Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

    Здравейте,
    Казусът е следният:
    Кола купена, но не прехвърлена (кара се с пълномощно). След около 8 години собственикът прави разни бели и е осъден, запор на имуществото и т.н. Автомобилът е прибран от НАП. Няма да описвам подробно самото прибиране - поредица от действия след които разбираш защо се разказват вицове за полицаите. Дотук всичко е ясно и нямаме претенции - да сме я прехвърлили колата.
    Но, в колата има монтиран газов инжекцион от нас - доказано с фактури, касови бележки, гаранционни карти. НАП отказват да ни го върнат - било неразделна част от колата.
    Въпросът е по - скоро принципен, не финансов. Искаме си газовото. Какво трябва да направим и имаме ли въобще правно основание?

    Благодаря на отзовалите се.
    I get High by going Down

  • #2
    От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

    Не се хаби. По-умния отсъпва.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

      Аз ще спамна не много по твоя случай, ама донякъде. 2004 се прибрах за пореден път от Германия. Докараха ми 3 коли на автовоз. Едната от тях (круизера ми дето карах офф тогава) си беше с БГ номера, зелени карти и т.н... Просто тресна мотора в Германия. Верно, че бех седел малко повече от година с него, ама всички документи редовни и т.н... Та отивам на митница да си освобождавам другите коли от автовоза, плащам си мито и т.н. ( за нива платих 2700 лева) и се нареждам чинно с документите за освобождаване. Давам ги, а оня ми ти митничар се разпени "кой ше плаща митото на круизера" .Помислих, че се е объркал, ама не.... И като се почна една ..... Оказа се,че наистина има разпоредба коли с бг регистрация, ако прекарат повече от година да подлежат на повторно обмитяване. Няма дори да коментирам простотия. След доста циркове от моя страна в средата на софийска митница, на шефа му писна и излезе да прекрати театъра. Освободи тойотата с един подпис....... Та сам си направи изводите. Отказвали са ми да ми регистрират кола в КАТ София, щот бях върнал номерата в Австрия. Пак стана с цирк от моя страна. Та явно всичко може по много начини. Просто разчитат хората да се предават бързо. Ама пък и не обичат да се насочват прожектори към тях, че току виж се видяла ясно помията.
      Просто не им отстъвайте. Настройте се да не се ядосвате и поне им изпънете нервите. Те се хранят с на'ще човешки несгоди, ама са и доста комплексирани и дълго преживяват като им се каже истината в очите. От тая теория "по умния отстъпва" го докарахме дотук......
      Успех.
      п.с. сега говорих с "моя човек" и каза, че в понеделник ще може да ми даде точно инфо как става номера. Замесен е и съдия изпълнителя в казуса със сигурност. На първо четене ( не е точно неговия ресор) каза, че ако спретнеш договор за наем на газовата от твое име и става "разделна" част от колата.... Ама днес е труден ден за инфо.
      Весели празници.
      Последно редактирано от Tony33; 24-12-15, 11:30.
      висете отпуснато

      Коментар


      • #4
        От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

        Е що чекахте 8 години та не си оправихте прехвърлянето на собственноста или и тогава е била под някаква възбрана ?

        Коментар


        • #5
          От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

          Е, тези въпроси едва ли са за тази тема - колегата и без това вече си е отговорил на този въпрос....


          По темата - пробвахте ли с някакъв договор, че си му дал газовото за ползване... Така НАП би трябвало да отстъпи...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

            Естествено, че колата е основната вещ, а всичко монтирано към нея е принадлежност към колата. То иначе може и гумите да си вземеш, музиката, съединител и така на части цялата... що не и бензина от резервоара дето си налял последния път. Трябвало е да си я прехвърлиш, когато е можело.
            Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
            Opel Frontera V6

            Коментар


            • #7
              От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Е, тези въпроси едва ли са за тази тема - колегата и без това вече си е отговорил на този въпрос....


              По темата - пробвахте ли с някакъв договор, че си му дал газовото за ползване... Така НАП би трябвало да отстъпи...
              Направихме го преди Нова Година, сега НАП мислят какво да отговорят. Благодаря.

              На колегата bobeck ще кажа, че когато се раздава акъл на тематика в която му липсват познания, рискува да заприлича на един от 240-те народни любимци.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #8
                От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                На колегата bobeck ще кажа, че когато се раздава акъл на тематика в която му липсват познания, рискува да заприлича на един от 240-те народни любимци.
                Нищо невярно няма в това:
                Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                Естествено, че колата е основната вещ, а всичко монтирано към нея е принадлежност към колата. То иначе може и гумите да си вземеш, музиката, съединител и така на части цялата... що не и бензина от резервоара дето си налял последния път. Трябвало е да си я прехвърлиш, когато е можело.
                Може би искате да си изстържете боята, с която сте я пребоядисали ?
                Има там едни врътки с "право на задържане" поради извършени необходими разноски за запазване на дадена вещ и/или подобрения върху нея, признато от съд в бърз симулативен процес между собственика и вас, но е работа за сериозен адвокат и дали ще хване дикиш пред НАП, не е сигурно.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  Аз ще спамна не много по твоя случай, ама донякъде. 2004 се прибрах за пореден път от Германия. Докараха ми 3 коли на автовоз. Едната от тях (круизера ми дето карах офф тогава) си беше с БГ номера, зелени карти и т.н... Просто тресна мотора в Германия. Верно, че бех седел малко повече от година с него, ама всички документи редовни и т.н... Та отивам на митница да си освобождавам другите коли от автовоза, плащам си мито и т.н. ( за нива платих 2700 лева) и се нареждам чинно с документите за освобождаване. Давам ги, а оня ми ти митничар се разпени "кой ше плаща митото на круизера" .Помислих, че се е объркал, ама не.... И като се почна една ..... Оказа се,че наистина има разпоредба коли с бг регистрация, ако прекарат повече от година да подлежат на повторно обмитяване. Няма дори да коментирам простотия. След доста циркове от моя страна в средата на софийска митница, на шефа му писна и излезе да прекрати театъра. Освободи тойотата с един подпис....... Та сам си направи изводите. Отказвали са ми да ми регистрират кола в КАТ София, щот бях върнал номерата в Австрия. Пак стана с цирк от моя страна. Та явно всичко може по много начини. Просто разчитат хората да се предават бързо. Ама пък и не обичат да се насочват прожектори към тях, че току виж се видяла ясно помията.
                  Просто не им отстъвайте. Настройте се да не се ядосвате и поне им изпънете нервите. Те се хранят с на'ще човешки несгоди, ама са и доста комплексирани и дълго преживяват като им се каже истината в очите. От тая теория "по умния отстъпва" го докарахме дотук......
                  Успех.
                  п.с. сега говорих с "моя човек" и каза, че в понеделник ще може да ми даде точно инфо как става номера. Замесен е и съдия изпълнителя в казуса със сигурност. На първо четене ( не е точно неговия ресор) каза, че ако спретнеш договор за наем на газовата от твое име и става "разделна" част от колата.... Ама днес е труден ден за инфо.
                  Весели празници.
                  Колега, всеки път се заричам да не отговарям на такива Бай Ганьовци, но все не издържам! След като си често по света не прихвана ли от тях нещо качествено?Крайно време е да разберем, че освен права имаме и Задължения и незнанието ни за тях не ни оневинява! Стига с този Ганьовски манталитет време е да се променяме. Твоят коментар е просото мечешка услуга към колегата, а и коментара на твоят приятел също не е на прав път. В този административен процес не участва Съдебен изпълнител, освен ако казуса има още коментиране!
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                    Не се притеснявай за газовото /и за гумите/ - като постои при милиционерите, ще си намерят нов собственик
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                      Тук неправилно е представен самият казус.
                      Първо автомобила е конфискуван от Съда по НОХД и е предаден на НАП за продажба, тъй като всички държавни вземания се осъществяват от НАП, МПС-то ще бъде обявено и продадено на търг, а сумата събрана ще бъде преведена по сметка на държавният бюджет. Компетентен да се произнесе по искането на колегата е прокурорът, който е бил обвинител по конкретното дело. Трябва да се намери номера на делото и да се пусне молба до наблюдаващият прокурор. Прокуратурата следи за изпълнението на наказанията. НАП в случая е просто един изпълнител на присъдата в частта и по продажбата на МПС-то.
                      Последно редактирано от Дочев; 07-01-16, 14:15.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Тук неправилно е представен самият казус.
                        Първо автомобила е конфискуван от Съда по НОХД и е предаден на НАП за продажба, тъй като всички държавни вземания се осъществяват от НАП...
                        Вероятно е така, но за да не бъде пререгистриран автомобилът 8 години след покупката му, е имало и още нещо.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Вероятно е така, но за да не бъде пререгистриран автомобилът 8 години след покупката му, е имало и още нещо.
                          Мързел от наша страна, породен от факта, че след 6-месечен рейс не ти се занимава с регистрации и търсене на собственици и т.н. Пак уточнявам, че претенции за колата нямам. Искам да разбера дали мога да имам претенции за газовото? Съветвал съм се с адвокат, но искам повече мнения.
                          Неразделна част от автомобила са всички агрегати с който е произведен автомобила и премахването на които биха попречили да изпълнява предназначението си. Нещо такова беше юридическата дефиниция. Та газовата не влиза в това определение.
                          Съдът и прокурорите се произнесоха, че това не ги засяга и да се оправяме с НАП.
                          А колата е в завидно здраве на паркинга на жандармерията(след Горубляне посока Бургас). Доскоро е била даже заключена. И за да разсея съмненията за стойността на колата - когато я купихме беше на 11 г., вече е на 20.
                          Между другото - автомобила го прибраха в София години след като е бил вече запориран от Шуменския съд и през цялото време е бил в Шумен и се е движил и минавал преглед и данък е плащан, не че има значение някакво за казуса.
                          Последно редактирано от skitnik; 07-01-16, 18:41.
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #14
                            От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                            На колегата bobeck ще кажа, че когато се раздава акъл на тематика в която му липсват познания, рискува да заприлича на един от 240-те народни любимци.
                            Едва ли някой е по-наясно с тематиката точно от този колега.......
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                              Каква е тая безценна газова уредба ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X