Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разпознаване на метал

    http://www.offroad-bulgaria.com/show....php?t=161809&
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #17
      От: Разпознаване на метал

      Това много трудно бих го нарекъл "седло". Обаче предвид цялата конструкция на машината, като направиш седлото по-устойчиво, ще започне да поддава друго.

      Впрочем сигурен ли си че поддава именно седлото? Ако е чугун, много-много на огъване не трае - направо се чупи.

      Иначе като гледам е лесно да се направи направо ново седло. Даже и от стомана 3, рязана на лазер и огъната, би станало по-устойчиво.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Разпознаване на метал

        Да го кажа така- поддава И седлото [emoji1]
        Но като направя една стабилна метална стойка на машината ще остане само седлото. В краен случай ще се изработва ново, не е толкова сложно наистина. Интересно ми е обаче защо заварката все пак хваща върху чугуна и до колко е здрава. Но времето ще покаже. Поне си изясних, че по седлото не мога да заварявам с обикновен електрод и не мога да му добавя парче желязо както бях решил в началото
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Разпознаване на метал

          По чугун по дефиниция не можеш да заваряваш с почти никакъв нормален електрод, а и с повечето специализирани са нужни специални подготовки (подгряване) и други анджаклами - има цяла тема във форума:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181872
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Разпознаване на метал

            Мерси, знам я темата и все я заобикалям с мисълта, че това не е за мен... Нито техника (машини) нито знанията са ми достатъчно. По лесно ще ми е да си направя друго седло от нормален метал.
            За сега ще си карам с щатното пък ако някой пак пусне в олх истинско седло за 30-40лв направо го взимам, яд ме е че преди месец имаше и го изпуснах. Но сега дебна за универсал 80мм. понякога хората продават ценни неща за без пари.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #21
              От: Разпознаване на метал

              Ъъъ, ти хубаво ще купиш седло, ама то надали ще е с височина и паралели като твоите. В твоя случай седло може да се направи дори от подходящо дърво. Имам архаичен дърводелски струг на село - целия е дървен, а в същото време поне от пробите не забелязвам да има някакви поддавания или вибрации, пречещи на работата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Разпознаване на метал

                Спарки при универсалните стругове задното седло трябва да е идеално центровано спрямо центъра на шпиндела защото от тях се изисква висока точност на обработвания детайл по цялата дължина . При дърводелските няма нищо фатално ако бяга с някой милиметър на някъде така или иначе няма супорт и обработката на дървото става с подпрян за едно рамо нож . За това се отказахме от онова стругче С 8 дето ходих да го гледам оня ден . Задното седло некадърно присадено от друга марка и модел и няма сменните колела на лирата . Иначе е чисто ново ама на подпрян център освен дръжка за тесла друго не можеш да остържеш . За дърводелско е идеално .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Разпознаване на метал

                  ЧугуниЙ се оказа гадината, разбрах го, след като превъртя болта с който се застопорява супорта по височина. Та добре че днес получих 1 електрод за чугун ( специални благодарности на rumbata) успях да наваря още малко мат'рял и да нарежа нова резба. Явно все пак ще се чете темата за заваряване на чугун...
                  По интересно ми е къде сбърках с новата резба- дупчих с бургуя 9мм и нарязах резба с метчик М10, но нещо болта който навивам ми стои хлабав. Май трябваше да дупча с 8.5 или просто метчика е китайско менте.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разпознаване на метал

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    ЧугуниЙ се оказа гадината, разбрах го, след като превъртя болта с който се застопорява супорта по височина. Та добре че днес получих 1 електрод за чугун ( специални благодарности на rumbata) успях да наваря още малко мат'рял и да нарежа нова резба. Явно все пак ще се чете темата за заваряване на чугун...
                    По интересно ми е къде сбърках с новата резба- дупчих с бургуя 9мм и нарязах резба с метчик М10, но нещо болта който навивам ми стои хлабав. Май трябваше да дупча с 8.5 или просто метчика е китайско менте.
                    По стари спомени за М10 дупката е 8.2мм. Може и да бъркам!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разпознаване на метал

                      Колега при нормална стъпка 1.5мм. за гайка М10 е ф8.38мм. разпробива се с 8.5мм.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разпознаване на метал

                        За рЯзбите едно време даскала ми по практика в Механото казваше:
                        До м10- нормални резби, умножаваш резбата по 0,8 и получаваш диаметъра на свредлото.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разпознаване на метал

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          За рЯзбите едно време даскала ми по практика в Механото казваше:
                          Хм, моя даскал в Механото казваше съвършено същото...
                          и после се получаваше.

                          После и майстора в цеха ми казваше същото
                          и пак се получаваше.

                          и като чуеха за бургии, а не за свредла, и вероятността за удар - физически удар - беше над 99 %

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разпознаване на метал

                            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                            За рЯзбите едно време даскала ми по практика в Механото казваше:До м10- нормални резби, умножаваш резбата по 0,8 и получаваш диаметъра на свредлото.
                            Нещо не се получава,10х0,8=8мм...

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Хм, моя даскал в Механото казваше съвършено същото...
                            и после се получаваше.

                            После и майстора в цеха ми казваше същото
                            и пак се получаваше.
                            Явно нещо пропускам,щото нЕма как да навъртиш метчик М10х1,5(стандартен) в отвор Ф-8мм.
                            Най-простият начин е да извадиш от резбата стъпката с която нарязваш.Или 10мм-1,5(стъпка)=8,5мм,значи в случая се пробива с свредло Ф-8,5мм.

                            P.S.С Ф-9мм,може да се нареже 10х1мм,което в чугуний категорично ще се проскуби,освен ако не навиваш гресьорка.
                            Ако има възможност направи М-12х1,75мм,отвора трябва да е 10,25мм,става и с 10,2.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разпознаване на метал

                              Като правиш отвора със свредло 8мм. с дрелка а не на бор машина то отвора ще стане 8.1-8.3мм.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разпознаване на метал

                                Възможност за 12х1.75 има, само трябва да си купя свредло 10.2. Така е, човек като не практикува нещо и го забравя, в университета и съм смятал и съм чертал такива неща ама....
                                P.S. И аз преди 15-тина години получавах задвратник в техникума ако кажа на иглолистната дървесина чам, но иди обяснявай сега че такова дрЪво нема.
                                Благодаря още веднъж за насоките и съветите.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X