Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

    Здравейте колеги,

    За много Фодини...Мнофго безаварийни и беззпроблемни километри на всички през 2016г.

    По стечение на обстоятелствата днес бях на оглед на едно Jeep Cherokee 2.8 CRD. За колата всички знаем много така, че тук няма публикувам тривиално въроси от сорта - добро ли е ли не Добро е

    Питанията ми са по-скоро свързани със самата кола и по-точно с работата на двигателя ѝ. Защото до този момент не съм има 4-цилиндров дизел с толкова голям обем.

    1 - Бавене при палене. Джипа е беше пален от Коледа, сега в София е около -5 градуса. Когато направихме първото палене със собственика - на колата ѝ трябваха 6-7 секунди въртене преди за запали. Дали подгревна свещ или друг по-сериозен проблем. След няколко километра каране и качване на температурата както си знаем, малко преди средата на термостата (нормално е), загазих и запалих няколко пъти. Двигателя не пали при пипане на ключаа, трябва му секунда въртене и тогава пали. Според собственика за този двигател това е нормално поведение...така ли е реално?

    2 - Когато беше студен двигателя, волана на D и спирачка има вибрации...като позагря, вибрациите намаляха, но не изчезнаха.

    3 - Толкова шумен ли е попринцип този двигател? Направи ми впечатление при каране, че перката яко шуми, а вероятно и самия двигател. Допитвам се, защото двигателя е 4 цилиндъра на 2.8...което за мен е "тъмна Индия"

    В понеделник мисля да я закарам на сервиз за преглед на тези неща. За Черокита знам Експрес 2 в Дружба на мисля, че се казваше Влади от Форума, който имаше преди години точно такова Чероки. Ако беше бензинка, щеше да е Дядо Владо...ама той знам, че нафта само за печки ползва и няма да ми се зарадва Ще ми препоръчате ли място, където да му проверят двигателчето и ходовата на жипчето


    Мерси предварително и Наздраве на тези които още са на маса
    ....!

  • #2
    От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

    При Еди Рангелов най-добре отиди, няма кой по-добре от него да го прегледа. Иначе ходовата част може да я видя и аз, но двигателя мога да го прочета но не всичко.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

      Мерси колега, в твоя сервиз не съм ходил, но само добри работи съм чувал, даже Куадра е станало нарицателно за качествена работа (да се счита за реклама )
      Чел съм постове на Еди Рангелов тук и във форума за Американки и определено е знаещ човек, но не се бях сетил за него в случая. Мерси за насоката.

      И понеже нямам никакъв опит с този VM двигател 4-цилиндров, утре мисля да посетя още 1-2 обяви с подобни джипки, за да имам база за сравнение, преди в понеделник да го закараме на преглед. Но все пак ще се радвам и ако споделите и вие, хората които познавате колата и двигателя мнение по описаните ми впечатления.

      Поздрави
      ....!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

        Много е субективно. Иначе има вибрации и е шумен. В сравнение с 3.7 разбира се.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

          Ясно, утре ще го видя и другия, което гледам, че джамбази в автокъща го продават и ще сравня. Иначе базата ми за съпоставка на шум е Киа Соренто който по памет пак е 2.5 4-цилиндров и тов ми се стори осезаемо по-шумно. Утре ще тесствам и другия и ще споделя мнение. Ще звънна и на Еди да го питам утре дали ще работи. Ако не, понеделник сутрин. Само информативно, ти утре работиш ли?
          Питам защото собственика на това което гледах днес ми каза, че през седмицата му е проблем бягането от работа и работи в Манастирски, а Еди по памет беше на Владимир Вазов и Ботевградско (все пак ще му звънна утре в човешко време, да го попитам и него)
          ....!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

            Не, не работя, но все един оглед може да направим стига да се разберем да не се чакаме един друг часове.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

              Здрасти , въпреки че е дизел трябва да работи равномерно и този модел не трака като трактор .Вибрациите може да са от дюза или скапан тампон
              Еди Рангелов : 0885 088 444
              Няма незаменими има незабравими хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                Аз съм собственик на точно такова Cherokee.
                Двигателят наистина работи равномерно - силни вибрации няма. Иначе докато си е студен си е малко шумен.
                Стрелката на термостaтa НЕ ТРЯБВА да стои преди средата - дори сега в големите студове стои залепена за средата или ако си на дълъг път с малко натоварване около милиметър вляво.
                Двигателят пали след въртене на стартера около секунда - няма значение дали е лято или зима.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                  Мерси колеги. По всичко личи, че въпросният екземпляр, колкото и да ми се искаше да е читав, не е. (собственика имал колата от 8 години и по телефона ми каза, че има минимални забележки само козметични...които се оказаха не чак толкова минимални, за мен визията е най-лесно поправимото нещо в една кола). Като допълнение имаше лек теч на масло отпред по гредата, което си беше и пресничко, това вече се навръзва и с диагнозата на Еди. В комбинация със 6-7 секунди въртене преди първото запалване, в най-лекия случай проблема е дюза.

                  Макар да не обичам да взимам коли от джамбази, след малко ще ходя да видя едно друго.

                  Тъкмо да добия по-ясна представа за модела и да мога да ги съпоставя. Защото както споменах по-горе, за първи път имам допир до такова Чероки, но ми допадна визуално и обратно на мита, че е тясно, се побрах идеално (198см съм) :-)

                  Мерси за съдействието, ще ви държа в течение по развитето на въпроса.
                  Последно редактирано от bojurishte; 03-01-16, 10:09. Причина: премахване на линкове
                  ....!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                    Аз също карам такъв Jeep Cherokee Liberty KJ 2.8 CRD от 2008 година до сега. В началото и аз имах известни колебания и съмнения относно качествата и здравината на модела, но сега след седем години и след като обиколих почти цяла Европа с него, мога да кажа само хубави неща. Като цяло е здрав, няма кой знае какви специфични проблеми. За мен е идеално съчетания като размер, визия, комфорт на пътя, ускоряване и движение с по-висока скорост, както и възможности да излезеш извън пътя без особени притеснения, добър е за движение и при зимни условия на хлъзгав и заснежен път. Смислена комплектация е автоматична скоростна кутия с Full time 242 раздатъчна кутия, която е с вграден междуосев диференциал и дава възможност да се кара с постоянно включено 4х4, без заначение от покритието на пътя. С 231 Part time раздатка 4х4 се включва само на хлъзгав участък - сняг, лед, кал, трева, но не и на сух участък с добро сцепление.
                    Да, Liberty KJ няма размера на Grand Cherokee - то, както и лукса на премиум моделите, но разполага с всичко за комфортно пътуване - автомат, климатик, круйз контрол, ел. управление на огледала, седалки, стъкла, различни режими 4х4, включително и "бавни". Двигателят е Common rail турбо дизел от по-ново поколение, но с по-просто - вакумно управление на турбото и EGR -а /до 2005 год./. Наистина не е от най-тихите и заради обема си от 2.8, но само в четири цилиндъра има наистина малко по-груба работа, особено на празен ход и в преходен режим, но в нормални обороти работи добре и при движение на пътя не е прекалено шумен. За паленето - не очаквайте това да стане от "четвърт" оборот, както правеха едновремешните дизели. Тук има няколко датчика / за позиция на разпределителен и на колянов вал, MAF сензор, за налягане в горивния реил и т.н./, от които ECU трябва да получи информация преди да запали двигателя, така че все пак му трябват един - два оборота за да стартира. След определен период на експлоатация явно термостатът става "ленив" и започва да не дозатваря, двигателят загрява бавно, а стрелката за температурата стои в зоната на първата четвърт или някъде преди средата на скалата, а нормално трябва да е "закована" на средата. Обикновено след 150 - 170 000 км. възниква проблем и трябва да се смени ролката на алтернатора, която е вид инерционен съединител, както при повечето съвременни дизели. При работа на двигателя възникват вибрации от към ремък - аксесоари и се чува шум от обтегача на ремъка, а при по-дълго време на експлоатация с този проблем може даже да се стигне до недозареждане на алтернатора поради незацепване на ротора с ремъка. Добре е да се огледа за теч отдолу между двигателя и скоростната кутия - след износване на задния семеринг на коляновия вал там може да има теч. Иначе отпред - отдясно на мотора се намира масления филтър и поради специфичното му "завряно" положение при смяната му винаги се олива част от рамата и е омаслено, ако не се избърше и измие след смяна на масло.
                    Основно трябва да се внимава за проблеми с шарнирните болтове на предните долни носачи. При износени или некачествени такива е възможно изваждането на болта от основата му, даже е имало и акция за подмяната им при първите модели.
                    Има акция и за подмяна заради корозия на задните надлъжни носачи, които държат задния мост за рамата, също така след време се налага смяна на тампоните, а понякога и на шарнира на т.н. "А"- рамо, което центрира задния мост.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                      Алекс аз имам едно съвсем конкретно питане като си го покарал толкова. Пиша тук да не отварям нова тема но ако трябва ще отворя. Питането е от чисто любопитство, няма техническа съставляваща. Та за какво става въпрос - на моето KJ 3.7 при ползване на автопилота (абе круиз си е) колицата се стреми да държи определен режим плюс-минус 2-5 километра според натоварването. Като стигне баир и не му стига минава на по-долна предавка, ясно е това. По-веселото е че като се спуска по дълго и стръмно нанадолнище и се ускори повече от 5 км/ч над избраната скорост пак минава на предавка надолу и почва ефективно да спира с двигателя. Дурангото с неговата по-стара електроника и по-груба и камионджийска кутия 46RЕ го прави само по баир да превключва на по-долна предавка, надолу си се ускорява спускайки се доста над заложената скорост. Либъртито с неговата 45RFE обаче както казах ефективно я ползва и за намаляване на скоростта. Е питанката е, дизела как е в това отношение, как се държи? Като срещне нанадолно и си му задал например 100км/ч минава ли предавка надолу за да спира или си се ускорява свободно?
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                        Да, сваля предавка надолу за да задържи скоростта, като най-често изключва overdrive предавката. Но рядко се случва защото с отнемане на газта при дизела и заключен torque converter clutch това почти винаги е достатъчно за поддържане на зададената скорост. Само на много стръмен баир и дълго разстояние, където все пак успява да се ускори, превключва предавка надолу. Ползвам круизконтрола най-често на магистрали, където поддържането на по-висока скорост за дълго време става досадно за десния крак, но пък на такива пътища рядко има толкова стръмни наклони. Иначе долната граница за включването му, както знаеш е 60 км/ч. Разбира се всичко това е докато не натисна спирачката, макар и за момент. Тогава круиза се изключва и за забавянето трябва да си се грижа аз. За съжаление тук В Норвегия, където съм с него в момента май рядко мога да се възползвам от круизконтрола. Максимално разрешената скорост на highway е 90 км/ч, а и нея рядко може да поддържаш за по-дълго време. А при моя 2.8 CRD с 545 RFE, overdrive включва след 95 - 98 км.ч
                        Поздрави!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                          На мен в Сърбия често ми се случваше, там явно има прави дълги наклони достатъчни това да сработва.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                            Такааа сагата продължава...вчера отивам да видя другото Чероки при Джамбаза с автокъщата...колата не запали Връзва ѝ акумулатори - върти и не ще. Накрая вика - нафтата е замръзнала, понеже е лятна Бил карал камиони и щял да смеси малко нафта с бензон и щяло да запали. Чудя се изобщо дали да ходя да го гледам повече...

                            Иначе на обява - БЕЗ забележки по купе и интериор...при положение, че колата е в авто къща, да знаете, че в 90% от случаите не е истина.
                            Половината кола пожулена (не от клони, дълбоко), спикан стоп, счупено огледало, изгорен километраж с цигата и две цепнатини по едната седалка....това на първо четене във валящ сняг.
                            ....!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос по Cherokee 2.8 CRD което гледах. Моля за мнение

                              Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                              Такааа сагата продължава...вчера отивам да видя другото Чероки при Джамбаза с автокъщата...колата не запали Връзва ѝ акумулатори - върти и не ще. Накрая вика - нафтата е замръзнала, понеже е лятна Бил карал камиони и щял да смеси малко нафта с бензон и щяло да запали. Чудя се изобщо дали да ходя да го гледам повече...

                              Иначе на обява - БЕЗ забележки по купе и интериор...при положение, че колата е в авто къща, да знаете, че в 90% от случаите не е истина.
                              Половината кола пожулена (не от клони, дълбоко), спикан стоп, счупено огледало, изгорен километраж с цигата и две цепнатини по едната седалка....това на първо четене във валящ сняг.
                              Прати го в църквата да вземе и малко светена вода да и налее.То ако беше така нафта бензин,всичките мъртъвци щяха да палят през зимата.Успех с търсенето колега.Не разбирам много,но щом не пали бягай от него
                              Лесно беше само вчера
                              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                              Fab Fours Legend
                              Nissan Terrano II 2,4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X