Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Всъщност липсват очертанията на блоковете, номерацията и търсенето по него си работи и на топо варианта, доколкото видях.
    Не не работят... Всъщност намира само квартала и до там. Както и да е ще си свикнем и с Ситето няма начин.
    Обаче за по-старите уредчета ще трябва една CITY LT CYR За по- бързо действие. Че тези очертания на блокове много зацикля.
    Последно редактирано от Наско; 24-12-15, 09:41.

    Коментар


    • #17
      От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

      Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
      Не не работят... Всъщност намира само квартала и до там. Както и да е ще си свикнем и с Ситето няма начин.
      Обаче за по-старите уредчета ще трябва една CITY LT CYR За по- бързо действие. Че тези очертания на блокове много зацикля.
      Извинявам се, наистина не работи търсенето по адрес.
      То си го пише:



      Очевидно този вариант си остава за ползване извън града и в планината.
      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

        Качих на моя Garmin nuvi 2595LMT 2-те карти TOPO CYR и CITY SYR. Въпросът ми е може ли да работят коректно и 2-те карти едновременно?
        Последно редактирано от dimkaraganchev; 24-12-15, 14:46.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #19
          От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

          Аз пробвах на 2595 и 3590 но за съжаление при включени двете карти GPS реагира на сити картата.

          Коментар


          • #20
            От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

            При мен се появяват и 2-те карти. Затова питам, дали ще работят коректно или не.
            П.П. Току-що пробвах навигацията в Сопот и Карлово, като бях включил и 2-те карти. Сякаш работят нормално, не видях някакви проблеми.
            Последно редактирано от dimkaraganchev; 24-12-15, 14:45.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #21
              От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

              Може да ги качиш и двете но трябва да бъде активна само едната.
              Предполагам в менюто ти трябва да има начин да се прави това.
              Аз също съм качил в зумо-то двата варианта.
              Когато е активен topo варианта, търсене по улица и блок не работи, както е и написано.
              Като активирам city варианта търсенето по номер си работи нормално.
              Предполагам, че ако са активни и двата варианта на картата ще е проблем.
              Винаги е предпоставка за проблем да има 2 активни карти за един и същи регион.
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                Да, така е на теория. Но мен ме интересува на практика, какви проблеми ще има, ако използвам 2-те карти едновременно. Както писах, на пръв поглед, такива не забелязах.
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • #23
                  От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                  Влагаш хазартен елемент в търсенето.
                  Това е обаче при карти от различни производители.
                  Тоя случай е малко частен и вероятно ще трябва да експериментираш сам [emoji3]
                  А защо трябва че вече забравих - да имаш едновременно топо варианта и да търсиш по блокове ли?

                  Аз обикновено махам през mapsource България от City Navigator за да остане активна заедно с OFRM.
                  И не само България - оставям само регионите, които ми трябват.
                  Така няма проблеми.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                    В крайна сметка смятам, че предишните варианти на картата бяха по-удачни! Даже малко ме е яд,че и на трите си GPS-а обнових картите. Можеше поне на единия да оставя старата ТОПО версия.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                      Моето питане е относно това : - поддръжка на заключване към пътя.
                      Ще ми премества ли и точките които записвам извън пътя? Имам спомен, че на една стара машинка го правеше а ми е нужно точното местоположение.

                      Последно редактирано от ISG; 27-12-15, 20:25.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                        Първоначално публикуван от corax Преглед на мнение
                        Моето питане е относно това : - поддръжка на заключване към пътя.
                        Ще ми премества ли и точките които записвам извън пътя? Имам спомен, че на една стара машинка го правеше а ми е нужно точното местоположение.
                        Ако е имало преместване е било преди. Сега трябва да показва винаги реалната позиция върху картата според точността на сигнала и точките и трака ще са там където е позицията. Преди където и да сте били в радиус от 20м (примерно. зависи си от софтуера) ви е показвало все на пътя.

                        Мисля че моделите на Гармин произведени през последните 5 години пишат точките и траковете без да ги заключват към пътя така или иначе. Само визуално символа за позиция седим на пътя. Даже съм виждал да ми чертае трака до пътя, пък позицията си седи на него на някой модели...

                        Що се отнася до премахнатите функции на ТОПО картата, те са продиктувани от световните практики. ТОПО картата е предназначена за горските уреди на гармин, които нямат поддръжка на трафик, затова и няма смисъл да го има в тази карта. Дори адресите мислехме да махнем, но се оказа, че поради софтуерни ограничения в програмата ни от Гармин не може да има карта без адреси и с DEM, което е доста странно при положение, че гарминската топо карта няма адреси...

                        Тези дни ще тествам Сити картата на моето нюви 255 да видя колко точно бави.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                          Не видях никъде 3Д сградите?
                          На моите устройства старата Топо карта вървеше чудесно и новият вариант ми е странен искам да имам терена и трафика (не че работи смислено ) и сградите и JCV-тата не, че и те излизат на сплит екран както излиза на Европейската карта?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                            То си е казано
                            За Сити картата няма да има промени.

                            Топо картата ще стане подобна на другите топо карти по света и от нея ще махнем следните неща:

                            - блокове
                            - очертания на платени зони за паркиране по градовете (сини, зелени), очертания на сгради и квартали.
                            - JCV (Реалистични изгледи на кръстовищата)
                            - 3D сгради
                            - поддръжка на трафик (който работи ли въобще?)
                            - поддръжка на заключване към пътя (експериментално)

                            Ще оставим търсенето на адреси, което повечето топо карти не поддържат, но не мисля, че пречи за бързодействието на картата по някакъв начин.
                            Така че, това е положението, ползваш сити картата за 3д , сгради и дънкшан, а топо за растителната покривка. Пълно густо няма.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Не видях никъде 3Д сградите?
                              На моите устройства старата Топо карта вървеше чудесно и новият вариант ми е странен искам да имам терена и трафика ...
                              Топо и Сити вече са с различен FID, така че ги слагаш и двете и превключваш според необходимостта. Е, стига устройството да позволява това де.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                                Обновявам картата само автоматично. Като запиша Топо картата, трие Сити и обратно. Не мога да ги запиша и двете. GPS е Nuvi 1350

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X