Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приземяване на Фалкон-9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Приземяване на Фалкон-9

    Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
    В тоя случай НАСА не прави нищо, щото се оттеглиха от проекта през 2004г. От тогава и до момента тоя апарат работи за нуждите на американските ВВС които и платиха сметките.
    Освен слуховете че са тествали нов тип двигател, не виждам кое друго може да се ползва за мисия до Марс, ако не са решили да пращат един астронавт с две консерви русенско варено, на еднопосочна мисия.
    Факта че апарата е прекарал 2 години в космоса ме кара да мисля че се проверяват технологии за дълъг полет. Ма изглежда ти си запознат в подробности с нещата така че може и да си прав.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #62
      От: Приземяване на Фалкон-9

      Първият български сателит вероятно ще бъде изстрелян с употребявана ракета Фалкон-9!

      Коментар


      • #63
        От: Приземяване на Фалкон-9

        Освен ако не влагаш някаква особена конотация в понятието: "сателит", което да го разграничава от: "спътник" (аналогично на "космонавт" и "астронавт") - то този ще е втори. Първият наш (освен това, е доста по-наш, отколкото би бил този) космически апарат е факт отпреди над трийсет и пет години.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Приземяване на Фалкон-9

          Всъщност е първият комерсиален.

          Коментар


          • #65
            От: Приземяване на Фалкон-9

            Aкцента е на употребявана.

            Коментар


            • #66
              От: Приземяване на Фалкон-9

              Първо успешно повторно изстрелване на втората степен Dragon v1!

              Коментар


              • #67
                От: Приземяване на Фалкон-9

                Нова дата за Българския спътник!

                Коментар


                • #68
                  От: Приземяване на Фалкон-9

                  Узспешно изстрелване на BulgariaSat - 1. Първата степен е използвана за втори път.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Приземяване на Фалкон-9

                    Рутина.

                    16 успешно приземени първи степени.
                    12 поредни успешни изстрелвания.
                    2 пъти отново успешно изстреляни първи степени(второто от които с българския спътник).

                    Коментар


                    • #70
                      От: Приземяване на Фалкон-9

                      Armin какво мислиш за идеята на Мъск да хвърли по-вече усилия за полет до Марс ?
                      Много се надявам да доживея този момент, човек (независимо от коя държава) да стъпи на друга планета.
                      Това трябваше да се е случило още преди 20-30 години.
                      Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Приземяване на Фалкон-9

                        Нямаше как да се случи преди 20-30 години. То и Луната беше зор и ако не беше самоцел и тя щеше да стане сега.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Приземяване на Фалкон-9

                          Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                          Armin какво мислиш за идеята на Мъск да хвърли по-вече усилия за полет до Марс ?
                          Мен лично тази идея не ме вдъхновява. Ако беше обитаема планета да, но на тази пустиня ще трябва да живееш в дупка под земята. Иначе разбира се че ще е голямо предизвикателство, за първи път в света(??) и т.н.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Приземяване на Фалкон-9

                            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                            Мен лично тази идея не ме вдъхновява. Ако беше обитаема планета да, но на тази пустиня ще трябва да живееш в дупка под земята. Иначе разбира се че ще е голямо предизвикателство, за първи път в света(??) и т.н.
                            В даден момент можеш да предпочетеш да живееш в дупка под земята, отколкото никъде....
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Приземяване на Фалкон-9

                              Поредна успешна мисия на SpaceX за доставка на материали и оборудване до Международната космическа станция - и ракетата, и втората степен са втора употреба!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Приземяване на Фалкон-9

                                Понякога нещата не вървят съвсем гладко:
                                https://www.dnes.bg/notifikacii/2018...spytnik.364473
                                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                                0887/осемпет 66 4осем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X