Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento I 2.4i 16V (139 Hp) - мнения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sorento I 2.4i 16V (139 Hp) - мнения?

    Здравейте, огледал съм се в този автомобил и искам да попитам някои неща за него, който са важни за мен, а пък ако се сетите да допълните и вие нещо важно ще съм много благодарен. (Държа да отбележа, че поради ред причини се интересувам само и единствено от посоченият двигател 2.4i)

    1. Колата има ли демпферен маховик или е с обикновен прост съединител?
    2. Понадлежи ли на безпроблемни газифициране без нужда от реглаж на клапаните?
    3. Приблизително какъв разход дава в града и извън него?
    4. Правилно ли съм разбрал от другите теми, че 4х4-то може да се изключва от бутон и да се кара само на задно?
    5. Кои са слабите му места и най-скъпите и сложни ремонти по него, за който трябва да се оглеждам при покупка?
    6. Също от друга тема във форума видях, че термостата им бил грешно позициониран (фабрично) и колата била склонна към прегряване, което не се отразявало на таблото. И за решаване на проблема се сменя мястото на термостата. Реално ли е така или..? Защото звучи притеснително за толкова нова кола да има такъв нелеп проблем? Ако някой е светнат с проблема и ми прати решението му бих бил изключително благодарен.

  • #2
    От: Kia Sorento I 2.4i 16V (139 Hp) - мнения?

    Първоначално публикуван от Empty_Head Преглед на мнение
    ..... Защото звучи притеснително за толкова нова кола да има такъв нелеп проблем? ......
    Съдейки по 139-те к.с. които си дал за 2.4 мотор 16 клапана, става дума единствено за Соренто I, т.е. произвежданите от 2002 до 2006 г. Не виждам кое му е "толкова" новото на 14 годишна вече кола, а дори от последните да е, ще е 10 годишна.
    SUV

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sorento I 2.4i 16V (139 Hp) - мнения?

      Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
      Съдейки по 139-те к.с. които си дал за 2.4 мотор 16 клапана, става дума единствено за Соренто I, т.е. произвежданите от 2002 до 2006 г. Не виждам кое му е "толкова" новото на 14 годишна вече кола, а дори от последните да е, ще е 10 годишна.
      Нямах в предвид, че е последна дума на техниката, но смятам, че след 2000г автомобилостроенето, се предполага, че е достатъчно напреднало за да няма такива ламерски грешки, които могат да бъдат фатални.

      Имам и още няколко въпроса:
      7. Гледам по обявите, че имат една врътка на таблото, където може да се избира между: 4LO, 4x4, 4HI, 2HI и искам да попитам всички ли имат тези опции и какво представляват те?
      8. Доколкото знам Спортиджа е 1 към 1 с Хюндай Тусон-а, това значи ли, че Сорентото е Санта Фе?
      9. Какво представлява EX модела, че го срещам доста често?
      10. Каква трябва да е нормалната компресия в цилиндрите като отида на преглед? И под какви показатели да не взимам кола?
      11. Четох из форума, че имали някакъв проблем, където при рязкото подаване на газ колата глъхне за секунда и било нещо от раздатката ли или от системата, която включва предните колега при пребоксуване, но почвало да го прави постоянно? Можете ли да ми кажете какво точно е, има ли модели при, които това няма как да се появи и като се появи колко струва ремонта?

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sorento I 2.4i 16V (139 Hp) - мнения?

        За компресията - умножи степента на сгъстяване по 1.2 и ще получиш долната граница. Колкото по-далече от нея, толкова по-добре.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X