Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на предни амове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на предни амове

    Здравейте колеги,да ви е честита новата година ,кална и безавариина.
    Сега и моят проблем ,машината е фероза от 1996 г. с двигател от bmw.
    Изтърва ми предният десен амортисьор,който е електрически.
    Какви амове да взема ,като се има напредвид,че двигатела е по тежък и ще монтирам лебетка,която е 38кг без монтажната плоча.Най вероятно ще натегна и торсиона. Предвит всички тези фактори ,според мен новите амове трябва да са малко по дълги (заради натегнатият торсион) и умеро твърди защото натегнатият торсион ще втвърди работата на носачите.
    Като цяло си мисля за някакви газови двоино деистващи. Ама какви и от какво?
    0893966166- Димо Тодоров

  • #2
    От: Смяна на предни амове

    - Не трябва да са нито по-дълги, нито по-къси. Ограничителните тампони са си все на същото място, колкото щеш да натягаш торсионите.
    - Двойнодесйстващи са абсолютно всички амортисьори, и пак всички са съвсем нарочно направени да действат различно в двете посоки. Стига сте се връзвали на търгашески градски легенди.

    Ако ми кажеш дължините свити/опънати на оригиналните, можа да ти дам разни варианти от по-тежки джипки на TrailMaster например. Другия вариант - закарваш джипката при kocha, и си приказвате кое-що. Това ако (и TrailMaster-а и от kocha) си готов да се разделиш с между 400 и 600 кинта. Ако търсиш някакви евтинки, ще трябва сам да се боричкаш с проби и грешки, но не очаквай чудеса от амове за 50 кинта бройката.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на предни амове

      Kocha е момчето от Казанлък,който се занимава с поръчкови амове?
      Ако е тои ,ще съм благодарен да ми дадеш телефон за връзка.
      За размерите на мойте амове ще ти ги дам само да спре да вали.От къде на амортисьора да взема размера(от ухото до края на шпилката или )?
      0893966166- Димо Тодоров

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на предни амове

        От центъра на ухото до основата на шпилката. Ама без да отвиеш поне долната част не става. Важното е колко са в крайно свито положение - това е ограничението за дължината.

        Пусни му едно ЛС, ако искаш. Ей му профила: http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=23174
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на предни амове

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          От центъра на ухото до основата на шпилката. Ама без да отвиеш поне долната част не става. Важното е колко са в крайно свито положение - това е ограничението за дължината.

          Пусни му едно ЛС, ако искаш. Ей му профила: http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=23174
          Благодаря,днеска ще взема разметите и ще ги побликувам.
          0893966166- Димо Тодоров

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на предни амове

            Днеска успях да измеря амортисьора и резултата е следният:
            Свит-240мм
            Разпънат-360мм
            0893966166- Димо Тодоров

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X