Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Минск 125 - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Минск 125 - проблем

    Здравейте! Наскоро се сдобих с една нова машина _ Минск 125. Има обаче един проблем. С паленето няма проблем пали от раз. След известно време като загрее обаче не може да се изфорсира до край. Като навия ръчката за газ до край и започва да прекъсва, иначе тихите обороти и средните ги държи. Днес смених семеринга на коляновия вал от към ротора, но няма голяма разлика в работата? Ако някой е имал подобни проблеми или има идеи нека да сподели мнение.

  • #2
    От: Минск 125 - проблем

    Трудно ще се пребориш със съветската инженерна мисъл. Няма повторяемост в детайлите, решенията и проблемите.

    Коментар


    • #3
      От: Минск 125 - проблем

      Дай някоя снимка че нещо не мога да се сетя какво животно е това -а уж ги познавам-. А колегата дето ти писа е абсолютно прав.

      Коментар


      • #4
        От: Минск 125 - проблем

        ето така изглежда https://www.google.bg/search?q=minsk...6QpWHCnFEuM%3A

        Коментар


        • #5
          От: Минск 125 - проблем

          Аз имам такъв Минск, но не съм се срещал с такъв проблем. Запалването му е електронно и ако не е бутано не би трябвало да е от него. А и щом пали. Той пали на смукач и тогава казваш, че си държи. Като загрее прави въртели. Най-вероятно е от ниско ниво на бензина в поплавковата камера и не му достига за високи обороти. Виж и кранчето на резервоара, цедки, дали подава достатъчно гориво към карбуратора. Самия карбуратор също трябва да се ревизира.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: Минск 125 - проблем

            Премери компресията, щом го прави като загрее.

            Коментар


            • #7
              От: Минск 125 - проблем

              карбуратора е почистен и продухан - нямаше замърсявания.

              Коментар


              • #8
                От: Минск 125 - проблем

                Нямам уред за мерене на компресия. Не зная дали мога да си купя от някъде?

                Коментар


                • #9
                  От: Минск 125 - проблем

                  Първоначално публикуван от stefibl Преглед на мнение
                  Здравейте! като загрее обаче не може да се изфорсира до край. Като навия ръчката за газ до край и започва да прекъсва, иначе тихите обороти и средните ги държи.
                  Това което описваш, може да се получи от доста неща, получава се при недостиг на гориво /запушен кран за бензина/. Ако е от липса на компресия мотора няма да работи на малки обороти, ще иска сам газ за да не загасне, а ако загасне ще пали само на бутане, на манивела не. А може и да е от много малък аванс, или никакъв.... Ако този мотор беше при мен щех да направя следното : Първо ще почиста рерервоара от боклуци, след това кранчето, после и карбуратора. Ако мотора продължава да работи по този начин ще сменя първо свеща и ще пробвам как ще работи с друга свещ, ако пак работи така - сменям лулата и кабела, а най-накрая ще пипна центровката.........

                  Коментар


                  • #10
                    От: Минск 125 - проблем

                    Да, точно центровката. Динамомагнета се фиксира в определено положение с три болтчета. Разхлабваш ги леко за да го завъртиш наляво или надясно и стягаш. Пробвай при различни положения докато уцелиш мястото с най- добра работа на двигателя. За всеки случай преди да започнеш отбележи някак си сегашното положение. И вдигни иглата в карбуратора с едно положение.
                    Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Минск 125 - проблем

                      Не пиша често,но не се сдържах. Тоя Минск е голямо недоразумение имах го преди няколко десетилетия,купих го нов.
                      Колега имам карбуратор и съм готов да ти го подаря. Имам какво да напиша,но всичко е негативно за това желязо. Аз го подарих след два сезона мъки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Минск 125 - проблем

                        Карбураторът е калпав, пукат се пластмасовите поплавъци. На моя му бях сложил карбуратор от ИЖ Спорт и нямах проблеми.
                        Не карай по-бързо от своя ангел-хранител!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Минск 125 - проблем

                          А на тула -с дебелите гуми- двигателя не е ли същия.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Минск 125 - проблем

                            Не, въпреки, че доста си приличат. Тула-та е с 200 кубиков двигател и е малко по-голям като габарити. С двигатели от Тула са няколко модела товарни триколки от които първият модел е МГ 150, от 1970 год. вече се казва Муравей...., а Минск-а е новата Киев-ка 125, макар, че първите киевки бяха копие на ДКВ РТ 125, но нямат нищо общо между тях, нито като визия и механика, нито като здравине и надеждност.
                            Последно редактирано от spongi; 17-01-16, 08:07.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Минск 125 - проблем

                              Има нещо хубаво в Минск/Киевка...за 10 мин си изсипал цялата ск кутия на земята,сменил зъбчатките на 2-ра и 4-та и събрал пак без да смъкваш двигателя. Но пък се налага често...
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X