутрин е ходене по мъките, но аз реших проблема със Старт пилот/етер за стартиране/ , който впръсквах в смук. колектор , след това подгрявах и така съм я палил и при -15-20 град. , заизненада на много авиаджии.Скоростната и разпред. кутия бяха от Виетнамка.Отзад бе с ед . гуми , макар , че съм виждал и с двойни , но човека сам си ги бе правил , иначе 4х4 се произвждат само с единични.Няма блокажи , но това много не я притеснява с този бавнооборотен мотор .Плюсове : 1. Гори малко / в моя случай 14 / 100 на асфалт. 2.След изолиране отпред на кабината има доста добро парно. 3. Проходимост - повече от добра/ с нея съм газил сняг от 1-1,5 м , във виелицата и съм извадил няколко джипа Уаз/не се засягайте/ , камиона и коли.Ако помниш зимата в началото на 2000 г. , знаеш за какво говоря. 4. Серво на волана и спирачки-чудесни. Минуси: 1. Слаб мотор ,2.Макс . скорост-60 км натоварена , празна 70 със зор.3.Нестабилна на завоите заради единичните си гуми , още повече и с фургона/с двойните е съвсем друго нещо/.Общо взето това е.Чувал съм , че слагали мотор от 123 300д /петака/ и била като изтребител , но не съм виждал такава , така че не знам доколко е вярно.С изключение на мотора е отлично камионче и ми е доставяло много емоции в снега и калта из нивите.

      Коментар


      • #4
        а знаеш ли размера на каретата на кардана?
        Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
        0884837709
        0878383528

        Коментар


        • #5
          Те са стандартни. От ЗАЗ-а до УАЗ-а без ладата са едни и същи, ГАЗ, ЗИЛ и прочее от тая категория са малко по-големи и пак еднакви.
          Стандартен възел, като болтовете и гайките.

          Коментар


          • #6
            Имам в провинцията документация за този модел,ще ги донеса другата седмица.Този модел АВИЯ е 1:1 с автобусчетата ЧАВДАР 16-месните на които им викат дъмперчета.А модела с двоините гуми е Чешко производство и няма нищо общо с нашия,и за него имам някаква документация ако ти трябва
            LZ1NBN

            Коментар


            • #7
              Бе и аз имам оттук оттам по нещо, обаче ...
              Всъщност трябва човек който има скенер и секретарка която се чуди какво да прави. Безценните книжки - в библиотека. Много е.

              Коментар


              • #8
                ако съберем книжките може на скенера на едно приателче да ги качим
                Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                0884837709
                0878383528

                Коментар


                • #9
                  Хиляди страници? Страхувам се че твоя приятел просто ще ни изрита))

                  Коментар


                  • #10
                    Аз имам скенер и мога да качвам но се научих само да качвам в личната галерия ако некои ми обясни как /като на бавноразвиващ/да ги качвам на сървар ли........незнам,за да може лесно да ги разглеждате и да теглите иначе ще ми се напълни галерията
                    LZ1NBN

                    Коментар


                    • #11
                      и аз имам скенер, ама имам много повече мързел
                      Иначе и на мен ми се намират интересни книжки ... а ако знаете в казармата колко "секретни книги" за ЗИЛ, ГАЗ, УАЗ и т.н. изгорихме ... ама "секретни" - даже нямаха право да ги дадат на вторични суровини ... огън - и после комисия от 4-звездни нагоре ровеха да не е останало нещо...

                      Инабе модела с двойните гуми и дълга база не е 4х4 - само със задно и вероятно е бил добра машина по онова време от икономическа гледна точка ... сигурно и по-малко нафта пие ...

                      Машината ме интересуваше от практическа гледна точка ... по при такава максимална скорост - по ТТХ 99 км.ч. (които едва ли ще дигне и празна ...) май е по-добре някакъв обикновен бус ...
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар


                      • #12
                        ако някой се наеме и ги сканира (става въпрос не само за книжки за авия ми каквато и да е полезна информациа) и ми ги прати на майла аз се намеам да ги закача на сайт и да ги оформа, така че да са удобни за всеки който желае да ги разгледа и да си намери нещо!
                        4ао
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #13
                          ДАЙТЕ ДА СКАНИРАМЕ
                          Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                          0884837709
                          0878383528

                          Коментар


                          • #14
                            Относно камиончето,то се казва Авия-Преслав и се зглобяваше навремето в гр.Велики Преслав както и автобисчетата.
                            Някой бяха с двигатели Перкинс а някой с Български дизел от КДД-Варна,3 и 4 цилиндрови.БГ двигателя е 3 цилиндров.
                            Бавна е машинката като скорост но е доста товароподемна и проходима.
                            Имах навремето чешка Авиа-6м. и съм много доволен от нея.Бях и свалил скоростите долу с лостова система от ЗАЗ.

                            Коментар


                            • #15
                              От 89г. имаме авия- по точно Преслав-1100, базовият двигател е Перкинз,варненско производство. автомобила е чудесен,това лято му правихме основен ремонт като пушка е,аз си го карам и като лека кола. трябва да потърся книжките някъде съм ги прибрала, от завода ни дадоха ще потърся и ще ви сканирам .
                              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X