Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5VM - за/против

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
    Абе каква профилактика на електрониката на VP44. Електроника , която се пече в течение на години .
    Електрониката се опича най-често в следствие на механичен проблем. Ако беше изчел темата щеше да го знаеш. По същата причина вездесъщата смяна на транзистор, ако изобщо се получи, кара от ден до пладне, защото не е отстранен проблема, а само симптомите, при това за кратко.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

      Андро , благодаря за топлите думи. То нали знаеш , краставите кучета и добрите специалисти се надушват.

      Поздрави и ЧНГ!

      Коментар


      • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Електрониката се опича най-често в следствие на механичен проблем. Ако беше изчел темата щеше да го знаеш. По същата причина вездесъщата смяна на транзистор, ако изобщо се получи, кара от ден до пладне, защото не е отстранен проблема, а само симптомите, при това за кратко.
        Някъде ми изчезна поста.

        Спарки , ама ти наистина ли мислиш така. Отварял ли си помпа с ПСГ15 или ПСГ16. Тук при нас е ежедневие, и искам да ти заявя , че тези с умрялите електоники са в перфектно механично състояние. Въобще , механиката е почти непробиваема , ако изключим авансаторното бутало. Но не то е причина за внезапната смърт на тези модели. Проблема е в изпичането на електрониката вследствие температурата, възрастта и вибрациите. А колкото до замяната на въпросният транзистор ,считам ,че това е едно плиативно решение, което съм заявил още в зората на въпросната тема/ ако не вярваш може да провериш - постовете са още там ,заедно с датите/. Но да не разводняваме темата и да не отекчаваме аудиторията.Все пак 4500 посещения по темата са за уважение.

        Поставеният от мен въпрос за въпросната помпа , беше в контекста на тезата за вътрешното напрежение в собствениците на возила с ВМ мотори. - а тя беше, напомням , че тяхното вълнение е в пъти по-малко от това на позвателите с въпросните помпи. Абсолютно сигурно е , че ВМ ще се прибере на собствен ход , дори и с дефектирала охладителна система, докато при въпросните си до там до където си стигнал. Не дай си боже да си в планината, и да ти падне батерията на телефона, пък и малшанс - да не си си взел и зарядното за него. Но са са случвали и такива неща.
        Последно редактирано от stilnik; 06-01-16, 11:58.

        Коментар


        • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

          Quadra, бях ти отговорил точка по точка в един по обширен пост, но не зная по какви причини не е публикуван. Както и да е . Много НО имам , ама втори път да пиша едно и също нещо , ми е малко досадно. Ако се реша довечера да пиша - ще разбереш моите аргументи.

          Коментар


          • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

            Значи колегата stilnik е може би най върлия привърженик (мазохист)на модела и даже се е принудил да стане Велик майстор на VM! Явно нуждата го е принудила и предполагам багажника му е пълен с инструменти и части,затова е спокоен при пътуванията си. Те етествено са свързани с постоянно наблюдение на температурата на мотора и оборотомера до 2500. Е това ако го наричаш спокойствие,евала! А за заварката на газта,естествено се направи че не разбра,но не му се сърдя-разбирам го.

            Коментар


            • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

              Не е точно така... Той е приел главите за консуматив, има знанията и уменията да прави ремонтите сам и сметката му излиза. А и сравнява цените с цените по ремонтите на електронни ГНП и съвременните дизелови горивни системи, с което се занимава. Така погледнато, мнението му е съвсем разбираемо. А и на практика, в комбинацията с Гранд Чероки няма много алтернативи с този вид гориво, ниво на оборудване, системи на задвижване и в този ценови клас.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                Драги съфорумци, изумен съм колко много заяждащи и глупави постове има наоколо. Те и цялостният начин на развитие на тази тема, обрисуват какви сме като хора. Дори и хубавите и полезни неща, като този форум, могат да бъдат осрани подобаващо. Браво. Преди време, колегата Verter беше така разочарован и го разбирам. Обаче евала за ZJ-я му сега. Не сломявайте духа на хората бе пичове. Тук си помагаме или почиваме като четем/постваме и пием бира. Вие се заяждате. Мен ако питате, темата не помогна с нищо на човека,освен, че ни показа според отговорите, кой, какво възпитание има. Намирам темата за безполезна и подобни би тябвало да са в Recycle bin - а.

                Коментар


                • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                  Някой вече спомня ли си заглавието на темата?...
                  Опитвате се да я направите емблематична, но не в смисъла за систематизирано инфо.Не е достойна за това,оплеска се здраво.Разбрах че караме говна, че сме мазохисти и прочие.Това не е дискусия, господа. Още по-малко полезна такава.На мен лично ми прилича на избиване на някакви комплекси.

                  Или модератор да я поразчисти и смени заглавието на надплюване по VM.Тук е модерно по дефолт отдавна.

                  Игнорират се мненията на малкото притежатели ,които реално притежаваме, караме и се оправяме с поддръжката на автомобили с VM.
                  Спомнете си , че и други колеги с VM се опитваха да пишат обективно и разумно , примерно Glinsky.А защо ли вече отдавна не се включват? Ми , заради горните причини.
                  За последно-не знам какво сте чули, недочули, или как сте експлоатирали /ако изобщо сте имали VM и в какво състояние сте го поддържали/,но моите лични обективни впечатления щото ми омръзна да чета глупости:
                  Двете ни VM-ски машини се експлоатират непрекъснато вече общо 12 години.При всякакви условия и натоварвания,без сериозен офроуд, за което не са и подготвени.С каравани, с големи тежести, по баири,по черно, зиме и лете,градско и извънградско.Статистиката от мен:
                  -проблеми от занемарена предишна поддръжка на едната машина-Но не и по двигатели и/или глави.Не съм засичал общ пробег -но минимума е над 140 000 км. общо.
                  Някои оттук пишещите са запознати от първа ръка.Друг въпрос е, че не можаха да диагностицират проблема , който бе много по -елементарен.Напразно се заподозря и разхвърля двигателя.Платиха се едни излишни пари заради чуждо незнание за правилният подход.
                  Това се случи само на едната машина.
                  -друг проблем ми бе ГНП- на същата машина, която всъщност бе за смяна на о-пръстени, но нещо се закучи доста време.На другата -нищо подобно. Явно е въпрос на конкретен агрегат.Тук точно stilnik ще го помоля да ми хвърли малко яснота на ЛС.
                  Масла по автомата, ръчката на другата, дифове,двигатели-сменявани навреме и с правилните-няма проблеми.
                  Толкоз от обективната статистика.За 12 години , мисля че не е мазохистко или лайняно.
                  Напрежение са ми създавали най-вече неправилните майстори, а не машините, защото всъщност диагностиката на проблема-е огромният проблем , гайкаджийството е лесното.Но,това за кое ли не е валидно.

                  Коментар


                  • От: Как работи мазането на турбината на 2,5дизел?

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Някой вече спомня ли си заглавието на темата?...
                    Опитвате се да я направите емблематична, но не в смисъла за систематизирано инфо.Не е достойна за това,оплеска се здраво.Разбрах че караме говна, че сме мазохисти и прочие.Това не е дискусия, господа. Още по-малко полезна такава.На мен лично ми прилича на избиване на някакви комплекси.

                    Или модератор да я поразчисти и смени заглавието на надплюване по VM.Тук е модерно по дефолт отдавна.

                    Игнорират се мненията на малкото притежатели ,които реално притежаваме, караме и се оправяме с поддръжката на автомобили с VM.
                    Спомнете си , че и други колеги с VM се опитваха да пишат обективно и разумно , примерно Glinsky.А защо ли вече отдавна не се включват? Ми , заради горните причини.
                    За последно-не знам какво сте чули, недочули, или как сте експлоатирали /ако изобщо сте имали VM и в какво състояние сте го поддържали/,но моите лични обективни впечатления щото ми омръзна да чета глупости:
                    Двете ни VM-ски машини се експлоатират непрекъснато вече общо 12 години.При всякакви условия и натоварвания,без сериозен офроуд, за което не са и подготвени.С каравани, с големи тежести, по баири,по черно, зиме и лете,градско и извънградско.Статистиката от мен:
                    -проблеми от занемарена предишна поддръжка на едната машина-Но не и по двигатели и/или глави.Не съм засичал общ пробег -но минимума е над 140 000 км. общо.
                    Някои оттук пишещите са запознати от първа ръка.Друг въпрос е, че не можаха да диагностицират проблема , който бе много по -елементарен.Напразно се заподозря и разхвърля двигателя.Платиха се едни излишни пари заради чуждо незнание за правилният подход.
                    Това се случи само на едната машина.
                    -друг проблем ми бе ГНП- на същата машина, която всъщност бе за смяна на о-пръстени, но нещо се закучи доста време.На другата -нищо подобно. Явно е въпрос на конкретен агрегат.Тук точно stilnik ще го помоля да ми хвърли малко яснота на ЛС.
                    Масла по автомата, ръчката на другата, дифове,двигатели-сменявани навреме и с правилните-няма проблеми.
                    Толкоз от обективната статистика.За 12 години , мисля че не е мазохистко или лайняно.
                    Напрежение са ми създавали най-вече неправилните майстори, а не машините, защото всъщност диагностиката на проблема-е огромният проблем , гайкаджийството е лесното.Но,това за кое ли не е валидно.

                    Адмирации , най-после някой да каже нещо смислено по темата ! +1 и за колегата GOGOxj и двамата сте прави , когато някой не може да реши даден проблем на някоя машина тя става боклук ......!
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • От: 2.5VM - за/против

                      Еди ,Еди ,не знаеш колко си прав братле

                      Коментар


                      • От: 2.5VM - за/против

                        Ами... VM 2.5 върши работа.
                        На всеки с гугъл му е ясно, че това е поредния срамен случай на фирмена политика. На последък стават все по-срамни.
                        На мен не ми е променил начина на каране (предимно "пенсионерски" по обществените пътища).
                        Факт е, че са доста разпространени, дори се купуват от хора (като мен), прочели многото негативни мнения преди това. Моя критерий за избор на xj беше друг, а дизелов двигател беше компромис. Въпреки, че нямам много оплаквания, предпочитам бензинов двигател.
                        Купих го за да се забавлявам от време на време, но придвижването до забавната част не е от най-забавните.
                        Глупаво е да се сравнява проходимостта, особено с други марки, двигателя е само един от многото фактори.
                        Относно охлаждането -> турските германци спират двигателя на мерцедеса след като се напълни резервоара Дали са с VM?

                        Според мен един от най-големите недостатъци е... търговците. Частите са с безумни цени. Мнение споделяно и в няколко чужди форума (британски, ЮАР-ски и австралийски, може би и много др.) Изобщо не разбирам защо монтьорите не се радват на толкова много проблемен двигател.
                        Добра и редовна поддръжка - полезна е и за по-малко капризни машини, но който я извършва стриктно е набеждаван за манияк.
                        Едва ли ще си купя дизелова кола, която ще харесвам, но наистина един от най-коментираните двигатели в съвременната история ми върши добра работа, въпреки че през повечето време повече от две гуми са излишни...

                        //Както ми е тръгнало ми остава само да чакам някой друг да започне да прави ел. джипки за да се сгъсти повече бозата с двигателите.

                        Коментар


                        • От: 2.5VM - за/против

                          Защото монтьорите също имат достоинство!
                          Все едно на пластичен хирург да му докарат дърта беззъба циганка и му кажат да я направи Памела Андерсън, пък като не стане да му кажат колко е некадърен.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • От: 2.5VM - за/против

                            Има и още една гледна точка

                            Въпреки всичко казано, трябва да се отбележи, че успях да се прибера на собствен ход с турбо висящо само на едната от трите си шпилки само с доливане на масло (Димата вече спомена за тоя случай). Също на собствен ход успях да отида при него, когато изкочиха прътовете на повдигачите ...два пъти Също веднъж останах без доста голяма част от тоците, но успях пак да се прибера на собствен ход, пушейки и тракайки

                            Та има и нещо идиотоустойчиво все пак в тоя двигател...но не е много. Чак когато съединителя се разпадна на парчета на морето, се прибирах с автобуса .

                            Като цяло Димата е прав - съобразявам се, че карам VM и доста го обгрижвам, за съжаление не винаги мога да си позволя оригинални части и подмяна на повредените неща... (балкан стар не помагат особено с техните космически цени). От друга страна, аз се съобразявам с абсолютно всяка кола, на която се кача. Хич и не ме грее марката, типа или каквото и да е...та не знам колко е значещо мнението ми. Независимо, бензинова или дизел, лична/служебна и т.н.

                            Дали бих го сменил със същия? Бих....ако намеря подходящата комбинация. Много е важно за тая кола да познаваш подходящи майстори. Не е от колите, с които влизаш в кой и да е квартален сервиз и казваш "оправяй".

                            Но ей така за промяната се надявам следващия да е бензинов...толкова го хвалите, да го проверим

                            ПП: За търсещите умна дюза - Алфа 164. Аз намерих за 40 лв. Не е зле да хвърляте око на алфа форума А и по моргите има повече алфи от колкото черокита
                            Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                            Коментар


                            • От: 2.5VM - за/против

                              Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                              ПП: За търсещите умна дюза - Алфа 164. Аз намерих за 40 лв. Не е зле да хвърляте око на алфа форума А и по моргите има повече алфи от колкото черокита
                              Сигурно ли е че разпръсквача и налягането са същите? Щото дюза с тоя корпус имат и куп други возила (моето включително - Terrano 2 2.7TDI), но дали съвпадатн алягане и разпръсквач, предполагам само някой навътре в тия работи може да каже.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: 2.5VM - за/против

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Сигурно ли е че разпръсквача и налягането са същите? Щото дюза с тоя корпус имат и куп други возила (моето включително - Terrano 2 2.7TDI), но дали съвпадатн алягане и разпръсквач, предполагам само някой навътре в тия работи може да каже.
                                Е той мотора до голяма степен е същия все пак.
                                Има некви доработки от Джиип и най-вероятно при тях е проблема щото в алфа проблеми няма.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X