Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окотих Ръждилка. Търси се мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

    Евала Саше! Благодаря за изчерпателната информация.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #32
      От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

      Чудесно е, че нещата вървят в правилната посока!
      Размерите на лагера по спомени са 28 външен, 12 вътре. Сега ще се разровя в моята тема.

      ПП:
      Потвърдено - това е лагера. Аз бях сложил 28/12/8, но спокойно може да влезе и по-дебел, има достатъчно място.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #33
        От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

        Благодаря ви за размерите!
        Утре ще ида да купя лагер.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

          По спомен лагерите са 2 чишита, така че мери преди да купуваш.

          Моята оригинално беше с пластмасова втулка, и понеже от нея не беше останало много при последната смяна на съединител, врътнах си нова на струга от полиамид. Един куп шумове изчезнаха.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

            Аз размери взимах, но понеже не успях да извадя лагерчето от стария колянов вал, външния не успях да го взема добре. А то е набито с надписите отгоре и числата отвътре, та нищо не можах да разбера. Пише "NTN" , "Japan" и още нещо, но никакви числа.
            Размера на шийката на вала със сигурност е 12мм, но на гнездото ми излезе около 27,8-9.
            Вероятно е и малко замърсено.
            Та, не бях сигурен за външния размер.
            Ще се наложи добре да почистя леглото на коляновия вал на аплаузовия мотор.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

              Днес поотхвърлих още малко работа по трансплантацията.
              Сутринта измих картера и маслозаборника и купих лагерче. Размерите са правилните 12 вътрешно, 28 външно и 8мм ширина.
              Набих го, центровах феродовия диск на съединителя и го сглобих. При един стругар си направих дървен дорник за центроването на диска.
              Последва монтаж на картера.
              След обяд с помощта на едни съседи, метнахме двигателя в коша.
              Напаснах всичко и монтирах към скоростите. Стегнах опорните тампони, сложих изпускателния колектор и вързах генерацията.
              Монтирах и стартера и някоя друга дреболия, преди да запръска.
              Утре ако не вали продължавам.
              Искам да монтирам окабеляването и маркучите за парното преди да сложа всмукателния колектор, че после отдолу е несгодно да се работи.
              Виско, радиатор, ще оставя за последно.
              Виското го измих и него на автомивката, че корпуса беше доста зацапан и набухан с прах.

              Имам един въпрос към знаещите колеги.
              Понеже не се занимавам да зацепвам делко всеки ден, ако докарам всички ангренажни колела на белезите, значи ли това, че първи цилиндър е в ГМТ и мога да зацепя делкото, като докарам палеца срещу кабела за първи цилиндър? Разбира се, фина центровка ще се прави после.
              Понеже делкото може да се зацепи само в две диаметрални положения, на 180 градуса.
              Не ми се сваля капака на клапаните, защото гарнитурата държи, а не искам да почиствам и силиконирам наново.


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0332.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5707377


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0331.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5707376


              И още един въпрос.
              Какво масло да му сложа, при положение, че вероятно първата смяна ще е сравнително скоро? С оглед, да се поомие мотора.
              А и е на малко км след основен ремонт.
              После мисля да е пълна синтетика някаква.
              Последно редактирано от TigerHunter; 21-03-16, 18:07.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                Когато белезите са по местата, погледни все пак, клапаните на кой цилиндър са затворени и по това зацепвай делкото, защото при някои двигатели белезите са за 4 цилиндър.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                  Благодаря, Ники!
                  Исках да избегна да свалям капака на клапаните, но явно ще се наложи.
                  Или остава варианта проба-грешка...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                    Гарнитурата на капака на клапаните би трябвало да държи и без силикон, ако е читава и всичко е право. Моята си е оригиналната от 89-та година, капака съм го свалял и качвал 2 пъти без да я сменям и не тече грам. Ако искаш викни си една от Patrol fen, изчисти всички остатъци от силикон, ако има такива, и опитай. Аз стигам до извода че на японско возило силикон трябва да се слага само когато изрично пише в книжката и гарнитура на клапани да се сменя само когато наистина тече. На тераното също съм с оригиналната, а там съм отварял 4 пъти и пак не тече.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                      Направих така: Свалих капака на ангренажа и този на клапаните. Докарах два-три пъти всичко на белезите. Намерих момента в който и четирите клапана на първи цилиндър са затворени и поставих палеца на делкото срещу лулата за първи цилиндър. Зацепи се без проблеми.
                      Капака на клапаните стегнах от стредата настрани и на кръст. Не съм добавял силикон. Надявам се гарнитурата да държи, защото изглежда здрава.

                      Навързах почти всичко по двигателя. Остана радиатора и акумулатора, а също така и да налея вода и масло.

                      Масло мисля да сложа 10W-40 от големите вериги някакво, което да оставя примерно за две седмици да измие всичко и после да сменя с Тотал, пак полусинтетика 10W-40. Тогава ще сменя и филтъра. Този е сменян скоро и е чист. Свалях го да го погледна.

                      Чудя се, дали да не налея вода с нещо за промиване, поне два пъти за да промие охладителната системе, преди да му сложа антифриз.
                      Препоръчайте нещо да добавя във водата за промиване.

                      Виското го карах да го измият хубаво, а утре ще закарам и радиатора на автомивката преди да го монтирам, за да измият питата. Ако не се разпадне.

                      Ако всичко върви добре, утре може да опитам да го запаля и да бъзна малко центровката, че делкото го сложих така в средно положение някакво.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0333.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5707503

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0334.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5707504

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0336.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5707505
                      Прикачени файлове
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                        Всичко изглежда като по учебник. Стискам палци да му чуеш гласа утре.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                          Надявам се!
                          Ванка, колко масло събира това?
                          5л, ще стигнат ли?
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                            Mannol 5W40 пълна синтетика мие прекрасно. Пробвано. Като месло не бих му се доверил, но за каране 1000км с цел да измие двигателя е екстра - лично пробвано.

                            За другото - просто му сипи хубав антифриз и не би трябвало да има ядове. Иначе аз бих пробвал с лимонтозу, но само ако е наложително. На алуминия не му пука от лимонтозуто, на месинга май също.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                              3,5 литра с нов филтър.
                              Ако филтърът е пълен - 3,3-3,4.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Окотих Ръждилка. Търси се мотор

                                Ще видя утре какво масло има, но пълна синтетика едва ли ще го огрее заради цената най-вече.
                                А и не мисля да го карам чак 1000км, че аз ги навъртам за половин година почти.
                                Значи 4л туба ще взема.

                                Лимонтозу е добра идея. Мисля че ще е добре да се промие, защото има доста ръждилки. Най-вече по моите тръболяци и радиатора.
                                Пък и вероятно ще промивам за кратко. Дори няма да карам с разтвора. Само да загрее, да раздвижи и изсипвам
                                После чиста вода, пак така и пак изливане.
                                Накрая антифриз.

                                Най-много да протече пак радиатора.
                                Че едно време сълзеше и му слагах магия някаква, та се закрепи.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X