Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип от Полша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на джип от Полша

    За много години пожелавам на всички бъдете живи и здрави!!!
    Колеги оглеждам се за Nissan Patrol, но в българските сайтове не мога да си избера повечето са къса база или автоматик ..
    По-скоро искам да наблегна на главния въпрос, някой вкарвал ли е автомобил от Полша ? (там има доста патрули ) Какво е нужно за докарването на МПС ,документи и дали ги признават в нашия КАТ.. Търсих и четох доста,но повечето теми са купуване на автомобили от Германия или Италия.. Благодаря предварително на отзовалите се...

  • #2
    От: Покупка на джип от Полша

    Полша е в ЕС, та не трябва нищо по различно от другите държави. Оригиналните документи и според начина на придобиване ,договор или фактура и тн. ... няма как да не признават в кат документите ако всичко е редовно!
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на джип от Полша

      Приятел купи Тойота Ленд Крузер от Полша. Както е писал Марин по-горе, няма нищо по-различно от покупка от която и да е друга държава членка на EU в Европа - относно документите. Трябва да се провери дали може да се докара на ход (с транзитни номера), предполагам, че да, или ще трябва платформа - както е вноса от Италия например. Успех с намирането на Патрол в Страната на Патролите в Европа ;-)

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на джип от Полша

        Докарва си е с номерата техните, те там си ги отписват. Така докарахме рейсчето нашето, договор от автокъщата и тук в КАТ директно.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на джип от Полша

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Докарва си е с номерата техните, те там си ги отписват. Така докарахме рейсчето нашето, договор от автокъщата и тук в КАТ директно.
          Здравей може ли по-подробна информация за покупката би била полезна.. Вие лично ли си докарайте автомобила от там? При покупка ходи ли се по-някакви институции (нотариуси) както е тук? Плащане приемат ли в друга валута USD,EUR или задължително в техните злоти.. Някой да знае или е чувал за фирма от БГ,които се занимават с внос от Полша.? Имам познат приятел (поляк) , който говори добре Български ,обаче сега живее в Англия и няма как да разчитам на него.. Може в темата да споделите и полски авто сайтове, и всяка информация относно темата..

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на джип от Полша

            Първоначално публикуван от nistel_87 Преглед на мнение
            Здравей може ли по-подробна информация за покупката би била полезна.. Вие лично ли си докарайте автомобила от там? При покупка ходи ли се по-някакви институции (нотариуси) както е тук? Плащане приемат ли в друга валута USD,EUR или задължително в техните злоти.. Някой да знае или е чувал за фирма от БГ,които се занимават с внос от Полша.? Имам познат приятел (поляк) , който говори добре Български ,обаче сега живее в Англия и няма как да разчитам на него.. Може в темата да споделите и полски авто сайтове, и всяка информация относно темата..
            Здравейте,
            Както са писали по-горе колегите, няма нищо по-различно по процедурата в сравнение с всяка една държава от Европейския съюз. Изисква се договор за покупко-продажба, като за в КАТ дори не е необходимо да е преведен. С полските номера се оправят в КАТ, продавача и купувача нямат грижа за тях. Ако се разберете с продавача, можете да докарате колата на ход с валидните (действащи) полски документи и застраховки. Просто предварително уговорете всичко с продавача. За временни номера от Полша не мога да помогна, не зная дали издават и ако да, каква е процедурата. Като цяло поляците са като нас балканците, така че очите добре отворени за всичко.
            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на джип от Полша

              Мога да покажа документите с които го докарахме, нищо по-специално не е от лист хартия с написан на него договор и печат на фирмата продавач, плюс талона който дадоха. Платихме в Евро.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на джип от Полша

                Понеже не ми стана съвсем ясно, в Полша собственика дава ли колата с номерата и застраховките както при нас?

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на джип от Полша

                  Вкарвал съм ремарке от Полша с транзитен номер за износ - стана за около 2 часа понеже имаше доста хора. Тук си даваш документите в КАТ и няма никакъв проблем.
                  Много от поляците говорят английски или немски - не е нужно да търсите поляк, който говори български
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на джип от Полша

                    Колега само да внимаваш с номера на шасито и двигателя ,че като бях в Берлин много ги вхалиха как крадат коли най-вече джипове от Германия и ги регистрират в Полша.Как го правят точно не ми стана ясно но е добре да знаеш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на джип от Полша

                      Едва ли става въпрос за дърти Патроли... По-скоро за Х5-ци и подобни...
                      Как става - с подкуп естествено...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на джип от Полша

                        Здравейте, случайно се мернах на тази тема което ме радва
                        Имам следния въпрос : ще купувам кола от Германия обаче с полски номера с валидни застраховки, прегледи и всичко така.. Та как се прави договор и къде? Казаха ми, че големия талон трябвало да се направи на мое име.. къде, как и трябва ли? Благодаря, лека вечер.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X