Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не пали Фронтера А спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Не пали Фронтера А спорт

    Така де... и аз мисля, че смяната на този бушон едва ли ще ти реши проблема с паленето... също така не разбирам, както означава "Чипът ми е залепен за имобилайзера"?!?
    Казваш, че чуваш три пъти звукова сигнализация при загасяне на мотора... да не би радиото ти случайно да е Сони?
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #17
      От: Не пали Фронтера А спорт

      Здравейте, не вярвате, но точно така се получи. Смених бушона тръгна касетофона, часовника светна и като дадох на контакт чек лампата не мигаше, запали нормално. А колкото до повторен проблем надявам се да не се стига, ще изпреваря с бърза диагностика.
      Колкото до чипа, да залепен е за имобилайзера (едно кръгло нещо с диод до контактният ключ) и видимо се вижда как е залепено нещо за него. Отворих го и вътре има една стъклена колбичка с миниатюрна намотка. А да и касетофонът (СД- плеър) ми е Сони.
      Поздрави.

      Коментар


      • #18
        От: Не пали Фронтера А спорт

        Когато изгасиш колата свали панела на CD-то и няма да бипка Подсеща те да си свалиш панела.

        Коментар


        • #19
          От: Не пали Фронтера А спорт

          Съгласен съм с теб, колега.

          Коментар


          • #20
            От: Не пали Фронтера А спорт

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Само дето 110% не е от това не паленето о
            никога никъде от тая страна на галактиката не е измислен автомобил който от бушон за осветление на купето и касетофона да не позволява двигателя да запали че пък и грешка в иначе доста простия комп на х20се-то да записва.
            Да знаеш, че пак ще ти се случи.
            Ами да, като му изгори бушона пак - откьде се пускаха усмихнатите човечета.
            Не ми се рови из схемите, ама по спомени - на същия бушон са и часвника, в средата на таблото и електронката на имобилайзера зад него. Като не работи имобилаизера (той беше написал, че диодчето на четеца не мига) няма и да запали.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #21
              От: Не пали Фронтера А спорт

              Първоначално публикуван от felsher Преглед на мнение
              Здравейте, не вярвате, но точно така се получи. Смених бушона тръгна касетофона, часовника светна и като дадох на контакт чек лампата не мигаше, запали нормално. А колкото до повторен проблем надявам се да не се стига, ще изпреваря с бърза диагностика.
              Колкото до чипа, да залепен е за имобилайзера (едно кръгло нещо с диод до контактният ключ) и видимо се вижда как е залепено нещо за него. Отворих го и вътре има една стъклена колбичка с миниатюрна намотка. А да и касетофонът (СД- плеър) ми е Сони.
              Поздрави.
              Имаш два ключа, би трябвало да имаш имобилайзерен (RFID) чип към всеки ключ. Единият е залепен на четеца, при червения диод и ампулата с намотките. Потърси другия. Моя беше пъхнат в пепелника. Ако не го намериш, свали единствения, който имаш и го занеси на по-модерен ключар да ти направи дубликат. В Русе на входа на Практикер ми струваше 7 лв с чипа. Стават и тия за асансьор или карта rfid за паркинг. Но някой ключар с подходяща машина трябва да прехвърли кода от оригинала на приемниците.
              И не оставяй чипа залепен там. Едва ли някой ще открадне колата, но вероятността да сезагуби чипа не е малка, да не говорим за майтапчиите. И ако нямаш резервен, доста ще се ядосваш. Обикновен жичкаджия не може да оправи нещата. А и добър специалист, който е запознат с тая тема, също не може без добри инструменти. Ще ти отнеме доста време и поне 100-тина лева.
              Иначе чипа е от на-старото поколение rfid и ако познаваш асансьорния техник да го регистрира (с неговия код) можеш да го използваш за асансьра, за входа .....
              Аз получих начална информация по темата от колегите тук.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X