Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РЕЧНИК - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РЕЧНИК - дискусия

    От известно време се подвизавам по черните пътища и тук във форума. Опитвам се да не задавам глупави въпроси (както ще се изразят някои разбирачи) , но пък така форума не ми помага много. Предполагам и на други хора. Затова предлагам в тази тема да се обясняват някои специфични термини, а те не са малко. Например: повече от седмица ми трябваше да разбера, че "ам" е съкращение на амортесьор, А/Т е гума all terian и други. Мисля, че темата ще е полезна и ще спести доста "тъпи" въпроси.

  • #2
    До: РЕЧНИК

    Тъпи въпроси има защото има непрочетени умни отговори

    Коментар


    • #3
      До: РЕЧНИК

      Ето пример специално за buldog: Чета темата за лифта на kinex и стигам до шеста страница където се сблъсквам с термина кътаут (примерно). И какво правя? Дали трябва да прегледам всички десетки хиляди мнения във форума или ще ми е по-лесно да вляза в речника и да прочета обяснението на някой който е правил или поставял това (каквото и да означава) и всичко ще ми се изясни, или да спамя темата като питам участниците в нея и най-вероятно е да не получа отговор.

      Коментар


      • #4
        До: РЕЧНИК

        Честно казано , като се замисля - прав е колегата , далеч не всички участници във Форума са достатъчно технически грамотни . Пък той ( Форума ) нали е за това - да помагаме друг - другиму !
        Подкрепям !

        Коментар


        • #5
          До: РЕЧНИК

          Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
          Честно казано , като се замисля - прав е колегата , далеч не всички участници във Форума са достатъчно технически грамотни . Пък той ( Форума ) нали е за това - да помагаме друг - другиму !
          Подкрепям !
          Aз мисля, че ти си човекът, който може да го направи поддържа и допълва, техническа грамотност не ти липсва и май си най-подходящия за тази задача е и другите ще ти помагат де
          Действай Митак. Подкрепям
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            До: РЕЧНИК

            Времето е кът ...

            Коментар


            • #7
              До: РЕЧНИК

              Може да се направи речник и на двата езика, после и на 2рия майчин руския + да се добавят картинки + линкове за максимална полезност...

              Аз мога да започна ама ми липсват права да си редактирам личните постове след време...инак ще стане егати речника от намнайсе стотин поста - труден за четене...

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                До: РЕЧНИК

                Идеята е много добра. Аз също имам нужда от такъв речник, и ще бъда много благодарен ако се направи.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #9
                  До: РЕЧНИК

                  Пуснах "писмо" до нашия администратор с предложение речникът да бъде на по-централно място, защото не само в темата за тунинг, лифт и окачване са специфичните термини.

                  Коментар


                  • #10
                    До: РЕЧНИК

                    Подкрепям идеята-и на мен ми беше трудно с някой термини.(и сега де)
                    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: РЕЧНИК

                      И аз съм за. Уж знам доста неща, но както си чета в някоя тема и изведнъж-мъгла??? И като се почне едно търсене...

                      Коментар


                      • #12
                        До: РЕЧНИК

                        и аз съм от тез, дето им трябва речник........

                        що не го направите на ексел например..... като разхода за гориво - нем ще се допълва лесно, хем ще се сортира по азб. ред.... а и всеки ще може да си го дръпне да го учи офф
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          До: РЕЧНИК

                          Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                          Ето пример специално за buldog: Чета темата за лифта на kinex и стигам до шеста страница където се сблъсквам с термина кътаут (примерно). И какво правя? Дали трябва да прегледам всички десетки хиляди мнения във форума или ще ми е по-лесно да вляза в речника и да прочета обяснението на някой който е правил или поставял това (каквото и да означава) и всичко ще ми се изясни, или да спамя темата като питам участниците в нея и най-вероятно е да не получа отговор.
                          "cutout" fender flares - вежди за калниците при монтажа на които се изрязва част от калника.
                          И на мен не ми е лесно. Още повече че редовно ми ги пишат със съкращения.
                          LAs, LA. Иди ги различи в едно изречение когато става въпрос за окачване. Едното ес на края променя коренно смисъла.
                          LAs = Lower Arms - долни носачи
                          LA = Long Arm - концепция на окачването при която носачите се захващат за рамата при раздатката.
                          Няма лошо да се пита. Дори в темата да е. Нито е срамно нито е офтопик (извън темата) Аз така правя. Като не знам питам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: РЕЧНИК

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            LAs = Lower Arms - долни носачи
                            за долни носачи се ползва LCA - lower control arms, преведи ми обаче BD
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #15
                              До: РЕЧНИК

                              Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                              за долни носачи се ползва LCA - lower control arms, преведи ми обаче BD
                              Не мога.
                              Знам че е фирма.


                              И вкарват амортисьора в пружината. Само че пружината не е тънка като на коиловърите ами си е нормална дебела.
                              Сигурно казват BD на въпросния монтаж защото те са го измислили.
                              Като Ксерокс, Джйип и много други.
                              Такова окачване е неприложимо за Гранд Чероки за това и не съм се интерисувал. А може и да е приложимо а аз да не съм го видял.
                              Добре че нямам Вранглер. Поне една година щях да мисля преди да почна.

                              Обаче едно нещо знам със сигурност.
                              Който има желание може да научи всичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X