Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чип тунинг за и против

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Да не говорим че има разни пинизи които създават усещането за "много вървене", но да не се отплесваме...
    Ми да, махаме ограничителя на въртящ момент на първа втора трета и колата става самолет
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Чип тунинг за и против

      Автомобила който карам всеки ден е 3 литров дизел 292кс. и 600нм/вм. От тази година същия този "кошник" със същия мотор се предлага във версия 306 кс. и 700нм..... Кажете ми вие това не е ли чип тунинг па макар и заводски.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #18
        От: Чип тунинг за и против

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Автомобила който карам всеки ден е 3 литров дизел 292кс. и 600нм/вм. От тази година същия този "кошник" със същия мотор се предлага във версия 306 кс. и 700нм..... Кажете ми вие това не е ли чип тунинг па макар и заводски.
        Въпроса и отговора е, .... защо да не го кача на диното и да получа това което получават тазгодишните собственици. Защо да трябва да страдам от липсата на едни +100нм. Всеки производител се е застраховал и това е причината да има толкова много тунинг ателиета.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #19
          От: Чип тунинг за и против

          Напоследък се застраховат заради екологията. Новия мотор със сигурност има и други промени, за да спази същите изисквания. А ателиета има, щото още не са се сетили да се борят с тоя тип тунинг като незаконен, какъвто всъщност най-често е.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Чип тунинг за и против

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Подобни твърдения винаги са ме изпълвали с умиление.
            Както всички знаем, в развойните центрове на производителя работят само идиоти и олигофрени, и затова не могат достатъчно добре да оптимизират картите и работните режими. Задължително оставят мегдан за понижаване на разхода, за да може някой "мапер" да се тупне в гърдите, колко бил в час видиш ли...
            Имах рено лагуна 1,9 дци.Смених турбо с ново-оригинално и автомобила започна давлиза в авариен режим. Закарах го в промобил. Настройваха нещо, но не се получи. При изкачване с висока скорост отново влизаше в авариен режим. Тогава ми предложиха ако не държана еко норми да променят софта през ОБД. Отпадна ограничението на макс обороти на двг. и макс скорост. Забравих какво е авариен режим. Преди време бях постнал снимка на макс. някъде тук във форума. Карах автомобила още около 75 000 км. Продадох го с износен двг, разпръсквачи и спирачни дискове, но без проблеми заради които да остави някого на пътя.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Чип тунинг за и против

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Подобни твърдения винаги са ме изпълвали с умиление.
              Както всички знаем, в развойните центрове на производителя работят само идиоти и олигофрени, и затова не могат достатъчно добре да оптимизират картите и работните режими. Задължително оставят мегдан за понижаване на разхода, за да може някой "мапер" да се тупне в гърдите, колко бил в час видиш ли...
              Абсолютно споделянм мнението ти. Тия инженери от развойните центрове ряпа да ядат. Ремапа се прави за опредлена цел, а не за ежедневна употреба. Ако ще се състезаваш - определено - дори задължително, но от келешлък - определено -не. И не слушай , какво ти казват експериментаторите. Намаляване на разхода на гориво, повишаване на мощността и прочие за сметка на ресурса на автомобила. Всяка промяна води да намаляване на ресурса на тяговата система. Ако си експриментатор - действай.

              Да не говорим ,че съвременните автомобили вече се проектират от "счетоводители" и всички детаили са изпилени на максимум със сложни симулативни програми, едвам се държат да остискат 100Ккм. , а ти искаш да им съкратиш още повече живота.
              Последно редактирано от stilnik; 07-01-16, 20:08.

              Коментар


              • #22
                От: Чип тунинг за и против

                Всеки гледа от своята камбанария. Крайните мнения в случая са ....без коментар
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #23
                  От: Чип тунинг за и против

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Автомобила който карам всеки ден е 3 литров дизел 292кс. и 600нм/вм. От тази година същия този "кошник" със същия мотор се предлага във версия 306 кс. и 700нм..... Кажете ми вие това не е ли чип тунинг па макар и заводски.
                  Едва ли някой може да каже. Моето мнение е, че без да се прегледат внимателно железариите на двигателя, няма как да се знае.
                  Темата за "чип-тунинг" се обсъжда за пореден път тук. В някоя от предишните, бях качвал страничка от фирмена документация на "екологичната фирма" в която обясняваха разликите между 1.9 TDI 105 к.с. и 131.к.с. Беше написано съвсем ясно, 131 к.с. е направен на базата на 105 к.с., но някаква част от детайлите са по-здрави в по-мощната версия. Съответно, тя е с друга турбина, инжектори с по-голям дебит и не помня какво още.
                  В тоя аспект, това не е чип тунинг. Това е друг агрегат.

                  Постовете ми в темата нямат за цел да отказват някого, да не прави подобни интервенции по автомобила си. Нямат за цел и да "плюят" по тоя начин за модификация.
                  Единствената цел е, маааалко да се свалят розовите очила, за да може от време на време да се поглежда и над тях...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чип тунинг за и против

                    Аз мисля също,че трябва да е кадърно направено чипосването,за да няма проблеми.После много ще зависи от шофьора.С или без чип,ако кара на лимита може да съсипе един автомобил и за няколко месеца.Ако шофира динамично,но без да прекалява с оборотите и вихрените ускорения,мисля че е вероятно и да няма проблеми.Просто не трябва постоянно да се възползва от повечето коне,а рядко-например при изпреварване.Производителите произвеждат един двигател с 3 различни мощности,и разликата в цената е " мааалко " по-висока,отколкото им излизат на тях доработките.Просто имат потенциално повече клиенти от различни сегменти,с различни желания.За какво да изстискват до край един двигател,когато могат да доят кравата много по-дълго време.Понякога и няколко поколения на даден модел автомобил.За чипосването-а и излишните пари у населението трябва да движат икономиката

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чип тунинг за и против

                      Винаги съм се чудил, толкова ли е трудно да има готови чипове за даден модел МПС, като въпросния чип да си има вградени 3 режима, заводския, икономичен и спортен режим, така по всяко време според нуждата, натискаш съответния режим и си ти? Или не е толкова просто, както звучи

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чип тунинг за и против

                        Ами не е.

                        Подобни неща има по някои газови уредби. Ама са доста афиф.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чип тунинг за и против

                          Подобно нещо съм срещал в един Туарег и една Х6-ца
                          има си избор на режим от компютъра, който режим е свързан освен с работата на мотора и скоростите и с окачването.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чип тунинг за и против

                            Заводски може (макар че пак е афиф).

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чип тунинг за и против

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Винаги съм се чудил, толкова ли е трудно да има готови чипове за даден модел МПС, като въпросния чип да си има вградени 3 режима, заводския, икономичен и спортен режим, така по всяко време според нуждата, натискаш съответния режим и си ти? Или не е толкова просто, както звучи
                              Ми освен че не, го има в доста коли, примерно в това дето търкалям всеки ден. Е има два, но това идеята - един за возене и един за каране. Имаше и в последната ми алфа дето е разработка хиляда и балканската )) Ама айде там Джузепе Бусо е гениален.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чип тунинг за и против

                                Ясен правилно написа, че в завода се правят всякакви компромиси. Настройките на двигател за максимална мощност се различават значително от такива за екология и икономия на гориво. Чип тунинга не е мираж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X