Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракторки срещу кугар / mitas td-13 7.5 r16 vs malatesta kougar 215r15

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракторки срещу кугар / mitas td-13 7.5 r16 vs malatesta kougar 215r15

    Здравейте на всички,
    Ще се опитам да направя една тема за сравнение между двата чифта гуми който имам.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151224_105405.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:6106113
    Първият чифт гуми, който разглеждаме нека бъде кугара, защото първо тях бях решил да взема.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151220_131324.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:6106114
    След като си купих витарка и я подвигнах реших да взема по сериозни гуми и се бях спрял на кугара или тракторката,понеже бях с оригинално окачване а тракторката беше доста по агресивна се насочих към кугара защото най много грайфера спадаше към тракторната шарка и горе долу по характеристики.Какво да кажа първо впечатление ми направи агресивния подход,преди никога не бях карал с агресивни гуми за кал и страшно много ми хареса защото много риеше и копаеше, а и почти никъде не закъсвах.Размерът ми беше 215r15 който са около 72-3см,На асфалт им давам 3 от 5 точки защото бяха по шумни от асфалтовите гуми както и очаквах, джипа иначе спеше и не подскачаше или тем подобни можеше да се кара с тях около 15-20км без проблем.Падна сняг и бях разочарован гумите ги карах с много газ защото иначе джипката седеше на едно место на отъпкан сняг горе долу вървеше но ако е дебел и навален и аз правех път излизах с много газ.
    Гумите се запълваха и искаха повече развъртане за да се изчистят.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11125224_643697452431855_2009322987_n.jpg
Прегледи:2
Размер:30.1 КБ
ID:6106115
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150207_151941.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:6106116

    Нека да поговоря и за тракторката
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151223_195741.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:6106117
    Първото ми впечатление беше че са по високи от кугара с около 5 см горе долу се равняваха на височината на 31цата.За асфалт не мога да говоря с над 30км вътре се чува много бучене а вече над 60км започваш да рискуваш живота на теб и другите.Волана(без хидравлика) стана много по лесен за въртене от кугара и отзад съм със заварка започна да завива малко по лесно.Не мога да кажа че трактората е по евтина от кугара защото кугара го взех на цена от 840лв а тракторката на 540 но ми трябваха и джанти за 300лв което прави пак 840лв и когато вземеш вътрешни гуми около 900лв, разбира се ако имаш 16ски джанти са по евтини.Като килограми мога да кажа че са попчти еднакви двете гуми с джанти но витарата се спъна още малко с трактората защото е по голяма и прави по малко обороти но почти не се усеща тя така и иначе е спъната.Вече в гората първоначално не можех да намеря разлика на сухо,трактората возеше по меко на камъни може би защото минаваха между грайферите от време на време се усещаше тресене от големият грайфер.На страни може би наистина не държаха толкова, свличаше ме.Най голямо внимание ми обърна че тракторката с почти никаква газ минаваше и щом излезеше от калта по гумите нямаше грам кал.Много по лестно се чистеше.На дълбок сняг все още не съм ги пробвал, на заледено място стана неуправляема.

    Според мен ако джипът се кара само в гората тракторката е по-добрият избор по агресивна и не иска толкова силен мотор а само да върви,с кугара ми правеше като че ли малко повече кеф защото боксуването беше много по голямо, докато тракторката направо е горе.на заден ход я няма и на страни само напред.Ако джипа може да ги държи има здраво окачване вече за оригинална витара не говоря защото не съм карал тракторките преди да сложа моста.Кугара го карах на пълна газ и доста агресивно и не счупих нищо.Според мен ако витарата е с оригинално окачване е о по добре кугар или кайман или най добре silverstone Не съм сигурен дали ще чупи тракторката защото това зависи единствено от шофьора.Съгласен съм в хоби класа да не се допуска тракторката, но не и да се забранява в състезанията.
    Надявам се да съм помогнал с малко за избора на тези 2 чифта гуми препоръчвам и ги и 2та.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151225_160452.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:6106118
    кугар до 12 ска тракторка вида до митас 7.5
    Прикачени файлове
    Витара не e просто кола,тя е една мечта !

  • #2
    От: Тракторки срещу кугар / mitas td-13 7.5 r16 vs malatesta kougar 215r15

    Витара не e просто кола,тя е една мечта !

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X