Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теория!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко теория!

    Днес на връщане от вилата по снежните пързалки за пореден път си зададох един въпрос: как е правилно да се спуска човек с нашето блокирано 4х4 - само на заден мост или със включено 4х4? Струва ми се, че предницата държи по-добре завоите само на заден мост, но може и да си въобразявам, просто ми се вижда логично - би трябвало в завой при включена система да се опитва да превърти по-бавното колело и от там да приплъзва/недозавива? Има ли някой професор или всички сте от академик нагоре?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Малко теория!

    Моите впечатления са, че на сняг е по-стабилно с включено предно, а на асфалт - само на задно.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Малко теория!

      4Х4! А иначе твоята фронтера какви системи има?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Малко теория!

        Лично аз включвам 4х4, чак когато има по асфалта минимум 2-3 см сняг, инак при спокойно и предвиждайки при каране, само на задно нямам проблеми, но ако има стръмни наклони и сняг, задължително включвам на режим 4х4 и леко с газта без спирачки, като намалявам само на скорост, но имайте предвид че съм и с ръчни хъбове, като при това положение няма опасност да се самоизключат при определени ситуации.

        Коментар


        • #5
          От: Малко теория!

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Моите впечатления са, че на сняг е по-стабилно с включено предно, а на асфалт - само на задно.
          И моите наблюдения са такива без значение дали е изкачване, или спускане.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Малко теория!

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            4Х4! А иначе твоята фронтера какви системи има?!?
            Предполагам въпроса е към мене? Никакви допълнителни системи нямам, просто като натиснеш копчето двата моста се зацепват твърдо 50/50 и в завой мога да очаквам поднасяне на предницата вследствие на натиска от полуоската да се върти по-бързо и вътрешната гума /по-бавната/ да се опита да превърти. При изключено 4х4 предницата се движи по инерция и сцеплението се осигурява само от контакта между гумата и пътя, без изненади! Не знам дали го обяснявам разбираемо, но на Ауди куатро беше точно така - ако ще поднесе, винаги е предницата заради "бутането" на трансмисията, а тя е по-трудна за овладяване от задницата!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X