Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5VM - за/против

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.5VM - за/против

    Мод: Темата произхожда от тук.

    Моето скромно мнение е че 2.5VM не предразполага към пестене на пари, особено в състоянието в което пристигат в България... Тъжния факт е че този двигател е толкова проблемен че преките и непреките експлоатационни разходи надвишават тези на Гранд с 5.2 до към 2 пъти....
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-01-16, 16:44.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

    Честно казано не знам какво очаквате от предкамерен дизел с обикновено турбо и обороти под 1800-2000. Въпросния си е немощен по принцип, a турбото започва да се обажда на нещо към 1800, а истински започва да работи на 2000 и нагоре.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

      Не ми е първи джип, та имам някакво виждане как трябва да върви кола с турбина с тези килограми и черокито определено не върви както трябва.Лошото е,че за да влезе в някакъв приличен вървеж пада мнооого игра,питане и разбира се проба-грешка.А аз както вече уточних нямам гараж и работите ми се получават още по бавно.

      Коментар


      • #4
        От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

        Това че имало турбина, не може да е критерий за нищо, освен че има турбина...
        Казано съвсем общо, "вървенето" зависи от други параметри, сред които, въртящия момент на двигателя и как е разпределен той спрямо оборотите.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

          Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
          Не ми е първи джип, та имам някакво виждане как трябва да върви кола с турбина с тези килограми и черокито определено не върви както трябва.Лошото е,че за да влезе в някакъв приличен вървеж пада мнооого игра,питане и разбира се проба-грешка.А аз както вече уточних нямам гараж и работите ми се получават още по бавно.
          Моето скромно мнение от позицията, че имам същата джипка от 2008г. и ме е закарала къде ли не, за разлика от принципните изказвания на колеги по-горе.И най-вече отново прокрадващите се оплювания по този двигател.
          Не разбрах откъде си,но ако си от София може да се свържеш с мен да го пробваш и сравниш.
          Иначе-минал съм през същите терзания за умна дюза. Говорил съм с GUN преди време като имах проблем.Вече не се занимава с това.Не става с мултицет замерването.Моето решение бе-първо замерване с осцилоскоп при един от колегите оттук /който не пише отдавна/,демонтаж ,рециклиране, монтаж , контролно замерване.Обща сума -в порядъка на около 250 лв. Алтернативно решение-нова, стойността бе над 1000 лв. За тези години-еднократна интервенция.
          Терзания за турбината-проверена на Военна рампа за луфтове,оказаха се в допуските.
          При горните условия:
          Вървеж-джипката се кара ежедневно от мен или колеги, предимно градско, в София, в задръствания и прочее.Има си някой особености на управление в тези условия - като примерно да тръгваш от втора по светофарите да не губиш темпо с предавките и т.н. Върви много добре и адекватно за градски условия.
          Извънградско- също, като сработи ефективно турбината някъде над 1700.Трябва да се внимава да се държи в обороти.Повече от 130 ми се струва неразумно , поради съобразяването да не развърта дълго над 3000 оборота.Отделно шума вътре е доста по моите разбирания.
          Каране по черно-представя се достатъчно добре в условията които ми трябват-обикновено изровени горски пътища.Пърпори нагоре с бавните без проблем.
          Липсва ми фултайма - не е добре за променливи условия на асфалтова настилка.
          Носи много-усилени са ресьорите, от колега оттук.
          Експлоатационни разходи-абсолютно приемливи за годините си-вече 17 ,ежедневното ползване и проходимостта си.При мен обикновено са свързани с биалетки,подгревни свещи,някое каре и подобни обичайни. Предполагам че и аз имам известен принос , защото дупки, тротоари,пънове и други препятствия ги взимам на абордаж без много да се замислям.
          Та...като си вкараш автомобила в ред, ще разбереш какво имаш.

          Коментар


          • #6
            От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

            Факт е, двигателя ако е наред има живец в него определено. Но пък че е бъгав също е факт....
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

              Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
              Не ми е първи джип, ...... нямам гараж и работите.....
              Споменал ли си от къде си?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                Не става с мултицет замерването..
                Бубина се мери баш с мултицет.Евтин.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                  От София съм.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                    Ако е виждал някой из нета колко ома трябва да е умната дюза да пише.За колата си намерих информация, при 20 градуса 100 ома.За черокито не намирам.
                    Последно редактирано от titko; 26-12-15, 21:46. Причина: допълване

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      Бубина се мери баш с мултицет.Евтин.
                      Само активната съставка на съпротивлението. Пълното - по друг начин. А то е функция и на честотата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                        Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
                        От София съм.
                        ....е тогава може да идваш в моя гараж да се самозадоволяваш......
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                          Добре де, помпата е Bosch, дюзата е Bosch, какви са тия хиляди левове, за които говорите? Тераното ми е със същите дюзи и помпа (корпуса е същия, вероятно разпръсквачите и налягането и са други) и умна дюза съм купувал чисто нова за под 300лв от Bosch. Не и ли се знае Bosch номера?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                            Само активната съставка на съпротивлението. Пълното - по друг начин. А то е функция и на честотата.
                            То друго освен простото съпротивление в покой не ти и трябва - ако то е в норма, и останалите неща са в норма. Затова и само него дават по книгите. Другото смислено мерене е формата на сигнала, точно с осцилоскоп. Ама е смислено ако си мерил доста дюзи и знаеш какво трябва да видиш при редовна дюза.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                              Пълно, празно, импеданс - ала-бала.

                              Ако е 100-110 ома - всичко е наред.
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X