Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор/насоки за покупка на кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор/насоки за покупка на кола

    Аз да предложа Сузуки Игнис 4х2.
    Достатъчен клирънс поне колкото ХРВ-то и поради малките размери по проходимо за бордюри.
    Евтини косумативи и гуми (по малък размер).
    Безпроблемен мотор 1.3 бензин който носи на газ за разлика от Хондето и е с много малък данък.
    Има и версия 4х4 ама не препоръчвам защото с тази виско муфа си е беля на главата.
    Единственото което се сещам като минус е малкото пространство за повече от 2 човека
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Избор/насоки за покупка на кола

      Първоначално публикуван от Liteto Преглед на мнение
      Благодаря за мнението!че е опростен технически, например не ремък, а с верига. ...
      Което само по себе си нищо не значи. Ангренажната верига не е вечна, особено за автомобил след 2000 г. Задължително се сменя поне на 200 000 км, иначе боли малко повече от скъсан ангренажен ремък.
      Иначе по темата:
      За първа кола препоръчвам нещо по-евтино , да не ти пука, като го направиш на щайга за една година. Ако държиш да е пълноприводно- Голф 3 синхро- прост като бордюр. Или някакво дърто субару.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #18
        От: Избор/насоки за покупка на кола

        Едно,че не е вечна веригата и второ, ангренаж с верига е по-сложна конструкция от тази с ремък, особено на V-образен мотор! Невроятно, но факт!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #19
          От: Избор/насоки за покупка на кола

          Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
          За първа кола най-добре е да посетиш темата "Кола до 1000 лева". Не че нещо, но напоследък доста заспали шофьори се навъдиха. Покарай, порадвай се, придобий малко опит и после - честита джипка. Така бих посъветвал всеки начинаещ шофьор. Честита Коледа и от мен!
          Мерси за съвета! Активен шофьор съм от 10 години. Но имах щастието да карам чужди коли, искам вече своя кола. Джипка си имаме, едно Гранд Черокче. Искам градска кола, а оптималният вариант - искам спортна кола с 200 коня, но ще харчи малко повече в задръстването.

          Коментар


          • #20
            От: Избор/насоки за покупка на кола

            Благодаря за насоките. Не знаех, че веригите са по-сложни и скъпи за поддръжка. Ще имам предвид и мястото на производство, това е ценна информация.

            Коментар


            • #21
              От: Избор/насоки за покупка на кола

              Поради някаква причина виждах може би около 1/3 от постовете, но след някакви настройки се оправи всичко. Прочетох всички коментари. Относно Игнис.Четох доста негативни мнения за тези колички, че били доста проблемни, нестабилни. Може би зависи точно на каква кола ще попадна откъм здравина. Ще се опитам все пак да издиря такава и да я пробвам.
              Карала съм различни автомобили през тези години стаж, които имам. Не съм спирала да шофирам. От една година джиткам с гранда и не ме кефи. Търся пъргава, маневрена кола, по-висока, знаем дупки и пътища какви са, за града. Практичен човек съм и излишества не ми трябват, особено когато ще ползвам колата като возило за 20-30 мин макс в посока в рамките на града, за да возя себе си или кучетата. Чувствам се комфортно в компактни коли. Имам някакви бегли технически познания, колата не искам да си я избирам по цвят, модели много - не мога да знам всички. Затова се обърнах към вас за идеи. Изискванията ми са: да е по-висока, поддръжка като за средностатистически българин, при правилна експлоатация да бъде надеждна и здрава, а не при първия дъжд да не може да запали. Да има климатик и да не е някой скопен кон. Мога да увелича бюджета с малко. До 4.5к, но не повече.

              Коментар


              • #22
                От: Избор/насоки за покупка на кола

                По-висока малолитражка - Форд Фюжън (Fusion), клонинг на Фиестата. Не съвсем малолитражка - Шкода Октавия комби 1.9 ТДИ, може да е и 4Х4.
                Последно редактирано от коко келеша; 09-01-16, 06:26.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Избор/насоки за покупка на кола

                  Първоначално публикуван от Liteto Преглед на мнение
                  Поради някаква причина виждах може би около 1/3 от постовете, но след някакви настройки се оправи всичко. Прочетох всички коментари. Относно Игнис.Четох доста негативни мнения за тези колички, че били доста проблемни, нестабилни. Може би зависи точно на каква кола ще попадна откъм здравина. Ще се опитам все пак да издиря такава и да я пробвам.
                  Карала съм различни автомобили през тези години стаж, които имам. Не съм спирала да шофирам. От една година джиткам с гранда и не ме кефи. Търся пъргава, маневрена кола, по-висока, знаем дупки и пътища какви са, за града. Практичен човек съм и излишества не ми трябват, особено когато ще ползвам колата като возило за 20-30 мин макс в посока в рамките на града, за да возя себе си или кучетата. Чувствам се комфортно в компактни коли. Имам някакви бегли технически познания, колата не искам да си я избирам по цвят, модели много - не мога да знам всички. Затова се обърнах към вас за идеи. Изискванията ми са: да е по-висока, поддръжка като за средностатистически българин, при правилна експлоатация да бъде надеждна и здрава, а не при първия дъжд да не може да запали. Да има климатик и да не е някой скопен кон. Мога да увелича бюджета с малко. До 4.5к, но не повече.
                  Относно Игниса.
                  За по височка кола не е по нестабилна от другите подобни.
                  Вярно не е бегачка но си има мощност за купето.
                  Поради късото междуосие вози нервно но за града става - поне за мен.
                  Ако ще гледаме Форд Фюжън то направо да включим Опел Мерива което е в същия сегмент и е много по добро - като излезе веднага стана кола на годината.
                  За съжаление и двете споменати не са по високи и не стават за катерене на тротоари.
                  Пъргава маневрена комфортна кола че и висока за катерене по тротоари не че няма но не на тази цена.
                  Например Мини Кънтримен или Опел Адам
                  По добре дайте критерий за пъргавост и маневреност.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор/насоки за покупка на кола

                    Последно редактирано от smng0303; 09-01-16, 13:06. Причина: AYGO, POLO, GOУF, някоя Дачия...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор/насоки за покупка на кола

                      Фюжъна е Мазда Демио (2). Не е Фиеста.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор/насоки за покупка на кола

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Относно Игниса.
                        ....
                        За съжаление и двете споменати не са по високи и не стават за катерене на тротоари.
                        Пъргава маневрена комфортна кола че и висока за катерене по тротоари не че няма но не на тази цена.
                        Например Мини Кънтримен или Опел Адам
                        По добре дайте критерий за пъргавост и маневреност.
                        Знам си аз, че ще е като търсене на златното руно. Комфортът на интериорът си е лично усещане и не го коментирам. Искам да събера препоръки и съвети за по-качествени модели, по-сполучливи. За пъргавост предпочитам сякаш по-голямата мощност в ниските обороти. Да мога да се изстрелвам, ако съм първа на светофар. И да разполагам с някаква мощност, ако се наложи изпреварване. Сега с 220 коня добре се чувствам, мощта все стига, когато и да потрябва. Хем да е мощно, хем да харчи малко....не знам как се съвместява точно това ми желание.
                        По отношение на височината, може да няма височината като на гранд чероки или витара, но определено не искам и да е като някое сцироко, де да знам. Не искам да е някой несполучлив модел, който да скърца от неравности и вятър, на който компютъра да дава грешки час по час или по дефолт да има слаби части. Знам, че старите коли са риск и винаги си трябва една подмяна с нови части, за да е спокоен човек, но не искам и на 6м. да сменям тампони или друго, защото просто са си калпави.
                        В край на сметка ще набележа тези модели и някакви други и ще изпробвам всички, най-читавата кола ще спечели конкурса. Просто се чудех дали има и други здрави, надеждни модели с подобни качества на ХРВ.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор/насоки за покупка на кола

                          Благодаря, такова сравнение не бях виждала и ми беше много полезно!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор/насоки за покупка на кола

                            Първоначално публикуван от Liteto Преглед на мнение
                            ... Не знаех, че веригите са по-сложни и по-скъпи за поддръжка. ...
                            Това, че са по-сложни, не ги прави по-скъпи за поддръжка.

                            Първоначално публикуван от Liteto Преглед на мнение
                            ... Просто се чудех дали има и други здрави, надеждни модели с подобни качества на ХРВ.
                            Няма

                            Ako искаш мощност в ниските обороти си купуваш дизел
                            Не че новите (разбирай след 2000-дната) бензинови осички няма да се справят с изстрелването на светофара, ама ...
                            В този ред на мисли, редишните ми кола беше Honda CR-V 1-ва генерация ('96-а), 2.0 бензин автоматик, 128 коня. Справяше се чудесно
                            в светофарните гонки. По всъщото време съпругата ми караше Honda Civic '97-a, 1.6 бензин, автоматик, 113 коня. Тя също можеше да стига първа на следващия светофар. Лошото при нея беше, че гореше точно, колкото по-голямото CR-V. Споменавам това, защото килограмите и на двете бяха почти еднакви, за сметка на по-слабия мотор. Искам да кажа, че малката кола с най-големия двигател е за предпочитане пред същата малка кола с най-малкия двигател. Разликата в разхода на гориво е незабележима.
                            Пример - в момента съпругата ми кара Honda Civic 2015-a г., 1.8 бензин 142 коня, а предишната й кола беше същата, само че 1.3, 99 коня. Разликата във "вървенето" на двете е несравнима при почти еднакъв разход на гориво.

                            В този ред на мисли препоръчвам Honda HR-V от твоята първоначална дилема. Ако все пак държиш на кола в класата на VW Fox, препоръчвам Honda Jazz. Размерите на двете са еднакви, обаче не знам дали ще те устройват за катерене на бордюри. Клиренсът на Джаз-а е 127 мм, на Фокс-а е 139 мм, докато на Игнис-а е 170 мм.

                            От написаното дотук, смятам стана ясно, че съм върл фен на Хонда
                            В своя защита ще добавя следната случка - преди два дни возих един приятел за оглед и покупка на кола за съпругата му. След дълго проучване, и пренебрегвайки препоръките ми, те се спряха на Toyota Yaris. Най-важното условие беше да е автоматик. Избраната кола - 2011-а г, на 38000 мили, автоматик + 6-степенен ръчен режим. Е нема такава каруца - това бяха думите му, след като слезе от Сивик-а, и се качи в Ярис-а. Аз нямах преки наблюдения над модела, обаче бях слушал за него. Една наша приятелка си взе точно същата през 2012-а, и точно една година по-късно я смени. По нейни думи - динамика под всякаква критика, пътно поведение под всякаква критика, качество на изработката под всякаква критика ...
                            Качвам се аз, и разбирам, за какво е говорела. Карал съм Jazz u Civic автоматици, само че със 7-степенен ръчен режим - абсолютно никаква база за сравнение.
                            След това, бърз поглед на документите - на последния технически преглед, тази кола на 30000 мили, имаше сменени предна главина и още 2 неща, на които не обърнах внимание. Освен това имаше списък с още 5-6 неща с препоръки за отстраняване, т.е. в момента не са толкова зле, но в най-скоро време ще се "предадат". За сравнение моето 13-годишно CR-V, на 85000 мили, мина ГТП само с една сменена биалетка, и никакви препоръки за отстраняване.

                            Извинявам се за дългия разказ, надявам се да е бил полезен.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор/насоки за покупка на кола

                              Първоначално публикуван от Liteto Преглед на мнение
                              ... искам спортна кола с 200 коня, но ще харчи малко повече в задръстването.
                              Искаш ли това? И е в бюджета ти.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:943501_536986949675988_1692671176_n.jpg
Прегледи:3
Размер:128.9 КБ
ID:5698235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:428657_536987023009314_576739972_n.jpg
Прегледи:2
Размер:105.2 КБ
ID:5698236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:428518_536986916342658_640813208_n.jpg
Прегледи:3
Размер:124.7 КБ
ID:5698237
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор/насоки за покупка на кола

                                Благодаря за предложението, това е далеч от колата, която търся

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X