Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера А

    Колеги,днес през рабуша за проверка на маслото ми хвърли малко масло.За втори път ми го прави това.Тои рабуша наистина е много хлабав,много лесно се вади,но това от какво може да се получава.Предполагам че имам нещо запушено.Благодаря предварително.Колата е фронтера А,94 година

  • #2
    От: Фронтера А

    A рaбушa е отдушникa ли?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера А

      В смисъл??

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера А

        Предполагам щеката за маслото а за мотора какъв е боб ще хвърляме дали е бензин или дизел .
        Land rover 2.5 tdi
        0884035413

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера А

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          A рaбушa е отдушникa ли?
          Архаично. Дървена пръчка с белег.
          Залагам на пръчката за маслото.

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера А

            Сори,бензин е .Пропуснах да уточня.Да ,щеката за маслото имах предвид.

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера А

              Хвърлям се в гaдaенето....!Дизел!Товa нa мaйтaп и еднa идея,отвори кaпaчкaтa нa мaслото и се нaдявaй дa не духa и от тaм ,при рaботa нa място ,после мерене нa компресия и диaгнозa ,дaно обaче се рaзминеш с тоя сценaрий!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера А

                2,3 тди
                Land rover 2.5 tdi
                0884035413

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера А

                  ОПЕЛ ФРОНТЕРА СПОРТ А,94 година 2,0 115 ,бензин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера А

                    Благодаря на всички за полезната и изчерпателна информация.Когато имам отново някакви проблеми пак ще се консултирам в форума.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера А

                      Ако караш на къси дистанции - конденз в двигателя и може би замръзнало по отдушника някъде. На студено погледни капачката на маслото . Някой път отдолу вместо масло има боза.Според мен карай и не се занимавай с глупости ако нещо ще става то ще си покаже.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера А

                        Дa не е пръскaло от друго място,зaщото скоро имaх проблем с гaрнитуркaтa нa делкото ,скъсaнa и пръскaше точно зaд пръчкaтa нa мaслото по прегрaдaтa,рaзнaсяше го перкaтa ,но видях кaкъв е проблемa,делкото долу,новa гaрнитурa и крaй с проблемa!Огледaй си добре нещaтa!Успех!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера А

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Дa не е пръскaло от друго място,зaщото скоро имaх проблем с гaрнитуркaтa нa делкото ,скъсaнa и пръскaше точно зaд пръчкaтa нa мaслото по прегрaдaтa,рaзнaсяше го перкaтa ,но видях кaкъв е проблемa,делкото долу,новa гaрнитурa и крaй с проблемa!Огледaй си добре нещaтa!Успех!
                          При теб може . При неговия мотор делкото е завряно ма м... си в г.... Масло може да капе от там само ако е прецакан семерингът на разпределителния вал . Няма и как евентуално това масло да се стече към щекера по чисто гравитационни причини .

                          Иначе колегата не е уточнил как баш е изхвърлило масло : при набучен "рабуш" , или като го е вадил по време на работа на двигателя , или пък е изхвърлило нивомерната пръчка/щекера/рабуша под налягане , или що ли ?!

                          ... а че щекера е хлабав - така е. Държи се едва ли не от собствената си тежест . При изправен двигател обаче зор не вижда . Това дето казва Иво с конденза , че и да замръзне ... не че е невъзможно , ама е 1: 100 000
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера А

                            Първоначално публикуван от Angelov72 Преглед на мнение
                            Благодаря на всички за полезната и изчерпателна информация.Когато имам отново някакви проблеми пак ще се консултирам в форума.
                            Да ти дам и моите 5 ст. по темата.Отдавна се занимавам с автомобили и човъркам това онова.Не е сериозно да мяташ въпрос в тема без информация и да БЕРЕШ друго освен вълна.
                            Извън сферата на шегата обаче ,мисля ,че имаш картерно налягане ,тоест мотора ти е за попремерване на компресия и туи онуй.20НЕ не машина с филтри картерни газове и нам кво си .В капака на клапаните имаш мрежа серпентина.Там запушване още не съм виждал,но пусни някой от маркучите настрани и виж дали ще искочи рабоша.
                            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                            0895шест29410 .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтера А

                              Аз между другото много рядко го карам,не се пребирам често в БГ.Паля го почти само в гаража.Тази година съм изминал 260 км с него.След празниците ще го закарам някаде в сервис,и ще споделя от къде е проблема.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X