Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на Aisin AR-5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В търсене на Aisin AR-5

    Здрваейте на всички,


    Интересува ме ск. кутия Aisin AR-5, която може да се свали от Isuzu Trooper 3.5 6ve1 - Има ли други исузута на които е монтирана и може да се намери лесно? Каква е кутията на 3.0 DTI 4jx1 ?

    Защо питам? Карам Isuzu Vehicross 3.2 6vd1 десен волан с автоматична 4l30e кутия. Съвсем наскоро ми направи следните проблеми - Карайки с постоянна скорост и 2 000 оборота, рязко оборотите се покачиха до 5 000, без промяна в скоростта. После пак падна на 2 000. Между всяка смяна оборотите се вдигаха не малко. От кутията се чуваха звуци, които като един технически не особено грамотен човек мога най-близко да определя като такива от суперчарджър. При опит за паркиране на задна джипа мръдна около 5-10 см на равно, независимо от палене/гасене/форсиране.

    В момента пред мен има 3 алтернативи:

    1. Следвайки братята отвъд големия гьол да се подложи машината на следната манипулация:
    http://www.vehicross.info/showthread...s-5-Speed-Swap
    Ръчна кутия Aisin AR-5 с принадлежности , към която може да се прикачи и TOD раздатката.


    2. Подмяна на кутията с ръчка. Около Карлово имаше същия вехикрос, но черен. Човека там е подменил кутията от автомат към ръчка, и ми обяви цена от 2К със скоростната кутия, раздатка нов съединител и т.н. . Каза че кутията е от Фронтера, което значи MUA5. Тук обаче губя TOD раздатката, чието предимство е, че в мокро време мога да карам 4х4 и на асвалт, без да се притеснявам. С 20/100 разход и 285/75/16 гуми, този автомобил не върви да се кара пенсионерската.

    3. Поправка на автоматика - всичко по старо му.

    Всичко в край на сметка е пари, за това искам да видя колко ще струва ar-5 манипулацията. А бензинов 3.5 трупър/монтерей не намирам из нета.

    Ако някой има такава здрава кутия за продан - 0883 397 007 , за да говорим директно

    Благодаря на отзовалите се предварително!
    Поздрави,
    Павел

  • #2
    От: В търсене на Aisin AR-5

    Спомени къде се намираш? Може наоколо да има првилния човек.......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: В търсене на Aisin AR-5

      София. Имах номера на Лозан преди време, даже на една бензиностанция се засякохме и поговорихме малко. Но след смяна на телефони, някои животоопределящи номера изчезнаха. Така че ако той ще е най-правилния ми ход, ще помоля на лично да ми изпратите телефона му, или той да се свърже с мен както му е удобно
      Или разбира се ако има някое друго гуру на тези машини - да ме насочите.

      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: В търсене на Aisin AR-5

        Здравейте,

        Ровейки се напред назад, намерих следното инфо:
        4JX1 ENG(RJM)
        M/T MUA 5 SPEED(RMN),M/T AR-5 5
        SPEED(RNK)
        EUROPE EQUIPMENT(EK4)

        Извадено е от тук:
        http://catalogs.marketparts.ru/isuzu...0yMXx8bmk9PTAy

        И малко инфо за предавателните числа:
        Gear ratios (Isuzu Trooper):
        3.95 2.33 1.44 1.00 0.79 3.92
        Извадено от:
        https://en.wikipedia.org/wiki/Aisin_AR_transmission

        Съответно явно трябва да се търси на информационната табелка под капака RNK кода. Това е трибуквието, отключващо пътя към AWD щастието

        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: В търсене на Aisin AR-5

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-ea7dbaedf95f9e4e976068728582d878b0931c54e607fafd3cb7a64b45260893-V.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5715543
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9328smally bettered.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5715544

          VX + MUA5 = Най-забавното нещо свързано с 4 гуми и вдигнати гащи!

          Най-дълбоки благодарности към Цецо и Лозан!

          Весело и безаварийно на всички!

          Коментар


          • #6
            От: В търсене на Aisin AR-5

            ''''Интересува ме ск. кутия Aisin AR-5, която може да се свали от Isuzu Trooper 3.5 6ve1 - Има ли други исузута на които е монтирана и може да се намери лесно? Каква е кутията на 3.0 DTI 4jx1 ? ''''
            Здравейте,година и половина по-късно и аз се интересувам как и с какво да заменя автомата на
            Isuzu Trooper 3.5 i като не държа на всяка цена да използвам TOD раздатката. Конкретен въпрос-става ли кутия от фронтера 3.2 без преправяне към блока?
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #7
              От: В търсене на Aisin AR-5

              MU-A5C-T е монтирана на много Фронтери и Монтереи - ръчна скоростна кутия
              AR-5 е ръчна скоростна кутия монтирана на Монтерей/Трупър
              Един полезен сайт, но е на немски: http://www.opel-infos.de

              Аз съм с MU-A5C-T от Опел Фронтера 2.4 - ръчна СК в комплект с раздатка в нея - part time. Няма TOD.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X