Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.



    Успях да го пусна на гуми. Доволен съм. Качихме се 4-5 човека отгоре около 400кг и всичко беше перфектно. Не опира никъде. Остава пода само и ще боядисвам

    Коментар


    • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

      Здравей,позволявам си да направя една препоръка-там където е захванато прикачното устройство "закопчалката" трябва да има свободно въртене по надлъжната ос.За да не съм голословен погледни как са направени фабричните ремаркета и платформи.

      Коментар


      • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

        Колега наистина не можах да те разбера. Приемам препоръки и ако някъде съм сгрешил е хубаво да си оправя проблема, но сега не схванах за кое точно имаш в предвид

        Коментар


        • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

          Колегата по-горе според мен има предвид, че лапата/ключалката която свързва ремаркето с теглича на теглещото МПС трябва да може да се върти около оста си. Налага се заради по-глоеми странични наклони на ремаркето, където от усукване може да се повреди ремаркето, теглича, и двете, или да се откачи ремаркето и да продължи в насрещното платно не дай боже. Иначе самата лапа се движи и странично по топката на теглича, но в някои ситуации е пл добре да може още...

          Иначе адмирации за свършената работа, изглежда си доста добре ремаркето.
          Поздравления за положения труд.


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Коментар


          • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

            Не знам какво стана с мнението което написах по-рано....

            Колегата има предвид, ме лапата/ключалката която захваща ремаркето към теглича трябва да може да се върти около оста си. Налага се заради това, че при по голям страничен наклон на ремаркето може да се извади лапата от ябълката на теглича, да се изкриви тръбния профил или др. подобни. В интерес на истината въртене по оста има при инерционните спирачки, на по малките ремаркета до 750кг. рядко се монтират такива, но може и да е по-добре ако дизайна се промени малко.

            Иначе поздравления за труда и изработката.


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Коментар


            • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

              Колега извинявам се ако съм неясен,но пак ти казвам, разгледай прикачното устройство на една фабрична платформа и ще ти стане ясно.

              Коментар


              • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                Ясно. Схванах какво имаш в предвид. Старото ми ремарке е по същия начин като това. Платформата за лодката също. Сега като се сетя и туристическото ми ремарке е така и до сега не съм имал грижи. Но не съм се замислял преди защото наистина е по-добре. Благодаря за съвета.

                Коментар


                • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                  Отдавна не бях бутал нищо по машинката но като ми дойде подаръчето и не се сдържах



                  Коментар


                  • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                    Понеже нямам идея към кого да се обърна искам да задам едно въпросче тук. Къде ми изчезна другата тема за Suzuki-то? Пуснал съм я защото тепърва ще почвам да правя много неща по машинката и съм сигурен че ще е интересна за повечето от нас. Някой ако знае към кого да се обърна за да попитам защо е махната да пише. Поне някакво обяснение да получа ако не друго. Ако пък смятате че не е интересно нп закривам си и тая тема и няма да пиша повече.

                    Коментар


                    • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                      Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                      Понеже нямам идея към кого да се обърна искам да задам едно въпросче тук. Къде ми изчезна другата тема за Suzuki-то? Пуснал съм я защото тепърва ще почвам да правя много неща по машинката и съм сигурен че ще е интересна за повечето от нас. Някой ако знае към кого да се обърна за да попитам защо е махната да пише. Поне някакво обяснение да получа ако не друго. Ако пък смятате че не е интересно нп закривам си и тая тема и няма да пиша повече.
                      Ще се наложи да публикуваш наново темата за Сузуки-то, всичко и от всеки колега който е публикувал или писал по време на новия бюлетин 5 е вече загубено, тук се пазят всички архиви до 27.06.16г. т.е. откогато почна новата миграция 5...

                      Коментар


                      • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                        Благодаря колега. Помислих че аз нещо съм виновен. Щом е технически проблем здраве да е. Ще я пусна отново

                        Коментар


                        • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                          Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                          Благодаря колега. Помислих че аз нещо съм виновен. Щом е технически проблем здраве да е. Ще я пусна отново
                          За да не пишеш всичко наново, сега видях че работи и другия форум паралелно и временно според мен, та можеш да си копираш каквото си писал там и да го постнеш тук - http://v5.offroad-bulgaria.com/forum

                          Коментар


                          • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                            В последно време само каране на това Кавазаки та малко да го поглезя. Отдавна имах мерак на един километраж и ето какво сътворих.



                            Ето и монтажа на датчика и магнита



                            Същия километраж ми служи вярно вече 3г на велосипеда и затова си взех същия. 12лв от кауфланд.

                            Коментар


                            • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                              Мил ли си го с водостуйка?
                              Как го тарира за да показва вярно?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Kawasaki kfx 450 Връщане към живот.

                                При миене се сваля бързо и лесно, на дъжд издържа, тарира се като въведеш колко милиметра изминава за един оборот задното колело в конкретния случай. Най вярно се получава като драснеш чертичка с маркер на гумата и бележиш срещу нея на земята, буташ докато колелото направи пълен оборот и пак бележиш на земята растоянието между двата белега в милиметри се въвежда в компютърчето и готово. Става и да се измери просто външната обиколка на гумата ама дава по големи неточности.
                                Имах подобен километраж на мотора навремето и показваше по вярно от оригиналния.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X