Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авточасти БОКЛУЦИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Авточасти БОКЛУЦИ.

    За евтиното и скъпото - малко съм скептичен. Ако започнат да се търсят скъпи части - продавачите веднага вдигат цената на евтините - за да се продават покрай скъпите.
    И разчитат на психологията на клиента че щом е скъпо значи е качествено. Нормално пазарно поведение на продавачите на ментета.
    И ако е близко до оригинала номерът минава. Като платиш се разхождаш по китайските сайтове същата част я намираш разбираш точно колко си се прекарал.
    А пък за майсторите
    - никога не наричам сервизния техник "майстор". Техник и това е.
    - така наречените майстори вземат частите със отстъпка. Ще ти препоръча такава резервна част за която печели повече пари от отстъпката. И работят със постоянни доставчици от които ползват по-голяма отстъпка.
    - при разни майстори винаги отивам подготвен - марки, цени, вносители. Така имам възможност на място да преценя колко ме лъже и дали съм съгласен толкова да ме излъже. Реално сделката е че съм съгласен да ме излъже толкова и толкова.

    Коментар


    • #32
      От: Авточасти БОКЛУЦИ.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      За евтиното и скъпото - малко съм скептичен... ... ...

      ... ... ...Като платиш се разхождаш по китайските сайтове същата част я намираш разбираш точно колко си се прекарал ... ... ...

      ... ... ...Така имам възможност на място да преценя колко ме лъже и дали съм съгласен толкова да ме излъже. Реално сделката е че съм съгласен да ме излъже толкова и толкова... ... ...
      А аз съм скептичен че при системно квалифициране на нормални и елементарни търговски процеси като "лъгане" може да се осъществи каквато и да било дискусия.

      Китайските сайтове са избор. Закупуването на същата стока от търговец след предоставяне на възможността око да види и ръка да пипне - друг избор. И при двата избора има плюсове и минуси, които се преценяват от купувача.

      Майстора продава не части, а услуга. Услугата е в идеалния вариант предоставяне на качествени и гарантирани преглед / обслужване / поправка. Избора и предлагането на част е относително малка част от цялостната услуга.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Авточасти БОКЛУЦИ.

        Наясно съм,че майсторът ползва отстъпка,но това е нормално-той прави много по-голям оборот на търговеца,и същия печели от големи количества части.Аз не гледам в неговото канче-доволен съм от една комплексна,бърза услуга-не се лутам по автомагазини да сравнявам цени,друго не мога-качеството е предполагаемо.Защо трябва да ми препоръчва скъпи части с голяма отстъпка за него-има отстъпка навсякъде,а и винаги накрая може да ми вземе колкото си реши.На мен навремето ми отказаха рекламация на дефектна бензинова помпа,но на собственик на сервиз,ако въобще търговецът има поне малко акъл,би трябвало да се замисли лееекинко-има какво да губи.Аз съм доволен от сервиза,който ми обслужва колата-сменил съм поне 15-ТРАГЕДИЯ е,може би за отделна тема.Пожелавам на всеки да намери правилния сервиз-едно изключително трудно начинание...

        Коментар


        • #34
          От: Авточасти БОКЛУЦИ.

          Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение

          - при разни майстори винаги отивам подготвен - марки, цени, вносители. Така имам възможност на място да преценя колко ме лъже и дали съм съгласен толкова да ме излъже. Реално сделката е че съм съгласен да ме излъже толкова и толкова.
          Колко мъка има по тоя свят...
          Аз предпочитам майсторите, пред техниците. Добрият майстор може да ти спести повече от най-честния, но неопитен прост техник. Техник е всеки с тапия за такъв, майстор е този, който има и достатъчно опит.
          Много по-важно е, да можеш да различиш компетентния човек, отколкото да му смяташ каква отстъпка е взел(която ти така или иначе, обикновенно не можеш да ползваш). Сериозните майстори също не падат от Луната, гледат да свършат читаво работа, избират читави части, за да си поддържат репутацията и клиентелата - много по-важно от еднократна печалба.
          Това последното все по-малко важи за "подготвените" клиенти, броящи стотинките не толкова от бедност, колкото от скъперничество и да "не се минат". Лично съм водил хора при читав майстор, и после съм се срамувал от андрешковското им поведение...а и майстора определено не му се занимаваше с тях впоследствие...

          Конкретно по темата за качеството на частите... Търговците гледат потребителя да има избор. Отзиви за качеството на частите, те получават, но не винаги коректни, а и качеството понякога е различно на различните партиди, особено на евтините части. По-коректните и държащи на репутацията си търговци, приемат рекламации и това дори ги затвърждава на пазара. От друга страна, много по-лесно и с по-голямо доверие, се приемат рекламации от постоянни клиенти, каквито например са някои майстори. Така че, както се каза по-горе, цялостната услуга по ремонта обикновенно е по- сигурна. Майстора прави ремонта, слага си репутацията като гаранция и той избира частите(понякога и след консулрация с клиента ако има смисъл). При лоши части, майстора тормози продавача им с рекламации, а продавача рискува редовен клиент и по-често ги удоволетворява.

          Боклуци е купувал всеки, случва се и служи за урок.
          Помня преди време, случай с едни спирачни дискове даже не бяха китайски... Цената беше подозрително ниска, но продавача читав(редовно пазарувах). Изкривиха се за две-три седмици. Викам си, може пък нещо случайно...може да е и по моя вина... Та взех още едни...и те се изкривиха... Вече бях престъргал първия комплект, сложих ги, но пак за около месец се изкривиха. Купих маркови на над двойна цена и карат с години.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Авточасти БОКЛУЦИ.

            Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
            За евтиното и скъпото - малко съм скептичен. Ако започнат да се търсят скъпи части - продавачите веднага вдигат цената на евтините - за да се продават покрай скъпите.
            И разчитат на психологията на клиента че щом е скъпо значи е качествено. Нормално пазарно поведение на продавачите на ментета.
            И ако е близко до оригинала номерът минава. Като платиш се разхождаш по китайските сайтове същата част я намираш разбираш точно колко си се прекарал.
            А пък за майсторите
            - никога не наричам сервизния техник "майстор". Техник и това е.
            - така наречените майстори вземат частите със отстъпка. Ще ти препоръча такава резервна част за която печели повече пари от отстъпката. И работят със постоянни доставчици от които ползват по-голяма отстъпка.
            - при разни майстори винаги отивам подготвен - марки, цени, вносители. Така имам възможност на място да преценя колко ме лъже и дали съм съгласен толкова да ме излъже. Реално сделката е че съм съгласен да ме излъже толкова и толкова.
            Ха! На мен пък , като ми дойде такъв подготвен клиент и му показвам подемника , инструментите - и да почва!Ма му липсва само малката подробност , че ще осере нещата.А защо?Майсторът си знае.Сайтът и кафенето не дават опита!А лозето сака мотика , не молитва и филососфстване.
            Прочетохте ли поста на "Комисар"?Нещо пружинката , при омекване да влияе на работния диапазон на амортисьора?А други хлабини по окачването?...И варенето на боб не е проста работа.
            Извинявам се за афектирания тон на някои от колегите!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #36
              От: Авточасти БОКЛУЦИ.

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Майстора продава не части, а услуга..
              Не думай....Като не продава защо не ти приспада трийсетте процента отстъпка с които взима частите.
              За труда са си съвсем отделни пари.
              ........................
              Иван Маринов
              CRF 250 X
              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

              Коментар


              • #37
                От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                Колкото и да философсваме,човек като не умее,или когато няма време е зависим от майстора.А,когато умее горе-долу понякога става още по-лошо-прави поразии,каквито обикновено никой майстор не желае да оправя.Защото ремонт,обичайно отнемащ 40 минути,отива примерно на 2 часа.А накрая разбирача даже и мрънка че било скъпо.Имал съм и случай да ми разглоби колата и да ме бави 2-3 седмици,и при протест от моя страна да ми каже:-Като не ти изнася,събирай си частите,и иди на друго място.А друг нарочно не направи нужният ремонт и колата се повреди,защото си позволих критика заради твърде дълго забавяне.Неоспорим факт е,че много майстори не уважават еднакво всички клиенти

                Коментар


                • #38
                  От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Ха! На мен пък , като ми дойде такъв подготвен клиент и му показвам подемника , инструментите - и да почва!...
                  Я кажи да знам къде да идвам, като ми притрябва подемник?
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    Я кажи да знам къде да идвам, като ми притрябва подемник?
                    Димо,при мене бе.Обособил съм цяла клетка за такива случаи...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                      И да обобщим разразилата се дискусия (горчивината от лошото качество,остава дълго след като се забрави удоволствието от ниската цена) това на първо място.А е породено от цитирам Атанас Димитров Буров (1875-1954)
                      Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.И се започват писъците по форумите,че някой друг е виновен за направената икономия.Получава се ефекта (каквото сваляш такова качваш).
                      Последно редактирано от dodo_x; 02-01-16, 16:56.
                      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Я кажи да знам къде да идвам, като ми притрябва подемник?
                        Е па то си пише в профила къде преживява . Познавам го колегата няма да ти откаже помощ.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                          Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                          Не думай....Като не продава защо не ти приспада трийсетте процента отстъпка с които взима частите.
                          За труда са си съвсем отделни пари.
                          Aз редовно ремонтирaм при мaйстор,който ми покaзвa в неговите си прогрaми цените нa чaстите. Aз избирaм кaкво дa сложa според моя бюджет и неговa препоръкa. Плaщaм нa клиентскa ценa a ценaтa нa ремонтa му е отстъпкaтa. Понякогa имa леки вaриaции aко трудa е в повече или по-мaлко. Тaкa вместо дa си я купя сaм и дa се кълчa в гaрaжa, зa същите пaри ми я монтирaт.
                          Струвa ми се спрaведливо.
                          Aко пък имaм нещо което отнемa време но не е свързaно с подмянa нa чaсти-сaм си го прaвя.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #43
                            От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Aз редовно ремонтирaм при мaйстор,който ми покaзвa в неговите си прогрaми цените нa чaстите. Aз избирaм кaкво дa сложa според моя бюджет и неговa препоръкa. Плaщaм нa клиентскa ценa a ценaтa нa ремонтa му е отстъпкaтa. Понякогa имa леки вaриaции aко трудa е в повече или по-мaлко. Тaкa вместо дa си я купя сaм и дa се кълчa в гaрaжa, зa същите пaри ми я монтирaт.
                            Струвa ми се спрaведливо.
                            Aко пък имaм нещо което отнемa време но не е свързaно с подмянa нa чaсти-сaм си го прaвя.
                            Хубаво и евтино - казвай веднага къде е този авто Кау-ланд може и на лични.
                            А ако прави и джипки ще черпя много
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Хубаво и евтино - казвай веднага къде е този авто Кау-ланд може и на лични.
                              А ако прави и джипки ще черпя много
                              Нямa дa те устройвa понеже е в друг грaд. Женa ми е родом от тaм и ремонтите често съвпaдaт с ходения зaрaди прaзници или зaрaди децa/бaбин дом/ ,вaкaнции и т.н.
                              A инaче и джипки прaви и скъпи aвтомобили.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #45
                                От: Авточасти БОКЛУЦИ.

                                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                                Е па то си пише в профила къде преживява . Познавам го колегата няма да ти откаже помощ.
                                Точно там, дето пише, че "преживява" никой не би търпял да се държи с клиент по описания от него начин.
                                Убеден съм, че и тук няма да остави непознат да си вкара таралясника в гаража му и да ползва оборудването по свое усмотрение и това беше конкретния повод да се обадя.
                                Иначе, по темата за гаранциите мога да напиша доста, но обикновено чуя ли "гаранцията важи само при монтаж еди-къде-си" обръщам гръб и казвам довиждане. Интересно, досега не съм останал без възможност да си купя част, която ми е потрябвала. И също така, най-големи въртели с гаранция ми е правил официален вносител на голяма европейска фирма за акумулатори от уж над средния клас. Едно, че служителите бяха въпиющо некомпетентни, второ, че шефа им много държеше да не се мине. И не се мина - накрая на цялата сага, след като писах и директно на производителя, хубавеца натресе цялата вина (и сметка) на търговеца на дребно, който пък с нищо не беше виновен...
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X