Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на LR в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поддръжка на LR в България

    Аз 2-ри 16-kи да си имам искам, и разни корозирали тръбета. Бих си го правил, по малко да задвижи ама си нямам гараж, сам да си го чопля .
    Виняги съм мечтал да разкостя стар Рейндж

  • #2
    днес за пореден път се разочаровах от марката LR и нейното присъствие в българия. имаме един дърт класик и се наложи ремонт, преден капак 2ра употреба 800лв, предна решетка, стара няма, новата към 300лв, роговете на броните по 150 лв пак стари няма, теглич, 700лв стар пак няма, обслужване, всички масла и филтри и разни гумени тампони дето ги сменяхме миналата година + труд 1500лв и капака е друг цвят, значи боядисване и ДДС

    тя цялата кола струва 5000лв
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Не разбирам защо неналичността на резервни части/ части втора употреба трябва да води до разочарование от самата марка, но явно е въпрос на личен поглед/ подход. Ако нещата са се износили/счупили бързо това е друг въпрос, но доколкото разбирам тук не става дума затова..

      Моля думите ми да не се възприемат като заяждане , но дали се намират предни капаци за Тойота, Нисан и Г класа например за по 100лв.? Днеска четох тук изказване на един колега за смяна на съединител на Нисан за 800лв.. Не виждам чудовищни разлики или чувствително по-евтини цени

      От личен опит - единственият скъп ремонт който съм правил по Дифендъра е ново турбо - под 1400лв. с ДДС - Garrett GT20 е модела. Колко струва турбо за ТЛК, Патрол, Г?

      Тегличи има и по 150лв. - въпрос на стандарт и изисквания..
      Днеска пък с Борко (Borkozin) ходихме за тампони за неговия Дифендър 110 300тди - 320лв. комплект за всички тампони (полиуретан) и още 125лв. за труд. Ако е необходимо и належащо ще спомена името на сервиза. Масло - да кажем 200лв. (за VM айде - 7л. х 30лв.!) и филтри още 150лв. (горивен 60лв. макс, маслен 14лв., въздушен аиде 20лв.)...

      Но не споря.. Всеки намира своите начини и прави своите преценки/ изводи..

      Успех!
      Яро

      Коментар


      • #4
        какво е това масло по 30лв/литър??? Да не му сипва Джони Уокър Черен Етикет

        за ТЛК73 с малкия т-дизел 2ЛТ: Горивния филтър беше 35лв май /вече не помня/, въздушния 20лв /има и по-евтини МАН/ смяната на маслото с филтъра /5.5 литра 10VV40 полусинтетика/ излизаше към 60-70лв... Калници и капаци естествено не съм купувал /от какъв зор??!/
        Накладките бяха 60-ина лева предни и горе-долу толкова задни... изкараха към 25000км... и са ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО СЪМ СМЕНЯЛ 2 ПЪТИ /Е 2 пъти ремонтирах стартера... ама там части за смяна нямаше освен четките... проблема сигурно е бил в кофти ремонт/
        Ангренажен ремък 35лв /!!!/
        Подгряващи свещи /оригинални 70лв/бр, обаче аз не ги взех, а намерих други пак японски 70лв за 4-те/
        Като го взех първо нова турбина 800 долара, месец по-късно - ремонт на мотора /биелни лагери, сегменти, гарнитури, датчик температура - общо 300лв труда беше дооста повече /
        салник на предна главина 10-15-ина лв...
        Друго май не съм сменял
        Всичко останало, правено от мен по колата си беше тунинг /пружини, брони, интеркулер, стопове... добре че не се набутах и за шнорхел преди да реша да я продавам /

        абе за офроуд си е веднъж машина... само моторчето е слабичко... ама сега пак на такова моторче/2,5ТД/ се "фърлих"
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          гадно е защото става дума за кола набор 89, ако ровера е нов и гаранционен няма грижи, дори и да е извън гаранция пак се търпи, струва си, но за тази кочина толкова пари за ремонт е гадно. за тойота и нисан има всякакви неща втора употреба, цените не са много ниски но 800 лв за преден капак си е ужасно много според мен.

          офертата е от леви и е по - ниската, в мото пфое неискат да се занимават защото колата е стара, но дори и да се навият за стари части и дума неможе да става, а аз да хукна по моргите и магазините и да събирам всичко болтче по болтче и да стоя на главата на майсторите просто не е оправдано от към време. това е гадното на тая марка.

          ето с вранглера не е така, оставям го на близнаците и те каквото трябва си намират, слагат и не струва толкова, даже и в балкан стар ми намират и монтират ползвани части


          неискам да се заяждам, просто се вазмощавам, иначе колата е добра и служи вярно въпреки годините си
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Тедо,

            Мерси за информацията, според мен е полезно да се обменя такъв опит тук във форума.. )

            Go go go,
            Съгласен съм с тебе от вторият ти пост, така е

            За съжаление, все още няма хора за LR тука (или поне не са обществено известни) така както :
            Митко Фулдата и братя Флекс за Тойота
            Близнаците за Jeep
            Венци и Пламен (и Стефан разбира се) за УАЗ

            Ни най-малко искам да деквалифицирам изброените хора и да давам оценки на техните познания, ограничавайки ги само в конкретните марки!

            Разбира се, сещам се за Иван Иванов за LR (и други), но той ръководи сервиз на официален представител, а там няма как цените да се харесват на хората с джипки на по 10-15 години..

            А иначе, какво му е на този капак, не може ли да се изправи или нещо?

            Коментар


            • #7
              ами капака е сплескан отгоре и има дупка

              иначе примерно по - добрите майстори от балкан стар си имат гаражи и в гаражите има каквото ти потрябва, ако нещо го няма веднага се намира, незнам защо няма такива в мото пфое, вероятно няма достатъчно клиенти или пък леви им е дръпнал клиентите

              и това всичкото е за нормални ремонти, ами ако недай си боже някой реши да тунингова примерно дифендер, тогава каде се отива, някой изобщо правил ли е такова нещо у нас
              drive alive

              Коментар


              • #8
                go go go,не приемам човек да си нарича колата кочина само защото е на 10-15 години.какво да кажат хората със lr series 1?еми да, джип е скъп е.ако знаеш за фиат пунто колко са евтини частите.за 500 лева сменяш всичко с ново.и при мотопфое, и при дару, и в интернет частите за lr са сходни като цени с малки изключения.аз какво да кажа като за месец ми се развалиха блок на възд.окачване и спирачна помпа нови-за 6600,втора употреба 2700. ако искам .никой не ни ги е тикал тези коли насила.като жените и все пак си ги обичаме и не бих я сменил скоро за друга(кола де )
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #9
                  напълно си прав, но това не пречи да мрънкаме нали
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    да така е .човек като се замисли изваждането на пари винаги е неприятно
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      От диското ми остана теглич, ако искаш и става, да ти го дам...?

                      Коментар


                      • #12
                        ей това е приказка, утре ще питам и ако става ще говорим
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Що да не стане, то е много просто, и спокойно може да се донагоди ако не пасне.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X