Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпроси за Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко въпроси за Териос

    Здравейте от мен,от известно време чета форума,а сега дойде и ред и да питам знаещите и запознати с Daihatsu Terios.
    Решил съм да купувам такава машинка,като съм се насочил за варианта с тойотов двигател,след 2001г.(тъй като прочетох тука,че стария е проблемен).
    Въпроса ми към собствениците на териос е какво да гледам по-внимателно при покупката му,като слаби места(засега видях,че често избива ръжда в задния край на прага)...и другия по сложен въпрос е таблата(с уредите) дали са взаимозаменяеми и може ли да се смени табло без оборотомер с такова с оборотомер,тъй като избора по автокъщите не е голям,а държа на определени уреди.
    Мерси за инфото предварително!

  • #2
    От: Малко въпроси за териос

    То това нямаше бавни скорости нали?

    Коментар


    • #3
      От: Малко въпроси за териос

      Не,няма бързи/бавни.
      Като цяло си търся нискобюджетно 4х4-което ще рече с малък разход,данък и поддръжка,бензин,който ще бъде газифициран впоследствие и териоса май е единственото,което да отговаря на тези критерии.... но кофтито е ,че условието да е тойотовия двг значително намаля избора за покупка

      Коментар


      • #4
        От: Малко въпроси за териос

        Не,няма бързи/бавни.

        Коментар


        • #5
          От: Малко въпроси за териос

          Здрасти колега, имам такава машина от 2 години и съм много доволен. моето е 2003 година мотора е 1.3 vvti с верига автоматични скорости.Идеално джипче. Успех с покупката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.png
Прегледи:1
Размер:798.4 КБ
ID:5697997това е двигатела.

          Коментар


          • #6
            От: Малко въпроси за териос

            Аз вече станах собственик на един Териос '02г.Но нещо много нестабилно се движи,особено на неравен път(с дупки или бабуни по асфалта)...направо танцува и като че ли имам чувството,че нестабилността идва от задната част...помислих си че може да е от тези реактивните щангички,които държат моста и той да играе и затова днес го закарах в сервиз за оглед на окачване и ходова част и след огледа ми викат всичко ти е здраво Някой има ли идея къде да търся проблема...или тия да са си гледали ушите...

            Коментар


            • #7
              От: Малко въпроси за териос

              За да не отварям нова тема ще се възползвам от тази.

              За Териос '99 бензин на картера има ли гарнитура или само силикон? Този който ще отваря двигателя се притеснява, че има някакви "дъгички" и трябва гарнитура - силокона нямало да държи(особенно зимата). Купих си комплект гарнитури(гумички и т.н.) на Teikin, но там няма гарнитура за картера. По принцип търся гарнитура само за картера по магазините, но исках и да ви попитам, ако някой има опит.

              Коментар


              • #8
                От: Малко въпроси за териос

                В каталога излиза,че има гарнитура.12151-87103, 12152-87102 това са оригин. номера

                Коментар


                • #9
                  От: Малко въпроси за Териос

                  На картера има две малки дъговидни гумени уплътнения. Иначе няма гарнитура която да обхваща цялата повърхност, само със силикон е.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34DA000.jpg
Прегледи:1
Размер:52.8 КБ
ID:5699051

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко въпроси за Териос

                    Някой няма ли да спомене нещо за возията, стабилността и окачването на тия тамагочита

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко въпроси за Териос

                      Първоначално публикуван от javkata Преглед на мнение
                      Някой няма ли да спомене нещо за возията, стабилността и окачването на тия тамагочита
                      Е ти от тамагочи каква возия очакваш? Като на кадилак?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко въпроси за Териос

                        Уж бях изчел де що има инфо за тази количка и вътрешно се бях подготвил да вози кофти ама чак пък толкова ....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко въпроси за Териос

                          Първоначално публикуван от javkata Преглед на мнение
                          Уж бях изчел де що има инфо за тази количка и вътрешно се бях подготвил да вози кофти ама чак пък толкова ....
                          Повози се на празна Фероза или Самурай, по възможност на задната седалка. После ще си промениш представата за твърда возия. Просто въпросното си има предназначение, геометрия и други дадености, които водят някои неща след себе си. Макар и без бавни, трудно би се сравнило с Голф Синхро дори, по много параметри. Ако го направят да вози меко ще мрънкаш че ще имаш чувството че ще се обърне на всеки завой и че се клати като пате.

                          Малко, здраво, с висок център на тежестта, значи такава возия. Ако искаш прилична возия - или кола, или нещо с размерите на паджеро/терано/фронтера, пак всяко с недостатъците си.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко въпроси за Териос

                            Ами всъщност да си призная до сега не съм се качвал на джип или джипо-подобно...проблема,който споделих е,че просто се държи прекалено нестабилно-териоса буквално танцува при преминаване през неравен асфалтов път(предишната ми кола се държеше по същия начин при неравен път и изпуснали 2 задни амортесьора) и при оглед на окачването ми казаха,че всичко е здраво.Затова и питах за мнения от останалите собственици...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко въпроси за Териос

                              Както казах - не сравнявай с обикновена кола, щото не е. Тясно, високо, и с други дадености по окачването е. А че амортисьорите ти може да не са съвсем в норма - може. Честно казано точно териос не съм карал, но по принцип малка кола с тия дадености си е скоклива.

                              Дали амортисьорите ти са в норма много лесно се преценява като минеш през легнал полицай или при рязко спиране до нула. Окачването трябва да се укроти максимум след 2 "лашкания" нагоре-надолу. Ако му трябват 3-4, амовете просто не са в норма.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X