Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

    Ако правилно съм разбрал, парите за закупуване на возило ще ги заемеш? Пет хилки- за нищо читаво от посочените от теб не стигат само за покупка. Обслужването отделно. На твое място бих подходил рационално-най евтиното като цена на придобиване и обслужване, което покрива най-много от изискванията...споменатите от теб автоматично отпадат. "Не ме кефи като идея и визия" звучи несериозно като аргумент в този случай. Има едно неписано правило-ежедневната кола да не струва повече от шест месечни заплати, за да можеш да я обслужваш и зареждаш редовно. Иначе рискуваш да я превърнеш в непотребна недвижима собственост, в която само набутваш пари и идва време, когато се молиш да я разкараш даже на 1/3 от цената...
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Раздатка 242 си е добре, ама е по-лесно да сложиш такава раздатка на 4.7, отколкото да смениш мотора. 4.0 идва слабичък на Гранд.
      Чавдаре, изобщо не става дума за смяна на мотор, защото си е фабрична комбинация. Още ме е яд, че не се метнах аз на бялото ГЧероки, което взе Калин. Хората са казали - "Първа бука за наука". Вече твърдо не на жипка с газова бутилка зад седалките. Или трябва да има леген за резервната гума, или е мъка та мъка с "багажното отделение".
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        Ако правилно съм разбрал, парите за закупуване на возило ще ги заемеш? Пет хилки- за нищо читаво от посочените от теб не стигат само за покупка. Обслужването отделно. На твое място бих подходил рационално-най евтиното като цена на придобиване и обслужване, което покрива най-много от изискванията...споменатите от теб автоматично отпадат. "Не ме кефи като идея и визия" звучи несериозно като аргумент в този случай. Има едно неписано правило-ежедневната кола да не струва повече от шест месечни заплати, за да можеш да я обслужваш и зареждаш редовно. Иначе рискуваш да я превърнеш в непотребна недвижима собственост, в която само набутваш пари и идва време, когато се молиш да я разкараш даже на 1/3 от цената...
        Не си разбрал правилно колега.
        Първо 5хиляди спрямо пазара тук уж по това което виждам стигат за покупка.Обслужването е отделно и може да се състои в смяна на масла или в основен ремонт на всички агрегати на автомобила.Това спрямо състоянието и желанието на собственика.
        "Не ме кефи като идея и визия"в едно изречение аз не съм писал.Чети моля не през редовете.Ставаше дума за гранд WJ и да него не го харесвам като визия т.е. няма как да се появи в двора и гаража ми.И съм напълно сериозен колкото и не сериозно да звучи.Правилото за заплатите и за мен важи затова сумата е такава та дори занижена.Ако не важеше щях да гледам нещо за повече пари.
        Та така парите са ясни.
        Време е за плюсовете и минусите на конкретните автомобили.Кое да бъде и има ли нещо по-добро за тия пари.
        И така.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #19
          От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

          Ето този 4.0 се продава:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200270
          Mоже да остане нещо за постягане.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Чавдаре, изобщо не става дума за смяна на мотор, защото си е фабрична комбинация. ...
            Друго исках да ти кажа: Ако е зор за 242, няма проблем да сложиш такава и на Джип с quadra drive. Виж, ако видиш, че 4.0 ти малее, няма как да го смениш за осмак ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

              Чавдар е прав за 4.0 - определено немощно идват за Гранда, освен това за съжаление се окомплектоват с най-слабичката скоростна кутия. Не че е нещо космическо като техника и отдавна нямат никакви тайни проблеми и се ремонтират сравнително бързо но защо да си го причиняваш като тепърва си си купил кола? Е, ако си готов да дадеш такива пари може и директно някоя евтина с убита кутия да купиш и да си я направиш. Второ 5.2 пак има тънкости. Първите са с доста сериозна и "глупава" скоростна кутия, раздатка истински фултайм 50/50 и готиното поне за мен е че и на бавни остава такава. За сметка на това обаче задния мост е слабичкия Дана35 (еми да, като се дели момента по равно не отива толкова много назад). След фейслифта обаче кутията е на практика кекавата кутишка на 4.0 като са я напъхали в корпус способен да бъде завит на бел хоусинга на V8. Резултат - скоропостижна смърт... За сметка на това раздатката въпреки че е със същото обозначение както предишната е станала он-деманд, и при нормално каране отиват около 85-95% към задния мост а при боксуване почва да прибутва напред повече. На бавни обаче е чист парттайм. За мен е реверанс към пътно поведение - колата с тази раздатка се държи много по-прогнозируемо, има пътно поведение на кола със задно на която и помага двойното като имаш нужда. Изобщо зимата се кара приятно ако си активен водач. на бавни обаче си е за оффроъд само, докато преди старата позволяваше например много успешно да се маневрира ремарке или каравана на бавни на асфалт. Положителния момент е че задния мост върху който се изсипва целия въртящ момент е Дана44 (нищо че с алуминиев картер). Така че моя личен избор при закупуване на 5.2 е - търсиш спрямо състоянието и съответно ако взимаш преди фейслифта си заделяш едни пари за заден мост от след фейслифта, а ако е след фейслифта си заделяш едни пари за скоростна кутия от 5.9. И съответно за каквото ще се ползва - ако си спокоен шофьор и ти се налага да дърпаш каравана или лодка - раздатката на 5.2 преди фейслифта е за теб, ако си активен водач и от време на време освен пътя излизаш и по чукарите - раздатката от 5.2 след фейслифта не е лош вариант. Това е. Съвсем конкретни неща без ала-бала,да не ме упрекне някой че нещо укривам както тук се спекулира.

              А и последно, прословутата 242 е кекаво нещо, не се лъжи, не напразно не я слагат на Магнумите...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Рама? Къде, къде?
                Добре де. Няма рама като на Патрул, а е вградена в купето.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                  Ммм...ако е Фори турбо- нека е автомат. Парите след купуването лесно могат да отидат още 4 хиляди нагоре ако не си гледал, само задни амове и турбина са 1000 евро..газификацията е скъпо начинание на тоя мотор и малко се справят с нея..иначе вървене, демараж и проходимост- предоволно ! Разход- 20+ градско..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                    Мдам.И аз имам най-различни страхове относно форестъра.Но някак автомат по ми се вижда добре за в8 отколкото за турбо кола.Но може и да бъркам.За газификацията съм напълно съгласен.Разхода е ясен и за двата типа возило.20+ за Софийско градско с изгледи само да расте,а да не намалява.
                    Затова е и другата машина на времето дето я имам.За да може да дадеш 100лв за пазаруване в магазина,а не за достигане до магазина.
                    Мен по скоро режимите от точка А до Б са ми важни.Но и там предполагам ще се случват нещата от 15нагоре гас без много зорене.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #25
                      Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                      Турбо Форестър не знам как го изместихте на 20+ разход. Аз повече от 13-14 градско не съм засичал, а извън е под 10 винаги.

                      И автомата на форестъра не е фултайм, така че за истинско 4х4 - ръчка.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                        Ако Форестър 2.0 харчи 20+ газ, аз моя 5.9 ще го черпя и уиски, че той толкова го докарва.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                          Не го черпи.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                            Аз форестър нямам гранд тоже,но от 6 литра мотор 10 на 100 разход в София не мога да чакам.От 2.0 турбо 170 коня пак така.Все пак и двете са фултайм и двете не са по 1000 кила сухи.Затова 20 за гранд ми се вижда малко,за форестър да речем в почти в горната граница.Това на гас ако е читава същата и добре направена инжекцията.
                            Колкото по-малко дадат толкова по-добре.Важното е да сме подготвени за повечето за да си нямам паметник за хиляди левове пред къщата дето само по сватби ще кара.
                            За автомата при фори и аз знам,че не става заради задвижването му.Затова и там визирам само ръчна кутия както съм споменал и за съединителя и по горе.
                            При гранда Димата каза кое да гледам за което му благодаря.Аз като любител на задното предаване бих предпочел варианта след 94 година,но все пак каквото изпадне читаво такова.
                            Ще го мисля като изпадне.За фори някой да добави нещо дето трябва да му знам и гледам освен разхода?!Той м/у другото би ми бил интересен при нормално каране извън градско колко трябва да се очаква.Говорим за спазване що годе на знаците с малко отгоре,само магистрално си карам около и под знака.
                            Ей така за статистиката.За гранда лисицата ако каже и при него колко дава пак добре.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                              Дюрангото с този двигател (5.9) лятоска 25+ зимата 30+ литра градско. Извънградско нещата са наопъки - извънградско зимата 13-14, лятото 18-20 (виското на вентилатора). На Гранда трябва да са по-ниски поради по-малкото тегло. Пък и 5.9 е с електрически вентилатор, та още по-добре в това отношение.
                              Последно редактирано от quadra; 03-01-16, 00:28.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                                Аз мисля, че за описаните в първия пост нужди и очакван начин на употреба, Форестърът е по-удачното решение от ГЧ.

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                И автомата на форестъра не е фултайм, така че за истинско 4х4 - ръчка.
                                Фултайм е; разпределението на въртящия момент между предния и задния мост при ръчна скоростна кутия е 50/50, а при автоматична е променлив и обикновено е 60/40 в полза на предния мост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X