Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм




    Здравейте на всички и за много години, както е видно от заглавието и от снимките, има чуденка при избора на един от двата пикапа ( снимките са примерни )
    Тъй като живеем на село, идеята за покупка на такова возило е то да бъде комбинация от автомибил за работа(ако се наложи) и такъв за отдих и туризъм. По-принцип колата ще се използва само при нужда и няма да играе ролята на основен автомобил, за това много на брой екстри или някакъв лукс и конфорт не са от първостепенен приоритет.
    Като офф роуд възможности на автомобила се търси нещо което безпроблемно и не с цената на зверски тормоз и изпотрошени части да може да стигне до точки като хижа Мазалат, Тъжа, Дерменка, подобни и по-леки дестинации из нашите планини и по-черноморието
    За момента не се предвижда да тегли каравана или ремарке, но знае ли човек...
    В полезрението попадат разбира се и другите пикапи като Хайлукс и Рейнджър ( БТ50) но за сега фокуса е в/у тези двата.
    В този ред на мисли изискванията към машината са да е приемливо здрава и надеждна с поносима подръжка, като лично мен в конкретния случей най много ме притеснява надеждноста на дизеловите двигатели с които са оборудвани и евентуалната им подръжка. Най вече скъпата перферия като турбо, дюзи, помпа... съединител!
    Това което прочетох тук и което ме кара да се чудя е че Л200 има склонност към прегряване при сериозни изкачвания с бавна скорост, а Наварата която на мен лично повече ми харесва имала някакъв заводски проблем с двигателя или помпата или нещо подобно което така и не разбрах какво е
    Наварата по-принцип се намира и на най приемлива цена от гореизброените пикапи, което го избутва още нагоре в класацията, но дали това не е за сметка на нещо друго? Най важната част, бюджета е да речем около 8-9000лв. за закупуване + 1500-2000 за обслужване и регистрация.
    Има ли нещо по-двата пикапа което да струва някакви космически суми, като консуматив по-подръжката, и имат ли двата пикапа по-рационална алтернатива от другите марки на пазара като подръжка и експлоатационни качества? Или по-просто казано, коя е златната среда при пикапите около тези години. Автомобила ще се използва като семейна кола за обикаляна по-хижи и чукари, и за почивка по-места до които не всеки втори може да стигне с леката си кола, не обичаме да има много навалица около нас Та помагайте
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

  • #2
    От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

    Прикачените не се виждат, та няма как да се разбере например за кои години и при двата модела иде реч.

    Иначе съветче - не си купувай пикап, ако не си сигурен на 100% че ти трябва точно пикап, демек ако не си сигурен че ще товариш често неща, които не са подходящи за нормален джип дълга база.

    Иначе обслужването - гумите са ти хилядарка. Масла (имаш доста възли с масла, спрямо обикновен автомобил) течности, накладки, филтри - около 500-700. Ако има нещо по окачване (шарнири, накрайници, тампони), предвид ментетата на пазара поне за наварата е желателно да се слага оригинално - неоригиналното ще ти излизе пак толкова или по-скъпо, понеже ще го сменяш като минимум 3 пъти по-често. Компромиси могат да се правят, ако ще го караш наистина от дъжд на вятър - ако повече от 3-4000км годишно, по-добре е да се направи като хората. Пълно обслужване на предница на Терано (доста прилича на наварата, поне първия модел) с оригинални части (всички накрайници, щанги, шарнири, тампони) е нещо като още 700-800, но пък надали ще ти се наложи да сменяш съвсем всичко, тъй че предвиди едни примерно 200-300. Регистрацията си е като на всеки друг автомобил. Тоест 2 бинки за бослужване и регистрация ще ти стигнат, ама ако си късметлия. По-добре мисли за 2500-3000, ако искаш всичко да е на 6 и дълго време да нямаш грижи със смененото.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

      Пикапите са L200 2002-2004 2,5 116к.с. и Навара същите години 2,5 130к.с. защо не е добра идея пикапа?
      Имаме идея и за разни джипове, но не исках да пълня темата с модели и марки на всевъзможни возила. Към пикапа се насочихме по-скоро като кола за къмпинг и като такава на която ако се наложи може да се товарят разни неща като материали и машини с оглед на това че живеем на село. Няма да се товари редовно с нищо конкретно. Налагало ми се е и плочи да пренасям и камъни, и всевъзможни материали свързани с житието и битието на село.
      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

        Като цяло тези камъни и материали може да се натоварят и в ремарке нали?

        Коментар


        • #5
          Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

          Да се опитам да обясня.
          Пикапите имат окачване което е меко казано некомфортно за превоз на хора.
          Нали ти ще ходиш на почивки с него и не искаш да ти изпадат камъните в бъбреците по пътя.
          Задните седалки на двойната кабина са доста неудобни и са си тесни плитки пейки.
          В легена отзад не можеш да оставяш багажи без надзор, но има вариант да сложиш хардтоп, сложиш ли го обаче вече не е баш пикап а освен това струва и едни пари.
          Според мен за такъв вид употреба един джип дълга база + ремарке за строителство/селско стопанство е по удачно.
          Освен ако не се ползва за лов където е по добре да слагаш миризливи кучета и улов в открит леген.
          Какъв джип ще избереш е въпрос на пари.
          За тези дестинации ти трябва лек лифт и по големи с един размер гуми, 4х4 и всеки един джип с бавни скорости (не СУВ) става.
          Като нямаш доверие на нафтовите си вземи бензин на газ.
          Последно редактирано от rosen_offroad; 09-01-16, 02:33.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

            Здравейте, предлагат ми една Витара къса база 1,6 моно, доста изгодно и в много добро състояние ... може да се каже че ми падна като гръм от ясно небе.
            Колата има само две забележки, едната е че единия хъб стои постоянно заключен(автоматични са) и не иска да се отключи, следователно другия и той е така, и колата се кара на постоянно заключени предни хъбове, това проблем ли е?
            И другия кусур е че катализатора най вероятно е запушен, защото от време на време светва чека на двигателя.
            Инъче колата е на 90000 мили и изглежда доста свежа и запазена, като изключим тези две особенности всичко друго и е наред, а като най голям плюс е че купето е здраво и няма никъде видомо ръжда. Има и монтирана обикновенна газова, но от както е сложена чека на двигателя не свети, светкал е няколко пъти от UK до БГ, когато колата е била на бензин, някакви идеи от какво може да е това? Колата ми я продава приател, и за това ми сподели тази информация, инъче в момента не свети нищо и всичко си работи както трябва!

            Кажете моля, карането с постоянно заключени хъбове проблем ли е за механиката, евентуално колко струва един хъб, и може ли да се отстрани катализатора без по-таблото да стане дискотека, колата е 99г. производство!
            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

              От L200/Navara на Vitara - ясно личи че към момента не знаеш какво искаш, щото тия нямат нищо общо помежду си.

              Хъбовете не са проблем. На тия витари проблема им е предимно ръждата (както и на повечето дърти джипки).
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                Това ми е първия сблъсък с 4х4 автомобилите/джипките така че си абсолютно прав че знам точно какво искам, но както казах търсим някаква 4х4 кола за кеф и разходки по-чукарите
                Залитнахме към пикапите защото ни изглеждаха най универсални като кабина+каросерия, но в крайна сметка снощи изпадна тази Витарка и ако кусура и е само в ръждата, то тази изглежда здрава. Нещата отиват към сделка, благодаря ви за мненията и насоките, ако я купя задължително ще се похваля със снимки
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                  Здравей колега! Къса Витара и багаж - забрави! В нея сядате двама на предните седалки и две кофички кисело млеко като багаж отзад. Дори и два заключени хъба не ти пречат да си я караш по асфалта , АКО не вкараш малкия лост на 4Х4 - просто ти върти предните главини ,върви малко по-тегаво и ти харчи малко повече. При един само включен хъб няма от какво да се притесняваш.Ако ще ходиш по горите така или иначе ще е добре да ги смениш с ръчни идвата.Витара без ръжда на 90 000 МИЛИ ( не километри, нали?) ще е казуистика.Мотора 1.6 моно е идиотоустойчив - принципно безпроблемен (ако не е отварян от башмайстор ). Седни , огледай се , повози се и прецени дали това е твоят избор. За начално запознаване с болестта "офроуд" става - после идват сериозните желания.
                  Успех!
                  П.П. Това явно не си прочел :http://www.offroad-bulgaria.com/show...=202279&page=3
                  Последно редактирано от Борислав Бонев; 11-01-16, 20:34.
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                    Утре ще я гледам обстойно за ръжди, инъче съм запознат от близо с ръждясващи японски автомобили, имам Мазда 626
                    Ако я купя, първото нещо с ремъците и филтрите ще са два нови хъба, инъче колата е на 90хил.мили и изглежда доста свежо, видимо няма никакви ръжди по-купето, прагове, врати, под калници и т.н.
                    А и цената на която ми я дават е 3000лв. как да не я взема, с гуми, халогени, шнорхел, газова ...
                    За хижите по-балкана и за излети с жената и детето какво повече да му избирам?
                    С цялостно обслужване и хъбове да стъпи най много на 4000, мисля че за Витара 98г. е добра оферта, шурето ще и направи един багажник за тавана, и сме огън
                    Утре е деня за оглед, дано имам късмет
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                      Това нещо, Витарата, е с десен волан, нали?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                        Не отклонявай темата, ще я заключат
                        Иначе да ... 3000-4000лв за проблемна къса английска Витара 98-ми набор?!?!
                        Не знам, колко струва в България, но знам, колко струва в Англия.

                        Нещо друго.
                        Пинин-а от подписа е англичанче, и се кара в България. Когато го доставих беше 9-годишно, и нямаше петно ръжда. След втората зима в България котката влизаше вътре без да й отварям вратата

                        Мисълта ми е - у Англия нема зима, и колите нямат качествено антикорозионно покритие, да не кажа никакво.
                        Последно редактирано от krasi-mir; 12-01-16, 11:34.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                          GAME OVER - няма да е Витарата, проблема не е в десния волан, освен ръждата, още доста дребни неща които не бяха видни в началото. Проблема е че заради катеренето до хижите ни трябва нещо с бавни скорости, инъче Рав 4-ки и CR-V та дал господ ама ....
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                            Интересна тема! Аз също се интересувам от нещо 4х4 и то от Кралството. Насочил съм се към L200 2002-2004 г. Екстрите също са важни, защото ще ми бъде и за парадна употреба Возията или удобството на пътниците никак не ме вълнуват, защото, на който не му харесва - да си купи кола или да се вози в неговата си. Каросерията е полезна за товари ((нафта(без миризми в купето), разни ловджийски кучета, Урал-ови гуми 14/20, гърмяни прасета, агрегати, електрожени или други щуротии при необходимост)), а и ще бъде със сигурност със хардтоп, тъй като се сваля относително лесно и обратното. Та така и не успях да прочета нещо конкретно за двигателя, окачването и обичайна потдръжка, ръждата е ясна, пластмасите ще си останат в гората - ясно е, а евентуални серийни проблеми на дизелите 116 к.с. и бензина 3.0 (АГУ)? Другия вариант беше TLC 80 92-96 g. , но нещо рязко им скочиха цените двойно и тройно и то на по 300-400 хил. мили и остава L200-то. Ще се ползва за гората, тъй като ме радват разходките извън пътя, а и Уралчето все е някъде по горите, калищата и баирите. Разхода не ме интересува, тъй като това е аналог на въпроса - "колко ти харчи Урал-а на 100 км.?" Гледах и други теми, но нещо нищо полезно не можах да намеря. Извинявам се, че бъркам в темата на колегата, но ще е меко казано - глупаво, да правя друга тема
                            Пропуснах да попитам за алтернатива на L200 с каросерия и евентуално хардтоп, като здравина и потдръжка и L200-то носи ли на малко по-големи и "рошави" гуми? И как може да се разбере, на пръв поглед, дали е, що годе, изправно возилото
                            Последно редактирано от hosetooo; 12-01-16, 15:08.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Navara или Mitsubishi L200- автомобил за отдих и туризъм

                              Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                              GAME OVER - няма да е Витарата, проблема не е в десния волан, освен ръждата, още доста дребни неща които не бяха видни в началото. Проблема е че заради катеренето до хижите ни трябва нещо с бавни скорости, инъче Рав 4-ки и CR-V та дал господ ама ....
                              Съвсем наскоро във форума се продаваше дълъг патрул 2.8 ТД от Англия за 2500 лв.
                              Не се ли намират други там?
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X