Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО - лето господне 2016...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ГО - лето господне 2016...

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    И междувременно обраха склада на комшията, посред бял ден! Ходи на разпит в полицията, все едно, че той е престъпника.
    Давай направо смъртна присъда за неминат TUV от германци, да видим откъде ще суче безбройната прослойка с многото привилегии и пенсиониране на 45 ли колко там беше. Самият полицай пише "нормално би било другояче", ама на пътя вика "не ги пишем ние тия закони".
    Нова кола ли караш, че си толкова връл привърженик на TUV? В София не се диша от печки де горят боклуци, до TUV опряхме!
    темата е за ГО, но много хубав пример даваш: ако има застраховка на склада, може да си намали загубите /същото е с ГО/ но понеже не е задължителна, сигурно няма..... да се очаква все да ни се размине, като знаем в какъв свят живеем, не е сериозно, но пък е много удобно за всичко все другите да са ни виновни /Станишев, Орешарски/
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #92
      От: ГО - лето господне 2016...

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      темата е за ГО, но много хубав пример даваш: ако има застраховка на склада,
      Застраховка на склада, на всеки персонално ако го оберат/пребият, на дома, на колата... Туй застраховката било голяма панацея, как не се е сетил друг да си оправи държавата със застраховки?
      Само че оборудването не се намира за ден-два, бизнесът му е блокиран за 2 месеца минимум, пък и като чета как от ГО се ослушват да плащат, само няколко мнения нагоре... Всичко в БГ се изроди в менте, само в наказанията са стриктни.
      TUV на скрапа де го хвърлят от Германия, че там не може да мине! Да забраним нацяло колите над 8 години, че най-лесно? "На чужд гръб и 100 тояги са малко".

      Коментар


      • #93
        От: ГО - лето господне 2016...

        Добре де аз пак питам,след като има сключена ГО и доказана вина защо трябва де се съдим със застрахователите та да си взема парите?
        Аз си плащам ГО,ако ли не ме санкционират,а те после когато трябва да плащат-отказват и въртят и сучат само и само пари да не дадат.
        И това се случва само в България.
        И защо пък трябва да е задължителна?Имаш ГО виновен си при ПТП-плащат застрахователите,нямаш ГО-плащаш ти.Нека всеки да си има право на избор.
        Също така защо ГО е на автомобила,а не на водача?Аз като имам 7 регистрирани МПС-та защо трябва да плащам и за 7-те,като 6 от тях са в гаража а карам само едно?????????????????????????????

        Те така е щото тука мафията си има държава,а застрахователите са точно от м......!
        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

        Коментар


        • #94
          От: ГО - лето господне 2016...

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Логичното е, както служебно я прекратяват, така и служебно да я възстановяват.
          Толкова ли е сложно, тая молба в кат, да я прави застрахователя по електронен път?!
          Ама ти все още ли очакваш да се случват в тая държава логични неща?

          Някой пееше че НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА и е абсолютно прав!!!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #95
            От: ГО - лето господне 2016...

            Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
            ... И защо пък трябва да е задължителна?Имаш ГО виновен си при ПТП-плащат застрахователите,нямаш ГО-плащаш ти.Нека всеки да си има право на избор. ...
            Как точно си го представяш това "плащаш ти"?!? Дори и да те нацепи някой, който има с какво да плати щетите, пътят за това минава през съда ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              От: ГО - лето господне 2016...

              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
              Мъчат се да копират Европа , но отново по бай- Ганьовски . Регистрацията в много места по Европа се прекратява , когато нямаш гражданска . Но преди това се дава възможност , още при регистриране на МПС да си избереш период в който важи гражданска и регистрация . Така плащаш примерно за 6 месеца , и всичко е наред без отписване , бракуване и т.н. Валидноста на регистрацията се изписва на самите номера .
              Така е и в Щатите.
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • #97
                От: ГО - лето господне 2016...

                айде пак се отплеснахме. някой може ли да каже какво става у нас? трябва ли задължително да се плати сега, или не?

                Коментар


                • #98
                  От: ГО - лето господне 2016...

                  Ами последното, което казаха е, че новите правила са в сила с обещанието до юни да заработи автоматизираната система за автоматично вписване при плащане на ГО. До тогава КАТ ще правят сверка с архивите . Вече няма мърдане, само може още по зле да стане
                  Имаше една приказка, че ако ти го начукат не трябва да мърдаш много, щото може да се дръпне малко и да се засили да ти влезе по дълбоко. Както и направиха, намалиха глобата за липса на ГО от 400лв на 250лв и хоп в следващия момент изненада отзад. Сега ако те хванат без ГО ще плащаш глоба за това, че си без ГО и за каране без регистрация. А това ще влече след себе си още куп разправии.

                  Коментар


                  • #99
                    От: ГО - лето господне 2016...

                    ебаси,а?

                    Коментар


                    • От: ГО - лето господне 2016...

                      Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                      ...Имаш ГО виновен си при ПТП-плащат застрахователите,нямаш ГО-плащаш ти...
                      Ако, не дай си Боже, починеш в кататрофата, а финансово си гол като пушка, тогава кой ще плаща щетите на пострадалите?

                      Коментар


                      • От: ГО - лето господне 2016...

                        Много хипотези, статистика има ли реално която може да се ползва? И пак да напомня, всяка ГО включва 10 лв за гаранционния фонд. Сега просто излиза че застрахователното лоби ще ни рекетира законно.

                        п.п. По повод горния пост - ако загинеш и си без ГО, е като че си с ГО , ама някой ти я е прекратил "служебно" регистрацията.

                        Коментар


                        • От: ГО - лето господне 2016...

                          МОДЕРАТОР ако не прилично публикуването тук да с е изтрие http://www.moto-zone.bg/news/bulgari...st-april-2016#

                          Коментар


                          • От: ГО - лето господне 2016...

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            темата е за ГО, но много хубав пример даваш: ако има застраховка на склада, може да си намали загубите /същото е с ГО/ но понеже не е задължителна, сигурно няма..... да се очаква все да ни се размине, като знаем в какъв свят живеем, не е сериозно, но пък е много удобно за всичко все другите да са ни виновни /Станишев, Орешарски/
                            Пробвай да докажеш пред застрахователя какво си имал в склада и на каква стойност е . По някое време ще ти дойде да си наденеш въжето .
                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            Ами последното, което казаха е, че новите правила са в сила с обещанието до юни да заработи автоматизираната система за автоматично вписване при плащане на ГО. До тогава КАТ ще правят сверка с архивите . Вече няма мърдане, само може още по зле да стане
                            Имаше една приказка, че ако ти го начукат не трябва да мърдаш много, щото може да се дръпне малко и да се засили да ти влезе по дълбоко. Както и направиха, намалиха глобата за липса на ГО от 400лв на 250лв и хоп в следващия момент изненада отзад. Сега ако те хванат без ГО ще плащаш глоба за това, че си без ГО и за каране без регистрация. А това ще влече след себе си още куп разправии.
                            Може и като на времето показваш им един среден пръст масура до край и да ме гонят ако искат . Не знам защо ама като видя катаджии и съм на мотор в главата ми нахлуват хиляди дяволи и някак си инстинктивно ми иде от вътре За последно тоя номер им го показах с ДРа преди няколко години Това лято пак мисля да се сдобия с някое голямо ендуро .
                            Последно редактирано от sek.1; 29-01-16, 05:30.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: ГО - лето господне 2016...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Това лято пак мисля да се сдобия с някое голямо ендуро .
                              И аз така мислех няколко пъти да си вземе нещо "марково" от 500 кубика нагоре, но явно ЕГН-то не ми дава. Та си карам Минска когато ми се довози/ако не са го дерегистрирали вече /.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: ГО - лето господне 2016...

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                И аз така мислех няколко пъти да си вземе нещо "марково" от 500 кубика нагоре, но явно ЕГН-то не ми дава. Та си карам Минска когато ми се довози/ако не са го дерегистрирали вече /.
                                Понеже моето ЕГН още го позволява та мисля да се възползвам На времето във Вакарел имаше един бай Здравко палискера на над 70 караше един Юпитер наравно с нас дето тогава нямахме 18 та зарежи го ЕГНто . Голям купон е да видиш как и той им показва средния пръст на разклона за магистралата и Нови хан Неговия Юпитер 3 вървеше много и понякога даваше такова темпо че трудно се удържахме зад него .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X