Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Едва ли някой е по-наясно с тематиката точно от този колега.......
    Възможно е, за съжаление от поста му не лъхаше компетентност, а заядливост.
    Аз още в заглавието питам дали съм прав или не, та коментарите за точене на бензин и смъкване на боята ми звучат по тоя начин.

    Даже не помня марката на газовата, както съм написал и по-горе въпросът е повече принципен, отколкото финансов.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #17
      От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
      Мързел от наша страна, породен от факта, че след 6-месечен рейс не ти се занимава с регистрации и търсене на собственици и т.н.
      Ясно:
      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
      Между другото - автомобила го прибраха в София години след като е бил вече запориран от Шуменския съд и през цялото време е бил в Шумен и се е движил и минавал преглед и данък е плащан, не че има значение някакво за казуса.
      Иначе виж тука чл.98 за да разбереш защо bobeck е прав и за да не си харчиш парите за адвокат (да оправдаем ползата от форумЪт като средище на висококомпетентни съвети).
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ясно:

        Иначе виж тука чл.98 за да разбереш защо bobeck е прав и за да не си харчиш парите за адвокат (да оправдаем ползата от форумЪт като средище на висококомпетентни съвети).
        Добре де, точно там е указано: Чл. 98. Принадлежността следва главната вещ, ако не е постановено или уговорено друго.
        Т.е. ако има друга уговорка, принадлежността не следва главната вещ...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

          А знаете ли какво е "достоверна дата"?
          Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
          Opel Frontera V6

          Коментар


          • #20
            От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

            Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
            А знаете ли какво е "достоверна дата"?
            Добре де, но от друга страна имаш документи, че даденото изделие си го купил ти и е твоя собственост...
            И че си го монтирал допълнително на автомобила...
            Дори и да не се прибягва към фалшификации с договори със стара дата, има като минимум устна уговорка...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

              За договор за наем например не е изискуема ... май. Това разбрах след бърза справка в Гугъл. Поне практиката на ВКС не я изисква.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #22
                От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                За договор за наем например не е изискуема ... май. Това разбрах след бърза справка в Гугъл. Поне практиката на ВКС не я изисква.
                В случая обаче иде реч за изпълнително дело. А иначе и при наема датата е от значение в определени случаи ...май. Иначе например не е противопоставим договора срещу новия приобритател.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Добре де, но от друга страна имаш документи, че даденото изделие си го купил ти и е твоя собственост...
                И че си го монтирал допълнително на автомобила...
                Дори и да не се прибягва към фалшификации с договори със стара дата, има като минимум устна уговорка...
                Нарича се неоснователно обогатяване. Обаче отговаря собственика на колата по документи. Това в случая едва ли е от полза. Както и да е, колегата вече е избрал един път. У нас всичко е възможно. Постинг №3 го илюстрира.
                Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                Opel Frontera V6

                Коментар


                • #23
                  От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                  Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                  ...Нарича се неоснователно обогатяване. Обаче отговаря собственика на колата по документи. Това в случая едва ли е от полза. Както и да е, колегата вече е избрал един път. У нас всичко е възможно. Постинг №3 го илюстрира.
                  Хм... Навярно зависи как е формулирано... Например може да си дал изделието за безвъзмездно ползване...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                    Зависи разбира се. Но в случая проблемът е в това, че действителните отношения по покупко-продажбата на колата не са били оформени както трябва. В резултат всичко вложено в нея става собственост на бившия "собственик". Като краен резултат изпълнението е върху негова вещ. За подобренията двамата могат да си уредят отношенията помежду си/ колега по-горе го беше писал/, а в краен случай като неоснователно обогатяване. Няма кражби и т.н., както се намеква в заглавието.
                    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                    Opel Frontera V6

                    Коментар


                    • #25
                      От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                      В случая мисля, че се хващате за думата от заглавието
                      НАП работи на база документи... Предаден е автомобила - той за тях е едно цяло... Но ако предоставиш други документи - нещата могат да се изменят...
                      Разбира се и че покупко-продажбата не е оформена както трябва...
                      Но колегата се интересува дали може при сегашното положение да убеди властите, че газовото не е неразделна част от автомобила...
                      Затова смятам, че при съдействие от страна на 'собственика' (т.е. да потвърди, че не е възразил приятеля му да монтира временно и безвъзмездно негова си газова уредба), това би било доста убедителен довод законно да бъде върната газовата уредба...
                      (тъй-като съвсем не съм юрист и на мен ми е интересно дали професионалистите мислят така)...

                      П.С. въобще не оспорвам, че е глупост да се 'купува' автомобил по този начин...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ...

                        П.С. въобще не оспорвам, че е глупост да се 'купува' автомобил по този начин...
                        И аз .
                        Нещата се доста поизясниха. Благодаря на всички отзовали се и си вземам думите обратно по отношение на колегата bobeck.
                        Освен това да разбирам и следното: купувам камион на лизинг, той не е мой. Ако монтирам на шасито му кран например и лизингодатела му бъде запорирано имуществото и съответно прибрано от НАП - аз без да съм оформил юридически монтажа, горя с крана?
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #27
                          От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                          20 лева за консултация с юрист ...и ми се струва, че щеше да ти е много по-ясно от сега.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                            Първоначално публикуван от Recom Преглед на мнение
                            20 лева за консултация с юрист ...и ми се струва, че щеше да ти е много по-ясно от сега.
                            Посещението при юрист е както посещението при доктор - всеки е на свое мнение и те 'лекува' от болест, от която той смята, че си болен...
                            Затова е добре да се търси и второ/трето/пето мнение....
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              В случая мисля, че се хващате за думата от заглавието
                              НАП работи на база документи... Предаден е автомобила - той за тях е едно цяло... Но ако предоставиш други документи - нещата могат да се изменят...
                              Разбира се и че покупко-продажбата не е оформена както трябва...
                              Но колегата се интересува дали може при сегашното положение да убеди властите, че газовото не е неразделна част от автомобила...
                              Затова смятам, че при съдействие от страна на 'собственика' (т.е. да потвърди, че не е възразил приятеля му да монтира временно и безвъзмездно негова си газова уредба), това би било доста убедителен довод законно да бъде върната газовата уредба...
                              (тъй-като съвсем не съм юрист и на мен ми е интересно дали професионалистите мислят така)...

                              П.С. въобще не оспорвам, че е глупост да се 'купува' автомобил по този начин...
                              Убеждението на властите става само с Частно гражданско дело срещу държавата, с което да се докаже собствеността на ГИ, но според мен цената за делото/такса и хонорар/ ще е по голяма от стойността на ГИ.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Юридически съвет - Прави ли са НАП или крадат от нас?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Посещението при юрист е както посещението при доктор - всеки е на свое мнение и те 'лекува' от болест, от която той смята, че си болен...
                                Затова е добре да се търси и второ/трето/пето мнение....
                                Класика..... и в офроуд форума колко юридически мнения намери?
                                Като има проблеми технически проблем с джипа във фермер.бг ли да пита? Ако има зор човек търси професионално мнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X