Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Прочети малко за Ланд ровър Дискавъри 2 серия
    За бюджет около 8000 взимаш италиянка после обслужване и стъпваш към 10000 това за 2002-2003 година.
    Пак прочетох темата от началото и да обобщя:
    1. Бюджет 3-4000 лв. (Спомена се Витара деснячка за толкова)
    2. Да ходи до Дерменка, Тъжа и Мазалат. Колкото се може по нависоко и надалеко от тълпата.
    3. Бавни скорости.
    4. Бензин щото дизела повече скъпи ремонти.
    5. Да е след 2003-2004.
    6. Да не ръждясва.
    7. Комфортен за асфалта и преходи 3-400 км до хижите.

    Според мен:
    1. За тези дестинации трябва лифт (тъжа от север примерно) щото стандартните джипки са с малък клирънс, дали ше е цял мост отпред или не - и двата стават но целия мост се лифтва по лесно и е по здрав след лифт и големи гуми. Повечето джипки с независимо окачване имат по малък ход от тези с цял мост отпред.
    2. Бавни задължително.
    3. Бензина е компромис със мястото за багаж (газови бутилки).
    4. Неръждясване - от Южна Италия или Южни щати
    5. След 2004 бюджета е малък
    6. Комфорт - дълга база с пружини не ресори, целия мост отпред най вече влошава управляемоста а не комфорта.
    7. Желателно фултайм.

    Загледай и Диско 1 или РР класик бензинови В8 ама няма да са от този век.
    Имам наблюдение и над Терано 1 дизелово дето един арендатор се опитва да убие вече доста години и не успява - страхотен автомобил има ги бензинови 3 литра, доста стари и трудно неръждиви. В щатско се казва Патфайндър и ако има внос от южни щати е много добър вариянт изключая целия мост отпред и търсените години.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Терано 1
      Почти абсурдно е да го намериш не-гнило и в прилично състояние. Просто са отчайващо дърти вече.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

        Не смятах че ще е толкова труден избора на 4х4 автомобил, другия вариант е тези по-тежките преходи високо в балкана да ги отпиша, и да търся нещо по-практично от рода на Форестър. Проблема е че искам да използвам машината и като семейна кола, ако става въпрос само за дрънкане по-чукарите гробници за малко пари има много.
        Не знам, продължавам да събирам кинти и да се оглеждам пък каквото дойде, до средата на годината имам време да мисля какво да правя.
        
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #34
          От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

          Ми аз тераното го ползвам и за евридейка и за семеен. В същата категория попадат Паджеро, Фронтера, Трупър и дериватите им.

          А пълното щастие още не е измислено и по тоя въпрос включително. Мен например не ме интересува колко е лъскаво вътре - единственото ми изискване е да има климатик и да не слизам след 5 часа магистрално каране като изстискан, физически и психически. От там нататък ме интересува единствено да стигна до където съм тръгнал.

          Няма как ние да ти кажем дали като влезеш в една кола ще ти пасне, и дали ще ти пасне и след като я подкараш. Това трябва сам да прецениш.

          И не на последно място - гробниците за малко пари не стават за дрънкане по чукарите. Не и без сериозна инвестиция на пари и време след като ги купиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

            Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
            .....другия вариант е тези по-тежките преходи високо в балкана да ги отпиша, и да търся нещо по-практично .....
            
            Виж сега то като отпишеш по тежките преходи до по високото то и 4х4 не ти трябва.
            Ноооооооооо няма такова удоволствие да идеш на разходка с децата и да минаваш където ти скимне (не говорим за онези по болните дето си слагат 100 цолови гуми и се събират в неделя да идат до някое дере и да се изреждат там 100 джипки

            Днеска примерно ходихме Ивайловград -Мандрица - меандрите на Бяла река.
            Е да ама след меандрите пак трябва да връщам по същия път щото асфалт няма - много мразя да минавам по път дето съм минал.
            Както си седя на меандрите под село Меден Бук гледам едни следи от трактор минават реката и на север - викам си хайде по следите през ряката, блатото, горъта и хоп излязох след 10 км горско каменно кално коловозно на Кондово от другата посока и от там Ивайловград по различен път.
            Е сега окантарих на 2-3 пъти в калта ама Диското се оправи само с тракшъна (ако беше само с блокаж на средния нямаше да може)
            Та така размисли и страсти ....
            Не му мисли много ми скачай в нещо дето събира поне 31-ци гуми и се мятай.
            Последно редактирано от rosen_offroad; 02-03-16, 19:49.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

              Колеги избора се сведе до Терано 2, имам няколко автомобила за оглед но ми направи впечатление че на някой от колите в двидателния отсек липсва този филтър който седи най отгоре в/у мотора, защо е така?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terrano.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5713852Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terranno.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5713853 Това ще окаже ли някакво негативно влияние, продава ли се като отделна част?
              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

              Коментар


              • #37
                От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                Това не е филтър а интеркулер. Разликата обикновено е 30-40 коня с и без. Добавянето не е само механично, свързано е и с настройка на ЕКУ-то и 2-3 други неща.
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                  В случая разликата е 10 коня. Вероятно и помпата е механична, тоест няма компютър. Варианта с механична помпа и без компютър на екземплярите след 1996-та година е супер рядък. Вероятно е бил поръчков я за някоя армия, я за сини каски и от сорта. Или просто е сменен мотора. Това де-факто си е старото терано (преди 1996-та) с нова коруба. Като гледам и ABS няма. Но пък има EGR. Те май всички с механична помпа имат EGR.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                    Колеги, а коя от двете горивни системи е за предпочитане, и създава по-малко грижи Zexel или Bosch?
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                      Няма отчетлив фаворит. Но Bosch компонентите по-лесно се намират (дюзи, дебитомер). Zexel не може и да се чипосва.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                        Колеги, в понеделник ще ходя на оглед на едно бензиново Терано 2,4 2001г. може ли да ме насочите освен стандартните неща за оглед, нещо по-специфично около този двигател на което да обърна внимание?
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                          Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                          Примерно, чудесен конфорт, обезшумено купе, хубави седалки, голям багажник
                          Добър двигател, здрава кутия, механика, що годе читава електроника -
                          Кажете някой добър 4х4 автомобил, до към 10000лв. с що годе конфортно и обезшумено купе, нормална поддръжка, със надежден двигател и електроника, и по-възможност да не гние или поне не много.
                          LR Discovery III - по-комфортен от LR Disco II
                          Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                          Не смятах че ще е толкова труден избора на 4х4 автомобил
                          Не е... но за 10 бона в Евро

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                            Някой може ли да каже къде да обърна най много внимание за наличие на ръжда, продавача се кълне че колата е перфектна във всяко едно отношение, без ръжда, НО е внос от Германия.
                            Къде ги удря най много ръждата?
                            Под калници, около и над задния мост, багажник?
                            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X