Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS за Москвичи и Жигули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ABS за Москвичи и Жигули

    С 1 января 2016 года водителей отдельных транспортных средств, в том числе категории М1 (пассажирские автомобили, имеющие не более восьми пассажирских мест), обяжут оборудовать свои автомобили антиблокировочными тормозными системами. ABS предотвращает блокировку колёс при торможении и сокращает тормозной путь, что должно привести к уменьшению количества ДТП и жертв при них. Обязательное оснащение машин ABS вводится в связи с решением комиссии Таможенного союза от 9 ноября 2011 года.


    Источник: http://politikus.ru/v-rossii/67061-k...2016-godu.html

    Ся, знаем, че в Русия са много напред с мат`ряла и почти не са останали стари автомобили без тази екстра, ама ... технически възможно ли е да се сложи на стара кола и как изобщо си го представят?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: ABS за Москвичи и Жигули

    Тълкуването май не е съвсем правилно... Задължава се да има АБС при продажбата на нови автомобили (или внесени отвън)...
    Т.е. - както и при нас е задължително например при новите автомобили да има система за предупреждение за спукана гума, но никой не те задължава да сложиш такава на дъртия дарак...
    В техническия регламент има доста неща, за които е било крайно време да се приложат в Русия и 'придружените'...
    http://www.tsouz.ru/db/techreglam/Do...0%A2%D0%A1.pdf
    Последно редактирано от slowtraveler; 11-01-16, 13:11.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: ABS за Москвичи и Жигули

      Преди месец бях за 5 дни в Москва и успях да видя май само една Лада в движение, но цялата идея ми изглежда по-скоро майтап като се сетя колко такива автомобили би трябвало да има в тази държава без край!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: ABS за Москвичи и Жигули

        На север от Ст.Петербург също бе изключение да срещнеш 'дарак'.... Навярно в по-суровите места автомобилите по-бързо се амортизират и 'загиват'
        А Москва - Москва не е Русия
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: ABS за Москвичи и Жигули

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Тълкуването май не е съвсем правилно... Задължава се да има АБС при продажбата на нови автомобили (или внесени отвън)...
          Т.е. - както и при нас е задължително например при новите автомобили да има система за предупреждение за спукана гума, но никой не те задължава да сложиш такава на дъртия дарак...
          В техническия регламент има доста неща, за които е било крайно време да се приложат в Русия и 'придружените'...
          http://www.tsouz.ru/db/techreglam/Do...0%A2%D0%A1.pdf
          М`да. Журналистическа пЪртенка, как е възможно това да се случи в обективна и високоуважавана медия politikus.ru Брях тез соросоЙди къде ли не са се внедрили...
          В рdf-а, приложение 8 (около стр.337 от файла) за техническите прегледи става ясно, че при заварена липса на ABS изискванията са други.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: ABS за Москвичи и Жигули

            https://www.youtube.com/watch?v=FprS5DJnfF0
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X