Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

    Зравейте,джипа е Исузу Тропър 2.8тд за 50км.през аспуха са минали 2-3л.масло,свалих турбото и го занесох на ремонт,там се оказа,че не е фрапиращо прецакано(вала е здрав и луфта е в норми) така,че да изхвърли толкова масло за такова кратко време.Проверих отдушника(намерих един),проверих и тръбата за оттичане на маслото и двете имат проходимост.Утре или вдругиден когато е по-топло ми предстои да сваля генерацията и да видя дали не хвърля масло от някое бутало.Ако има някои други идеи ще съм благодарен да ги сподели.

  • #2
    От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

    Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
    ....Утре или вдругиден когато е по-топло ми предстои да сваля генерацията и да видя дали не хвърля масло от някое бутало. ....
    Само ще се намираш на работа!
    Единия вариант е да видиш нормален аспух, тоест без масло в него.
    Другия вариант е да видиш масло в него. Ама това се вижда и без да сваляш аспуха .... айде помисли малко де!

    Коментар


    • #3
      От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

      Смени си/ли въздушния филтър!?
      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

      Коментар


      • #4
        От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

        Ако съм ви заблудил,извинявам се.Под генерация нямах предвид крайното гърне(което е пълно с масло и излиза навън),а изпускателния колектор,там където четирите тръби стават една.Има малко масло,но незнам дали се е стичало от турбото или е излизало от някой цилиндър.Тъкмо ще видя и кой цилиндър е,ако е само един.

        Коментар


        • #5
          От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

          Има "опция" проблема да е в гарнитурата на главата!
          Трябва ВИ грамотна диагностика преди престъпването към ремонт. Вижте кой от колегите има време и желание да извърши диагностика.

          Коментар


          • #6
            От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

            Двигателя си е добре,не изхвърля масло от колектора,слагам бял лист хартия и на него няма нито капка масло,на малки обороти и при 2500об.От пръчката не хвърля масло,от отдушника също.В антифриза няма масло и в маслото няма антифриз.Почистих хубаво отдушника и сглобих всичко.Засега е ок.Докога не се знае.Зависи как са ми ремонтирали турбото.

            Коментар


            • #7
              От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

              Каква е тая ВИ диагностика?

              Коментар


              • #8
                От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

                Първоначално публикуван от titko Преглед на мнение
                Зравейте,джипа е Исузу Тропър 2.8тд за 50км.през аспуха са минали 2-3л.масло,свалих турбото и го занесох на ремонт,там се оказа,че не е фрапиращо прецакано(вала е здрав и луфта е в норми) така,че да изхвърли толкова масло за такова кратко време.Ако има някои други идеи ще съм благодарен да ги сподели.

                Коментар


                • #9
                  От: Влиза масло в ауспуха на Исузу Тропър 2,8тд

                  Колега не съм врачка,какво си искал да ми отговориш?При конкретен въпрос би било редно да получа и конкретен отговор,ако някой знае.
                  Последно редактирано от titko; 17-01-16, 16:10. Причина: допълване

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X