Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Чип тунинг за и против

    Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
    Нищо вярно в приказките ти,освен че бензиновата нямаше турбина.Не го продадох заради икономии,продадох го защото дизела върви яко,което го нямаше при бензина(който беше в отлично здраве).И както казах не беше заради икономии,колата беше с газова уредба,сегашния ми дизел гори 6-7 на сто.Но да не отплесваме темата,за и против дизела.Аз за мен си знам отговора.
    Ами честито тогава! Той твоя ще е някой извънземен дизел! Със здраве да си го караш и със спестените пари да си купиш нещо хубаво!
    И като не е за икономии, защо не си купи турбинирана бензинова - та да видиш какво е вървене?!
    П.С. Не сме се отплеснали от темата. Колегата иска да прави от дизелово БМВ бегачка.
    Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 10-01-16, 10:24.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #47
      От: Чип тунинг за и против

      Кое е бегачка и кое не, е малко субективно. Факт е, че вървящи дизели има, факт е, че дори и състезания са печелили(помня точно BMW 320d, когато спечели на Льо Ман, после имаше още дизелови болиди и от Ауди и от Пежо, и в шампионата за туристически автомобили също, на Дакар и пр.). Също е вярно, че може да се тунинговат, кога по-успешно, кога не, и да имат подобрени характеристики. Разхода в литри също им е много добър и слабо се променя след вдигане на мощността, ако и начина на експлоатация не се промени коренно. Подобрената литрова мощност, обикновено означава и намален специфичен разход на гориво, поне до достигане на режимите на димно горене.
      А колко точно се влияе на ресурса в отделните случаи не се знае, затова и не е хубаво да се прекалява. Също така и от гледна точка на екологията, тоя тип тунинг в гаражни условия, не би трябвало да съществува. Вероятно биха останали само големите тунинг фирми от сорта на AMG, Brabus, Alpina, OPC и подобни, които могат да направят и сертифицират призведенията си спрямо екостандартите.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #48
        От: Чип тунинг за и против

        Винаги ми е било интересно как без да се познава човека,и се започва едно съветване,поучаване и т.н.Повярвай ми,виждал съм какво означава вървенето на туррбиниран бензин.
        Имал съм турбо бензин,1.8 150 коня на ваген и Фиат Пунто-пак турбо бензин,напълно технически изправни.Така че не ме съветвай,ако обичаш да си купувам.Само спамим темата.
        Аз не карам с големи скорости,минах го този период,просто искам както карам със 100 зад някой камион,и без да свалям предавки,да намачкам газта и колата да се изстреля......А и както казах,всеки си знае сам за себе си.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #49
          От: Чип тунинг за и против

          Словесна престрелка в стил "Защото чипът ми, е по-голям от чипът ти". Мания...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #50
            От: Чип тунинг за и против

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Винаги ми е било интересно как без да се познава човека,и се започва едно съветване,поучаване и т.н.Повярвай ми,виждал съм какво означава вървенето на туррбиниран бензин.
            Имал съм турбо бензин,1.8 150 коня на ваген и Фиат Пунто-пак турбо бензин,напълно технически изправни.Така че не ме съветвай,ако обичаш да си купувам.Само спамим темата.
            Аз не карам с големи скорости,минах го този период,просто искам както карам със 100 зад някой камион,и без да свалям предавки,да намачкам газта и колата да се изстреля......А и както казах,всеки си знае сам за себе си.
            Туй и ти не го вярваш..., ама карай! Дет' казва бат Сачмо: "Айде със здраве!"
            П.С. Между другото - някой знае ли нещо за тоз последния? Отдавна време не се е явявал тука, а последният път беше с лоши новини.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #51
              От: Чип тунинг за и против

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Кое е бегачка и кое не, е малко субективно. Факт е, че вървящи дизели има, факт е, че дори и състезания са печелили(помня точно BMW 320d, когато спечели на Льо Ман, после имаше още дизелови болиди и от Ауди и от Пежо, и в шампионата за туристически автомобили също, на Дакар и пр.). Също е вярно, че може да се тунинговат, кога по-успешно, кога не, и да имат подобрени характеристики. Разхода в литри също им е много добър и слабо се променя след вдигане на мощността, ако и начина на експлоатация не се промени коренно. Подобрената литрова мощност, обикновено означава и намален специфичен разход на гориво, поне до достигане на режимите на димно горене.
              А колко точно се влияе на ресурса в отделните случаи не се знае, затова и не е хубаво да се прекалява. Също така и от гледна точка на екологията, тоя тип тунинг в гаражни условия, не би трябвало да съществува. Вероятно биха останали само големите тунинг фирми от сорта на AMG, Brabus, Alpina, OPC и подобни, които могат да направят и сертифицират призведенията си спрямо екостандартите.
              Аха, докато не са почнали да слагат дизели на ферарита, ламборджинита, бугатита и прочее...
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #52
                От: Чип тунинг за и против

                Доста мои колеги го правят на дизелови коли и казват,че няма разлика в
                разхода на гориво.Аз съм скептично настроен!Вярно върви повече,но за
                разхода?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #53
                  От: Чип тунинг за и против

                  А ЗАЩО трябва да върви повече и да е с по-малък разход? Моят опит(втора кола ми е с ремап по ЕКУ) сочи, че приемам фактът, че върви повече със същият или леко завишен разход(спрямо даденият по каталог, който НЕ е ВЕРЕН по принцип) на гориво.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Чип тунинг за и против

                    Сметките ни от два лични (на жена ми и моето) Ленд Ровъра Диско 2, Тд5, нейния е 138 к.с., а моя с чип - около 170 к.с., имаха среден разход, сметнат за по 50000 км (градско, шосе и лек до среден офф) = 9/100. Моят вървеше чувствително по-добре, особено при ускорение, катерене на височини и на 5-та.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Чип тунинг за и против

                      Аз също лично съм отчитал, че разлика по-скоро няма. Обяснението е просто - повишената мощност се ползва кратковременно при ускоряване и на участъци с голямо пътно съпротивление. При равномерно движение(приблизително равномерно), по сравнително равни пътища, с нормални скорости, си се ползва същата мощност и същото гориво независимо с чип или не. Отделно в режимите, които чипът позволява над стандартните, понякога специфичния разход на гориво е по-нисък от възможния със стандартни настройки(КПД е по-голям). И това е логично, тъй като се ползва по-голяма част от енергията губена с отработилите газове през турбото. (При чипосването, често се вдига налягането на свръхпълнене). КПД се повишава до момента в който започва да се влошава смесообразуването и се стига до димно горене.
                      Така че, в някои режими просто се избягва превключването на по-ниска предавка, двигателя работи с по-ниски обороти, по-голямо натоварване и по-висок КПД.
                      Естествено ако има голяма разлика в експлоатацията преди и след чипа или примерно се кара винаги на макс, разлика в разхода ще има.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Чип тунинг за и против

                        При тия работи отправната точка е повишаване на кол. впръскано гориво за ед. време. В определени режими. Дали ще има понижаване, или увеличаване на разхода всеки може сам да прецени, все пак сме големи хора.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Чип тунинг за и против

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          При тия работи отправната точка е повишаване на кол. впръскано гориво за ед. време. В определени режими. Дали ще има понижаване, или увеличаване на разхода всеки може сам да прецени, все пак сме големи хора.
                          Към това добавяме и налягане на въздуха (дискусията е за турбо-дизел) и аванс (момент на впръскване).
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Чип тунинг за и против

                            На Ферари вече има!!!
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #59
                              От: Чип тунинг за и против

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              На Ферари вече има!!!
                              Да бе, с ВМ

                              http://www.petrol-head.com/2005/06/15/the-ferrari-die/
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Чип тунинг за и против

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                                Аха, докато не са почнали да слагат дизели на ферарита, ламборджинита, бугатита и прочее...
                                Имах предвид този пост.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X