Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 69

Тема: Чип тунинг за и против

Публикации
    654
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Чип тунинг за и против

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Подобни твърдения винаги са ме изпълвали с умиление.
    Както всички знаем, в развойните центрове на производителя работят само идиоти и олигофрени, и затова не могат достатъчно добре да оптимизират картите и работните режими. Задължително оставят мегдан за понижаване на разхода, за да може някой "мапер" да се тупне в гърдите, колко бил в час видиш ли...
    Абсолютно споделянм мнението ти. Тия инженери от развойните центрове ряпа да ядат. Ремапа се прави за опредлена цел, а не за ежедневна употреба. Ако ще се състезаваш - определено - дори задължително, но от келешлък - определено -не. И не слушай , какво ти казват експериментаторите. Намаляване на разхода на гориво, повишаване на мощността и прочие за сметка на ресурса на автомобила. Всяка промяна води да намаляване на ресурса на тяговата система. Ако си експриментатор - действай.

Да не говорим ,че съвременните автомобили вече се проектират от "счетоводители" и всички детаили са изпилени на максимум със сложни симулативни програми, едвам се държат да остискат 100Ккм. , а ти искаш да им съкратиш още повече живота.
    Последно редактиран от stilnik ; 07-01-16 в 20:08

Публикации
    696
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

Всеки гледа от своята камбанария. Крайните мнения в случая са ....без коментар
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

Място
    София
    Публикации
    3,393
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на kokocholi Преглед на публикациите
    Автомобила който карам всеки ден е 3 литров дизел 292кс. и 600нм/вм. От тази година същия този "кошник" със същия мотор се предлага във версия 306 кс. и 700нм..... Кажете ми вие това не е ли чип тунинг па макар и заводски.
    Едва ли някой може да каже. Моето мнение е, че без да се прегледат внимателно железариите на двигателя, няма как да се знае.
    Темата за "чип-тунинг" се обсъжда за пореден път тук. В някоя от предишните, бях качвал страничка от фирмена документация на "екологичната фирма" в която обясняваха разликите между 1.9 TDI 105 к.с. и 131.к.с. Беше написано съвсем ясно, 131 к.с. е направен на базата на 105 к.с., но някаква част от детайлите са по-здрави в по-мощната версия. Съответно, тя е с друга турбина, инжектори с по-голям дебит и не помня какво още.
    В тоя аспект, това не е чип тунинг. Това е друг агрегат.

Постовете ми в темата нямат за цел да отказват някого, да не прави подобни интервенции по автомобила си. Нямат за цел и да "плюят" по тоя начин за модификация.
    Единствената цел е, маааалко да се свалят розовите очила, за да може от време на време да се поглежда и над тях...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Публикации
    365
    Точки (при гласуване)
    6

Аз мисля също,че трябва да е кадърно направено чипосването,за да няма проблеми.После много ще зависи от шофьора.С или без чип,ако кара на лимита може да съсипе един автомобил и за няколко месеца.Ако шофира динамично,но без да прекалява с оборотите и вихрените ускорения,мисля че е вероятно и да няма проблеми.Просто не трябва постоянно да се възползва от повечето коне,а рядко-например при изпреварване.Производителите произвеждат един двигател с 3 различни мощности,и разликата в цената е " мааалко " по-висока,отколкото им излизат на тях доработките.Просто имат потенциално повече клиенти от различни сегменти,с различни желания.За какво да изстискват до край един двигател,когато могат да доят кравата много по-дълго време.Понякога и няколко поколения на даден модел автомобил.За чипосването-а и излишните пари у населението трябва да движат икономиката

Място
    София
    Публикации
    2,477
    Точки (при гласуване)
    10

Винаги съм се чудил, толкова ли е трудно да има готови чипове за даден модел МПС, като въпросния чип да си има вградени 3 режима, заводския, икономичен и спортен режим, така по всяко време според нуждата, натискаш съответния режим и си ти? Или не е толкова просто, както звучи
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,263
    Точки (при гласуване)
    60

Ами не е.

Подобни неща има по някои газови уредби. Ама са доста афиф.
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

mmtrance е офлайн
    Филип Михайлов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,449
    Точки (при гласуване)
    12

Подобно нещо съм срещал в един Туарег и една Х6-ца
    има си избор на режим от компютъра, който режим е свързан освен с работата на мотора и скоростите и с окачването.
    Вива (Liebherr4eto)- Ми ако динята е 90% вода, а човек е 75% вода, може да се сметне човека колко % диня е.
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,263
    Точки (при гласуване)
    60

Заводски може (макар че пак е афиф).
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    17,983
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Винаги съм се чудил, толкова ли е трудно да има готови чипове за даден модел МПС, като въпросния чип да си има вградени 3 режима, заводския, икономичен и спортен режим, така по всяко време според нуждата, натискаш съответния режим и си ти? Или не е толкова просто, както звучи
    Ми освен че не, го има в доста коли, примерно в това дето търкалям всеки ден. Е има два, но това идеята - един за возене и един за каране. Имаше и в последната ми алфа дето е разработка хиляда и балканската )) Ама айде там Джузепе Бусо е гениален.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Публикации
    1,726
    Точки (при гласуване)
    13

Ясен правилно написа, че в завода се правят всякакви компромиси. Настройките на двигател за максимална мощност се различават значително от такива за екология и икономия на гориво. Чип тунинга не е мираж.

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,459
    Точки (при гласуване)
    15

Пусти данъци и ,,еколози".
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

Място
    Spain
    Публикации
    1,978
    Точки (при гласуване)
    16

Мен ме кефи ремaп зaщото нa някой коли можеш дa промениш процентно колко дa рaботи ЕГР .Кaрaл съм с чип нa сузукито 1.5дци и го изхвърлих ,товa е нaй голямaтa глупост която съм слсгaл нa джипa.Кaто се прaви ремaп aко този който е пипa знaе кaкво прaви се получaвa нaистинa по голям въртящ момент но и почвa здрaво дa пуши при рязки нaтовaрвaния.Нямa кaк дa се изкaрa повече силa и от aспухa дa не излизa нищо кaкто при щaтните нaстройки.Минaлaтa годинa прaвих ремaп нa три дизелa,дци,хди и сди.В зaвисимост от годинaтa и от компa някой сa много гaдни и не позволввaт пипaне нa ЕГР,дци е 1.5 65кс и е мъртвец голям с много мъкa се вaди нещо.При хди 1.4 с комп сименс от 2009 е пaк мъкa голямa тaм от 54кс щaтни се получи мaлкa промянa но ЕГР е непокорим ,с други хитрини се зaтaпвa но не нa 100% .Нaй ми допaдa цди 2.2 нa бенц ,без дa влизa в критични се вaдят 50кс и 80 нм тоест от 90 нa 140кс и 240-320нм .При тоя aвтомобил се удължи и предaвaтелното число с 10-13% и рaзходa остaнa същия ,много добре и дойде нa колицaтa че тия 2 тонa прaзнa с 90кс си е мъкa .И при трите aвтомобилa рaзходa е същия дори при внимaтелно кaрaне(се едно нямaм спирaчки) гори по мaлко.
    поздрaви

Brazer е офлайн
    Вълчо Тюркеджиев
    Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    Кърджали / София,Младост 2
    Публикации
    487
    Точки (при гласуване)
    10

С пушенето не съм изцяло съгласен. Пример веднага : A6 4f 3.0 tdi CDYA двигател. Ремапната на 280 кс, премахнати EGR,вихрови клахи, катализатори и DPF - няма и помен от пушене при "сръчкване" на газта. Излишно е да казвам,че автомобила стана коренно различен от към динамика.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

Място
    Пловдив
    Публикации
    7,738
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    29

Предавателното число.... с ремап...
    LZ1VEN Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.
    Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
    Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car
    Driving experience - since 1976

Място
    София
    Публикации
    17,983
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Предавателното число.... с ремап...
    Ти остави ама не се увеличило, а удължило

А бе, брат ми, твоето предавателно число по-дълго ли е от моето?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:

Място
    Spain
    Публикации
    1,978
    Точки (при гласуване)
    16

Предполaгaм A6 с 3.0 тди имa и Дпф или Фaп ,зa товa нямa пушилки.Тия мойте дизелaци сaмо имaт нормaлен кaтaлизaтор и зaдно гърне без средно,при бенцa имa повече но пaк не е кaто при едно Виaно.
    При сузукито първия месец след ремaпa зaдния кaпaк беше винaги черен,нa бялa колa се виждa много добре товa явление,след инстaлирaне нa интерколер мaлко се промени но винaги ще имa сaжди.
    Нямa дa зaбрaвя нa последния динaмометричен стенд пред мен имaше един млaдеж с еднa ибицa 2.0 тди щaтно 140кс но със сменено турбо кулер и незнaмси кaкво още беше стигнaл 250кс и почти 500нм,стрaшен пушилник беше тaзи колa .Целтa беше товa чудо дa не пуши и дa се нaпрaви рaвномерно подaвaнето нa всичките тия нютони възможно в по голям диaпaзон ,скоростите уж издържaли тия дяволий но в тaзи колa нaдежностa не е вaжнa кaзaхa ,кaто се счупи се прaви .
    Поздрaви

Място
    София
    Публикации
    14,051
    Точки (при гласуване)
    32

Винаги съм се чудил как се съчетават двете думи дизелова бегачка Като направиш един дизел много да върви той вече не е икономичен . От там се губи целия смисъл от дизеловия двигател . Искаш колата ти много да върви купуваш си я с мощен бензинов двигател и си караш .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    Пловдив
    Публикации
    7,738
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Винаги съм се чудил как се съчетават двете думи дизелова бегачка..
    Ето така, примерно

Че е и Мерседес, че е и комби...

бялото е от гумите, черното е от нафтата..
    Дърта 123-ка, с турбина от Скания..
    Липсващия десен фар е въздухозаборника.

Яка бегачка, нали?
    LZ1VEN Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.
    Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
    Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car
    Driving experience - since 1976

Място
    Крън
    Публикации
    786
    Точки (при гласуване)
    8

Съвременните дизели не са като някой стар мотокар.Повярвай,вървят и то много.Карах бензинова кола,но като се качих за проба на дизел същите кубици.........ами продадох бензиновата и си взех едно дизелово ''невървящо''комби със шест скорости.
    Suzuki DR-Z400E
    Suzuki Vitara
    Всичко с ''рошави''гуми!

Място
    София
    Публикации
    17,983
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Вени, не че нещо ама баш на 123 дизел като заваря газта в София и някъде към Пазарджик почва да доближава стоте

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. 2.5VM - за/против
    От quadra във форум JEEP
    Отговори: 175
    Последно мнение: 29-01-16, 17:34
  2. Чип тунинг: за и против
    От skunk във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 131
    Последно мнение: 13-04-15, 19:43
  3. За и против GPS.
    От giorgio във форум Стъргало (общи приказки)
    Отговори: 92
    Последно мнение: 18-09-09, 09:25
  4. Против лова съм!
    От banjo във форум Лов и риболов
    Отговори: 8
    Последно мнение: 20-08-07, 12:08

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •