Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чип тунинг за и против

    Пусти данъци и ,,еколози".
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Чип тунинг за и против

      Мен ме кефи ремaп зaщото нa някой коли можеш дa промениш процентно колко дa рaботи ЕГР .Кaрaл съм с чип нa сузукито 1.5дци и го изхвърлих ,товa е нaй голямaтa глупост която съм слсгaл нa джипa.Кaто се прaви ремaп aко този който е пипa знaе кaкво прaви се получaвa нaистинa по голям въртящ момент но и почвa здрaво дa пуши при рязки нaтовaрвaния.Нямa кaк дa се изкaрa повече силa и от aспухa дa не излизa нищо кaкто при щaтните нaстройки.Минaлaтa годинa прaвих ремaп нa три дизелa,дци,хди и сди.В зaвисимост от годинaтa и от компa някой сa много гaдни и не позволввaт пипaне нa ЕГР,дци е 1.5 65кс и е мъртвец голям с много мъкa се вaди нещо.При хди 1.4 с комп сименс от 2009 е пaк мъкa голямa тaм от 54кс щaтни се получи мaлкa промянa но ЕГР е непокорим ,с други хитрини се зaтaпвa но не нa 100% .Нaй ми допaдa цди 2.2 нa бенц ,без дa влизa в критични се вaдят 50кс и 80 нм тоест от 90 нa 140кс и 240-320нм .При тоя aвтомобил се удължи и предaвaтелното число с 10-13% и рaзходa остaнa същия ,много добре и дойде нa колицaтa че тия 2 тонa прaзнa с 90кс си е мъкa .И при трите aвтомобилa рaзходa е същия дори при внимaтелно кaрaне(се едно нямaм спирaчки) гори по мaлко.
      поздрaви

      Коментар


      • #33
        От: Чип тунинг за и против

        С пушенето не съм изцяло съгласен. Пример веднага : A6 4f 3.0 tdi CDYA двигател. Ремапната на 280 кс, премахнати EGR,вихрови клахи, катализатори и DPF - няма и помен от пушене при "сръчкване" на газта. Излишно е да казвам,че автомобила стана коренно различен от към динамика.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #34
          От: Чип тунинг за и против

          Предавателното число.... с ремап...

          Коментар


          • #35
            От: Чип тунинг за и против

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Предавателното число.... с ремап...
            Ти остави ама не се увеличило, а удължило

            А бе, брат ми, твоето предавателно число по-дълго ли е от моето?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Чип тунинг за и против

              Предполaгaм A6 с 3.0 тди имa и Дпф или Фaп ,зa товa нямa пушилки.Тия мойте дизелaци сaмо имaт нормaлен кaтaлизaтор и зaдно гърне без средно,при бенцa имa повече но пaк не е кaто при едно Виaно.
              При сузукито първия месец след ремaпa зaдния кaпaк беше винaги черен,нa бялa колa се виждa много добре товa явление,след инстaлирaне нa интерколер мaлко се промени но винaги ще имa сaжди.
              Нямa дa зaбрaвя нa последния динaмометричен стенд пред мен имaше един млaдеж с еднa ибицa 2.0 тди щaтно 140кс но със сменено турбо кулер и незнaмси кaкво още беше стигнaл 250кс и почти 500нм,стрaшен пушилник беше тaзи колa .Целтa беше товa чудо дa не пуши и дa се нaпрaви рaвномерно подaвaнето нa всичките тия нютони възможно в по голям диaпaзон ,скоростите уж издържaли тия дяволий но в тaзи колa нaдежностa не е вaжнa кaзaхa ,кaто се счупи се прaви .
              Поздрaви

              Коментар


              • #37
                От: Чип тунинг за и против

                Винаги съм се чудил как се съчетават двете думи дизелова бегачка Като направиш един дизел много да върви той вече не е икономичен . От там се губи целия смисъл от дизеловия двигател . Искаш колата ти много да върви купуваш си я с мощен бензинов двигател и си караш .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Чип тунинг за и против

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Винаги съм се чудил как се съчетават двете думи дизелова бегачка..
                  Ето така, примерно



                  Че е и Мерседес, че е и комби...

                  бялото е от гумите, черното е от нафтата..
                  Дърта 123-ка, с турбина от Скания..
                  Липсващия десен фар е въздухозаборника.

                  Яка бегачка, нали?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чип тунинг за и против

                    Съвременните дизели не са като някой стар мотокар.Повярвай,вървят и то много.Карах бензинова кола,но като се качих за проба на дизел същите кубици.........ами продадох бензиновата и си взех едно дизелово ''невървящо''комби със шест скорости.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чип тунинг за и против

                      Вени, не че нещо ама баш на 123 дизел като заваря газта в София и някъде към Пазарджик почва да доближава стоте
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чип тунинг за и против

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Вени, не че нещо ама баш на 123 дизел като заваря газта в София и някъде към Пазарджик почва да доближава стоте
                        Шегуваш се. Няма толкова бързо 123...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чип тунинг за и против

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Шегуваш се. Няма толкова бързо 123...
                          Това е щото нема чип... за тоя модел...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чип тунинг за и против

                            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                            Съвременните дизели не са като някой стар мотокар.Повярвай,вървят и то много.Карах бензинова кола,но като се качих за проба на дизел същите кубици.........ами продадох бензиновата и си взех едно дизелово ''невървящо''комби със шест скорости.
                            Аха, ама пропускаш да кажеш, че дизела е бил турбиниран, а бензина - не. И едва ли са били на еднакъв пробег.
                            Продал си бензиновата и си купил дизелова заради ИКОНОМИИ!
                            Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 09-01-16, 22:35.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чип тунинг за и против

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Ето така, примерно



                              Че е и Мерседес, че е и комби...

                              бялото е от гумите, черното е от нафтата..
                              Дърта 123-ка, с турбина от Скания..
                              Липсващия десен фар е въздухозаборника.

                              Яка бегачка, нали?
                              Чакай сега говорим за серийни автомобили и смисъла дизелов автомобил да го правим бегачка . Мерцедес 123 с мотор 200/240 е мъртъв по рождение . С петака 300 Д си върви съвсем прилично . Моя беше такъв и като го купих го купувах с ясното съзнание какво да очаквам от този мотор и не съм се опитвал да му променям заводските параметри .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чип тунинг за и против

                                Нищо вярно в приказките ти,освен че бензиновата нямаше турбина.Не го продадох заради икономии,продадох го защото дизела върви яко,което го нямаше при бензина(който беше в отлично здраве).И както казах не беше заради икономии,колата беше с газова уредба,сегашния ми дизел гори 6-7 на сто.Но да не отплесваме темата,за и против дизела.Аз за мен си знам отговора.
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X